Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Добри филми (не на военна или историческа тематика)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
    "But I know none, and therefore am no beast."

    (Richard III - William Shakespeare)

    Comment


      Красиво сниман, но много плитък. Две любими сцени:

      Моментът, в който нашите се крият в багажното и девойката пита, дали ако пуснат отровен газ маските на щурмоваците ще ги спасят, а бившият войник я успокоява, че маските спират само дима, но не и токсините

      Моментът, в който рандъм щурмовакът изкрещя "Предател", хвърли автомата и почна да налага нашия с електрическо млатило.
      Какво зората? Ние сме Урук-хай — не спираме да се бием ни денем, ни нощем... Какво зората?

      Comment


        Не бях обърнал внимание, но онзи щурмовак, при когото Рей се измъкна със стария джедайски трик, бил с номер JB-007 и го играел Даниел Крейг
        Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
        Проект 22.06.1941 г.
        "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

        Comment


          Ние се бъзикаме, но Дисни от тая глупост изкараха вече милиард. И ще изкарат още.


          thorn

          Средновековните църкви в България

          Comment


            Ами ще изкарат. След като най-касовият филм за 2015 г. досега беше "Джурасик Уърлд"... С добър маркетинг и най-голяма боза става касов хит.
            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
            "But I know none, and therefore am no beast."

            (Richard III - William Shakespeare)

            Comment


              Той до тук само SW франчайза е донесъл над 47 милиарда долара. Дисни ако задържат успеха на този и направят също прилични останалите 5 филма като нищо ще удвоят постижението на Лукас Филм и ще направят едни 100 милиарда от поредицата Като се има предвид че са платили "само" 4 милиарда за правата а един филм е към 200 милиона, това си е бая чиста пара СА и други пясъчни бензиностанции, не могат от нефт да изкарат толкова чиста печалба
              Пък вие си плюйте филмите и ги наричайте "глупост" и "боза", не пречите на никого

              Иначе за филма - единственото което не ми хареса, беше че де факто е римейк на Нова Надежда. Не бих отишъл толкова далеч да го нарека най-добрият от франчайза, но твърдо го поставям на второ място след Империята Отвръща на Удара. Не на последно място и заради отличната игра на английското моме и на черното момче, пък и "пилота на нейно величество" беше добре.
              Разбира се Rogue One и останалите антологии няма да са римейк а нови истории.
              This is my signature. There are many like it but this one is mine.

              Comment


                Аз си гледам на филма като на приказка и си ми харесва. Малкия също го хареса, другото е без значение
                Разбира се, това е индустрия, която прави пари, ясно си е.
                Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                Проект 22.06.1941 г.
                "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                Comment


                  Кухулин написа Виж мнение
                  The Revenant (2015)

                  Оскарчета надушвам тука.
                  Добре е, ма чак Оскарчета Не че не може да вземе, но дали ги заслужава (?)

                  Разни несвързани странни сцени, разхвърляни тук-таме из филма, (спойлер): арикариите ту го гонят нашия човек, ту го оставят да живее (и защо, след като утепа толко техни хора?), франсетата кее' го откраднаха онова момчето, дето го насилваха после и дето вместо да избяга като всеки нормален човек, реши да реже таша*ите на изнасилвача си при положение, че на 10 метра имаше 10 въоръжени до зъби франсета, Лео (добре де, Хю Глас) как оцеле ве дагее у тоя студ и най-вече след дългото плуване в ледената река при положение, че до вчера не можеше да си помръдне езика (sic!) и...такива ми ти работи Иначе природа, да кажеш, имаше; бе на едно място дали не пунтираха Маунт Ръшмор преди да я изваят с ликовете на президентите, някой да знае?
                  Last edited by Guy de Mont Ferrand; 29-12-2015, 13:06.
                  A strong toun Rodez hit is,
                  The Castell is strong and fair I wis...


                  блог за средновековна балканска история

                  Comment


                    Не го мисли за студената вода! Той има опит още от Титаник
                    Сънят е слаб заместител на кофеина!

                    Comment


                      Ги, много спойлери си напляскал. Иначе филма може да се бори в много категории с нелош шанс, което ме кара да мисля, че ще вземе повече от един оскар. Според мен някой от техническите оскари му е почти сигурен (камера, грим, ефекти), а вероятно ще вземе и нещо и от филм/режисьор/двата актьорски. Макар че с Лео човек няма как да е сигурен, не го обичат.

                      Останалите неща не бих ги коментирал, малко е рано.

                      Comment


                        Кухулин написа Виж мнение
                        Ги, много спойлери си напляскал. Иначе филма може да се бори в много категории с нелош шанс, което ме кара да мисля, че ще вземе повече от един оскар. Според мен някой от техническите оскари му е почти сигурен (камера, грим, ефекти), а вероятно ще вземе и нещо и от филм/режисьор/двата актьорски. Макар че с Лео човек няма как да е сигурен, не го обичат.

                        Останалите неща не бих ги коментирал, малко е рано.
                        Прав си за спойлерите, фикснах го Техниката определено е на ниво. Не знам защо не обичат Лео, според мене пак той спасява филма, както в много други случаи. Талант си е сега, няма как да му се отрече, дори и след "Титаник"
                        A strong toun Rodez hit is,
                        The Castell is strong and fair I wis...


                        блог за средновековна балканска история

                        Comment


                          Не знам тук дали има фенове на мюзикълите, но този филм е страхотен! Беше истинска наслада да се гледа!

                          Сега, разбирам че някой може да си каже "Пфф, Мери Попинз, тоя не е добре." Честно казано и аз не бях много сигурен какво да очаквам, филма стоеше на харда ми от 2 години и някак си все избягвах да го гледам, доста пъти се питах защо въобще го имам. Вчера най-накрая реших да го гледам и... ами какво мога да кажа, мисля че най-подходящият израз, с който може да се опише този филм, е "магическа атмосфера"! Действието се развива в Лондон, през 1910-та година и филмът просто те кара да се потопиш в атмосферата! Градът е изобразен по доста впечатляващ начин, сцените са страшно красиво направени, песните са супер увлекателни и незабравими (нещо, което не мога да кажа за другите мюзикъли, които съм гледал), съчетанието от анимация и стандартен филм прави всичко да изглежда още по феерично, актьорите също са страхотни. Специално Джули Андрюс, която играе главната роля, е спечелила Оскар за представянето си тук и наистина е заслужено - не само актьорското й майсторство, но и певческият й талант е феноменален... а това й е дебютния филм!

                          Определено препоръчвам филма на всеки, който още не го е видял. Аз със сигурност от тук нататък ще си го гледам всяка година!

                          Comment


                            Гиго написа Виж мнение
                            Не знам тук дали има фенове на мюзикълите, но този филм е страхотен! Беше истинска наслада да се гледа!
                            ✨ Secret stuff here: https://whitneyavalon.com/secrets▶ Behind the scenes: https://www.youtube.com/watch?v=eGlcn2mdDxc▶ Princess Rap Battle shirts: https://s...

                            ето ти нещо по темата

                            Comment


                              Не знам тук дали има фенове на мюзикълите, но този филм е страхотен! Беше истинска наслада да се гледа!
                              При нас го дават на походното лятно кино в началото на всяко лято. Аз така и никога не го гледах, но моите не го пропускат. След това ревю може и аз да се напъна да го гледам.
                              This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                              Comment


                                Guy de Mont Ferrand написа Виж мнение
                                Не знам защо не обичат Лео, според мене пак той спасява филма, както в много други случаи.
                                Конкретно в този филм играта на Лео, макар да е блестяща, с нищо не засенчва останалите аспекти на продукцията. Но ако трябва да се открои една звезда като най-ярка, това е режисьора. Проблема при него е, че миналата година взе оскар и тая година ще вземе да му дойде множко...

                                Защо не обичат Лео, има разни хипотези. Съществува мнение, че не смеят да му дадат оскарче, за да не му секнат серията от феноменални роли. Според мен има известен резон.

                                Comment

                                Working...
                                X