Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Добри филми (не на военна или историческа тематика)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts



    Ако случайно намерите начин да се доберете до този филм и имате интерес към Япония определено го препоръчвам - приятно описание както на някои аспекти от съвременна Япония, така и доста по-универсални теми; ястието е сервирано типично по японски, тъй че не очаквайте западната идея за герои и победи в битки.
    „Аз, Драгомир, писах.
    Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

    Модератор на раздел "Военна Авиация"

    Comment


      Благодаря, Пилот, ще му хвърля едно око - имам идея какво да очаквам (то аз затова и гледам техните филми, заради спецификата).

      Comment






        Strike Back

        Mного приятно английско екшън сериалче, 5 сезона. Започва като ТВ мини-сериал на Sky с 6 епизода по книга на САС ветеран, който определено е с "провинциално" усещане, после влиза голямо студио и от втори сезон се сменят персонажите, но фабулата остава същата - някакъв свръх-секретен "Отдел 20" на МИ6 обикаля света и трепе лошите в защита на британските интереси - Ирак, Афганистан, Индия, Пакистан, Зимбабве, Южна Африка и т.н. и т.н. Не съм го изгледал целия, но гледам цялото кралско войнство (актьори) се е изредило вътре. Нещо като "human target" без хумора или "24" без Джак Бауер и с по-добри локации.



        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
        "But I know none, and therefore am no beast."

        (Richard III - William Shakespeare)

        Comment


          Не знам дали някой до сега го е пускал това... Ако е така се извинявам!

          Филм направен от няколко аржентински истории, които грабват и те носят по привидно познати пътеки, но в един момент се трансформират в нещо от сорта на „разкази с неочакван край“. Това е нещо свежо, което ни разкарва далеч от клишетата на Холивуд, Боливуд, Мосфилм, или скучното, но пък затова „смислено“ европейско кино. Рядко пиша за филми, които съм гледал, но това определено си заслужава да се види. Поне заради черния и леко стряскащ хумор И въпреки някои латиноамериканщини...

          http://mamkamu.blog.bg/
          http://gledam.blogspot.bg/

          Comment


            Dinain написа Виж мнение
            Айде Как никой не го е забелязал този филм още?

            Не съм го догледал докрая още (филмът е 2 часа и половина), но си има всичко - морски битки, политика, предатели, гадни англичани и т.н. Тиуйн Ланистър е Чарлз II, а Рутгер Хауер е стария адмирал Тролп
            Само на места компютърните ефекти са малко скапани (стрелбата от оръдията изглежда фалшива).
            Името Де Рютер (май не е Ройтер - как всъщност е на холандски господ знае?) за първи път го срещнах в юношеството си. Всъщност нали при него е учил кап. Блъд...

            Иначе баталните сцени във филма са на нивото на киното от 60-те години (напр. "Тигърът на седемте морета" ако някой го помни). Доста архаично направени...

            Comment


              Да, и аз като го догледах, бях малко разочарован от битките.
              "No beast so fierce but knows some touch of pity."
              "But I know none, and therefore am no beast."

              (Richard III - William Shakespeare)

              Comment


                Blackwolf написа Виж мнение
                Името Де Рютер (май не е Ройтер - как всъщност е на холандски господ знае?) за първи път го срещнах в юношеството си. Всъщност нали при него е учил кап. Блъд...

                Иначе баталните сцени във филма са на нивото на киното от 60-те години (напр. "Тигърът на седемте морета" ако някой го помни). Доста архаично направени...
                Всъщност най-близко до произношението би било Раутер (само че "a"-то е съвсем редуцирано). Напр. huis се произнася подобно на house.

                Comment


                  Tom_Calm написа Виж мнение
                  Не знам дали някой до сега го е пускал това... Ако е така се извинявам!

                  Филм направен от няколко аржентински истории, които грабват и те носят по привидно познати пътеки, но в един момент се трансформират в нещо от сорта на „разкази с неочакван край“. Това е нещо свежо, което ни разкарва далеч от клишетата на Холивуд, Боливуд, Мосфилм, или скучното, но пък затова „смислено“ европейско кино. Рядко пиша за филми, които съм гледал, но това определено си заслужава да се види. Поне заради черния и леко стряскащ хумор И въпреки някои латиноамериканщини...

                  Латиноамериканското/испанското кино е много силно, този филм не е изключение.

                  Comment




                    Готино хорърче - нищо претенциозно и на ниво.
                    Truth will save the world

                    Comment


                      Escobar: Paradise Lost (2014)

                      Хич не е лош.

                      Comment


                        Да. Бенисио дел-Торо определено прави филма, а бледният момък, дето трябва да е главния персонаж... бледнее.
                        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                        "But I know none, and therefore am no beast."

                        (Richard III - William Shakespeare)

                        Comment


                          "Calvary", от миналата година, може някой и да го е споменавал вече в темата. Аз го гледах заради предишния филм на същия режисьор ("The Guard", мисля че съм го споменавал в темата - черна комедия, много добра, според мен). Хареса ми доста, специфичен филм е (на практика би могъл да е и телевизионна пиеса - предимно диалози между персонажи и пейзажи) и не е черна комедия, като предишния (макар и да има някакъв остатък от това в диалозите).

                          Comment






                            Много добър!
                            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                            "But I know none, and therefore am no beast."

                            (Richard III - William Shakespeare)

                            Comment


                              Бре, кога свари да го изгледаш...

                              Comment


                                Вече е по кината.
                                "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                                "But I know none, and therefore am no beast."

                                (Richard III - William Shakespeare)

                                Comment

                                Working...
                                X