Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Добри филми (не на военна или историческа тематика)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    1951 написа Виж мнение
    Тилда Суинтън е за Оскар!
    Мащабен образ, направи половината филм

    Comment


      Тя просто е много добра актриса, независимо какъв е филма.

      Comment


        Ами не знам, всеки си има някакви критерии, но за мен в такъв тип филми добрата режисура и добрата игра (плюс някои други дреболии) са достатъчни, за да определим съответния филм като добър. Оттам нататък дупки, мупки, краища, всичко това са екстри. Могат да направят от филма шедьовър, но не могат да го направят лош. В този смисъл - добра игра, пък лош филм... не ми звучи много консистентно

        Comment


          Малко съм го позабравил този филм, но помня че много ми допадна когато го гледах. Беше приятна изненада, скрито бижу, както казват. Задържа ми интереса от начало до край.
          "No beast so fierce but knows some touch of pity."
          "But I know none, and therefore am no beast."

          (Richard III - William Shakespeare)

          Comment


            Филма е уникален. 1951 е прав - Холивуд такива филми не прави.
            Liberte, egalite, fraternite
            Viva la revolution
            Zalmoxis написа
            Имайте предвид, че влизането в Бойна Слава за средния българин е значителен културен шок.
            http://hristoen4ev.blogspot.com/
            dibo написа
            Преценил съм като модератор, че езикът Ви е неподходящ и толкова.
            - това се случва, когато се докладват богопомазани като Тора.

            Comment


              Така е, вероятно е въпрос на критерии. Аз ги разделям тези неща, т.е. попадал съм на изключително тъпи филми - т.е. слаба режисура (доколкото мога да преценя), зле скалъпен сюжет, но ги гледам заради един или няколко актьора (най-често заради тях въобще съм попаднал на филма), които играят добре, т.е. правят от посредствения образ нещо, което си струва гледането. Т.е. нетно излизам на нулата или не много под нея. Но не мога да нарека подобен филм "добър". обаче това е въпрос на критерии или определения. Има и случаи, където нищо не може да спаси даден филм. А ако историята е прилична, режисьорът се е справил с разказването й, повечето актьори са си на мястото и се справят добре - тогава има "добър филм", поне за мен.
              Този филм го гледах, не беше лош на моменти, но оставяше един вкус на очевидност (аз веднага го сравних с "Жълтата стрела" на Пелевин, не съм сигурен защо, сигурно заради цялата "влакова" идея). Но имаше някои попадения, най-вече образи (актьорска игра) и визуален стил. Самата история не ми хареса - не беше интересна, а краят си беше ужасен. Дупките лесно ги забравям, стига историята и разказът да са добре и да няма много насилени неща.
              А нея точно малко след това я гледах в един друг филм, който много ми хареса и ако сравнявах двата... хъм. Човек неизбежно сравнява. От друга страна, точно сравняването - напоследък филмите, на които попадам (говоря за нови, а не за стари, където изборът е много по-голям и човек може да бъде придирчив) са толкова зле - банални и инфантилни, че на този филм дори и "средно ставащите" са приятна изненада. Така че - да, на фона на този род филми, които се правят "в Холивуд", този сигурно може да се нарече "доста добър". Чак уникален не бих го нарекъл, но всеки си има критерии.

              Comment


                Ако не си гледал Mad Max: Fury Road, задължителен е. Филмът, който върна вярата на общо взето всички в комерсиалното кино.

                Забавно беше докато седяхме и гледахме трейлърите преди филма, единият ми приятел коментира "тези няма ли да спрат да правят един и същи филм отново и отново"... последва удара с тухла четворка който е Fury Road
                albireo написа
                ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                Comment


                  Human Target
                  Много приятен сериал. Само два сезона и край. Екшънче, точно по мой вкус.

                  Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                  Проект 22.06.1941 г.
                  "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                  Comment


                    ... не съм сигурен къде да го пусна, но ми се стори интересно: бележки по историческата (не)достоверност на филма Гладиатор

                    This is the first book to analyze Ridley Scott’s film Gladiator from historical, cultural, and cinematic perspectives. The first s...


                    Може би най-интересния момент

                    Like today's athletes, gladiators did product endorsements. Particularly successful gladiators (such as Maximus) would endorse goods in the arena before commencing a fight and have their names promoting products on the Roman equivalent of billboards. Although originally included in the script, this practice was later rejected as not a fact the audience would believe.
                    albireo написа
                    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                    Comment


                      Click image for larger version

Name:	Kung_Fury_Poster.jpg
Views:	1
Size:	97.9 КБ
ID:	547858 Kung Fury http://www.imdb.com/title/tt3472226/?ref_=nv_sr_1 уникано забавна 30 минутна късометражка, пародираща кунг-фу филмите от 80-те

                      Comment


                        10 австралийски филма, които разтърсиха света
                        "Историята на бандата на Кели" (1906)

                        Първият пълнометражен художествен филм, създаван някога, не е заснет в САЩ, където холивудската студийна система се появява през второто десетилетие на XX век, или дори във Франция, където изобретатели като братя Люмиер прожектират някои от първите "движещи се картини". Той е заснет на изключително нетипичната локация Мелбърн, от известна фамилия от шоубизнеса - семейство Таит.

                        Режисьорът Чарлз и продуцентите Джон и Невин пренасят в кината своята версия на легендата за Нед Кели (най-прочутия човек извън закона в страната) в тогава немислимия формат от пет ролки, което се равнява на повече от 1200 метра филм и времетраене, надвишаващо час. Сюжетът на The Story of the Kelly Gang, посветен на доброволец герой, борещ се срещу елита, е нещо, към което киноразказвачите се връщат в безброй версии в следващите години. Комбинацията на техническо поднасяне и умело разказване на сюжета отрано показва енергичността и иновативността на австралийската филмова индустрия.


                        Малко история на австралийското кино, абстрахирайте се от заглавието.
                        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                        "But I know none, and therefore am no beast."

                        (Richard III - William Shakespeare)

                        Comment








                          Айде Как никой не го е забелязал този филм още?

                          Не съм го догледал докрая още (филмът е 2 часа и половина), но си има всичко - морски битки, политика, предатели, гадни англичани и т.н. Тиуйн Ланистър е Чарлз II, а Рутгер Хауер е стария адмирал Тролп
                          Само на места компютърните ефекти са малко скапани (стрелбата от оръдията изглежда фалшива).
                          "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                          "But I know none, and therefore am no beast."

                          (Richard III - William Shakespeare)

                          Comment


                            Е, как не сме го забелязали, преди доста време пусках трейлъра за него .

                            Comment


                              Пак съм го пропуснал значи. Намерих го случайно в Замунда.
                              "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                              "But I know none, and therefore am no beast."

                              (Richard III - William Shakespeare)

                              Comment



                                "Raise Your Hands If You Are A Terrorist"
                                Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                                Проект 22.06.1941 г.
                                "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                                Comment

                                Working...
                                X