Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Der Untergang

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Току що гледах филма и - мислете, каквото искате, но съм разочарован. Може би предварителните ми очаквания са били прекалено големи. Според мен произведението не успява да надскочи добросъвестните описания от мемоарите на секретарката Юнге (До последния час), по които е създаден. Всъщност, тъкмо започна да ми става интересен и свърши... Но тава е само едно лично мнение, при това неотлежало. И все пак - не очаквайте прекалено много...
    "ДОЙДЕМ ЛИ НА ВЛАСТ, ВСИЧКИ ХОРА ЩЕ БЪДАТ СВОБОДНИ И ВСЕКИ ЩЕ ИМА НАЙ-МАЛКО ПО ТРИМА РОБИ..."
    Предизборна програма

    Comment


      #17
      Филмът е с добро качество, но субтитрите са на английски
      Не е кой знае какъв проблем, но превода им би ми отнел доста време, така че аз лично ще си го гледам така.
      Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
      Проект 22.06.1941 г.
      "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

      Comment


        #18
        Да. И освен това на моменти не са много точни. Ще усетиш сигурно като приказват руснаците.
        albireo написа
        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

        Comment


          #19
          Аха, ясно. Немския ми е прекалено слаб, така че ...
          Нищо, ще разчитаме на английския и знанията по история

          Да, хващат се някои разлики, английския превод е направен "по-мек", няма азиатски орди, преведено е "руснаци" и т.н. Е, сега ще го гледам така, а след някое време ще се върне жена ми, която е с немски и ще каже къде какво и как . То май така сме се разделили с нея - тя знае немски и италиански, а аз английски и руски
          Last edited by messire Woland; 24-03-2005, 22:00. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
          Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
          Проект 22.06.1941 г.
          "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

          Comment


            #20
            Мен ще ме осиновиш щото знам френски и поназнайвам испански.

            Comment


              #21
              Мда, моето мнение е, че филма си заслужава да се види. Но не е за Хитлер, тоест, разбира се, основната линия е за неговата секретарка, поради което той се мярка често из филма, но според мен идеята е друга: да се покаже Германия от онези дни. При това - максимално реалистично, без залитания към възхваляване или очерняне, а просто да се видят нещата такива, каквито са били. Имаше много силни сцени и много човешки - например, в първата половина на филма, там, където бащата се опитваше да убеди групата деца от хитлерюгенд да се махнат от позицията и най-вече да пуснат сина му да си ходи. Въобще, филмът е хубав.
              Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
              Проект 22.06.1941 г.
              "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

              Comment


                #22
                Ами тогава и аз да си кажа. Първо го гледах по кината преди доста време, а сега си го взех на двд да си го запиша. Какво на мен ми направи впечатление (бях го казал някъде в някоя от предишните теми за филма) - това като цяло е почти документален филм. Наистина направен е много готино и доволно реалистично (макар да имаше един два "плакатни" моменти ако мога да заема от Воланд ), но му липсва вътрешна история, сюжет. А оттам и драматизма за непросветения зрител намалява драстично - на нас като знаещи кое как и главно предисторията, как повечето от тези хора са били съвсем нормални и повече или по-малко обикновени, а докъде достигат накрая... Или пък да кажем конкретната история зад всеки от тях - например Шпеер в киното ме питаха кой е тоя и каква е тая работа с неговото "предателство", а на мен пък адски ми хареса точно този момент как той хвърля един вид разумен поглед на царящата лудница в бункера. Искам да кажа накратко, че филмът придобива своя драматичен и емоционален по-общо смисъл само на фона на "общата картинка". За незнаещия човек просто там някаква тълпа очевидно и напълно откачени се щурат напред назад, докато накрая не се изпозастрелват. Затова като филм сам по себе си не мога да го оценя високо и в никакъв случай на нивото на Дас Боот, който е завършен в себе си сюжет - може нищо да не знаеш за ВСВ, но чисто човешките емоции там и сюжетния драматизъм няма как да не те хванат.
                Но за фенове Дер Унтерганг е задължителен - всичко това, за което сме чели толкова го виждаш на екрана и няма как да не те побият тръпки (силата на визуалното възприятие си казва думата ) и накрая няма начин още веднъж да не се замислиш как по дяволите е възможно да съществува такава всеобхватна лудост.
                XV mile the sea brode is
                From Turkey to the Ile of Rodez...

                Comment


                  #23
                  Най-после и аз успях да го гледам вчера. Филмът си заслужава, определено, много добре и най-вече с изключително винамние към атмосферата е направен, поради което е много въздействащ. Съвсем прав си, сър Грей, че на практика липсва сюжет и въобще тези черти, които превръщат един текст в художествен разказ - но предполагам, че това не е и била целта. По-скоро се пресъздава един моментен срез, при това изключително реалистично и въздействащо - най-вече като общо усещане (тук реализмът определено не се крие в педантичнот пресъздаване на детайлите).

                  Comment


                    #24
                    мда филма е много добър...един от най-добрите, които съм гледал по темата...
                    гледайте го!!!
                    "Чуя ли думата култура, зареждам револвера!"

                    Comment


                      #25


                      Това от филма ли е?
                      Въобще споменава ли се някъде в Der Untergang за Вилхелм Монке? Би трябвало.

                      Comment


                        #26
                        Да, от филма е и, да, споменава се за него, нещо повече, присъства сравинтелно често .

                        Comment


                          #27
                          Хора, не мога да се регистрирам в bubu-то, пък и не знам дали вече могат да се теглят филми оттам. Ще съм много благодарен ако някой ми каже откъде и как бих могъл да го изтегля или ако ми даде линк, стига да е възможно.
                          Truth will save the world

                          Comment


                            #28
                            Няма го вече сървъра на bubu.to. Вече има торент само. Ако си от София - прати едно ЛС.
                            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                            Проект 22.06.1941 г.
                            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                            Comment


                              #29
                              Гледах филма преди около 2 седмици... Не бях на себе си след това! Това не е просто филн, не е просто изживяване, това е... потъване в историята! Нечовешки филм! Или по-точно...напълно човешки! Невероятна игра на актьорите, невероятни и покъртителни картини на безпримерен героизъм, фанатизъм, дори откровена лудост. Направих няколко снапшота на онази сцена с децата от Хитлерюгенд - този епизод го превъртах няколко пъти. Боже, хора...видяхте ли Инге ? Момичето с русите плитки и каската... Тя направо ме хвърли в тъч. Перфектно германско девойче, попаднало в нечовешкия водовъртеж на войната...с невероятен фанатизъм до края. "Клели сме се на фюрера!" и това е! Нито крачка назад...умря на мястото си, когато видя, че идва края. Умря с нацисткия поздрав...така, както са умирали десетки като нея. Ами момченцето с железния кръст за храброст... То доживя края на войната...сред всички онези разрушения... Определено Das Boot и Stalingrad са великолепни филми, но този ги надминава неколкократно! Прекланям се пред стойността му и огромната сила, която пулсира в него всяка секунда...

                              толкова трагизъм, толкова напрежение, толкова ужас и такива драми! Леле, тази фрау Гьобелс е адско изчадие! Не ми го побира акъла как уби тези прекрасни дечица!!!! И накрая се овъргаля в краката на Хитлер скимтейки... И мъжът й...бяха го изтипосали като гущер някакъв...много отблъскващ.

                              Филмът трябва да се гледа! Има го с перфектно качество, с добри Бг субтитри...
                              Но разкажи със думи прости на тях, на бъдещите хора, които ще поемат поста ни, че ние храбро сме се борили!

                              Comment


                                #30
                                Ъ ?!

                                Мелиса...нещо не го разбрах това...Би ли го казала с нормални букви или явно на мен ми прави проблем операта! О.о
                                Но разкажи със думи прости на тях, на бъдещите хора, които ще поемат поста ни, че ние храбро сме се борили!

                                Comment

                                Working...
                                X