Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Новини

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    messire Woland написа Виж мнение
    Някакво филмче по играта Warcraft, за средата на следващата година.
    Днес - първи трейлър!
    Official "Warcraft The Beginning" Movie Trailer 2016 | Subscribe ➤ http://abo.yt/kc | US-Start: 17 June 2016 | More http://KinoCheck.deThe film portrays the ...
    "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

    Comment


      Click image for larger version

Name:	dbow.jpg
Views:	1
Size:	13.9 КБ
ID:	548948
      Човекът, който промени фантастиката (англ.)
      Last edited by pnp5q; 11-01-2016, 13:24.
      "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

      Comment


        The Real Reason Behind Alan Rickman's Shocked Face in Die Hard - in memoriam
        "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

        Comment


          Жалко, добър актьор беше.
          "No beast so fierce but knows some touch of pity."
          "But I know none, and therefore am no beast."

          (Richard III - William Shakespeare)

          Comment


            Писателят и философ Умберто Еко почина на 84-годишна възраст

            Самият той е казвал „Аз съм философ, пиша романи само през почивните дни”


            Беше ми един от любимите.


            thorn

            Средновековните църкви в България

            Comment


              След Дейвид Боуи, сега и Принс...

              Comment


                Първите отзиви за Warcraft в imdb: 8.3 : "video game filming curse broken!"
                "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                Comment


                  Очаквам боза.
                  Както и филм по Старкрафт.
                  "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                  "But I know none, and therefore am no beast."

                  (Richard III - William Shakespeare)

                  Comment


                    Мохамед Али е умрял на 74 г.

                    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                    "But I know none, and therefore am no beast."

                    (Richard III - William Shakespeare)

                    Comment


                      Dinain написа Виж мнение
                      Очаквам боза.
                      Както и филм по Старкрафт.
                      Филмът ми хареса. Като цяло не се отклонява от историята, което е добре, иначе щеше да е още по-голяма бъркотия. Опитах се да си представя как би го възприел някой, който не е играл играта - може би ще му дойде в повече. Филмът определено се огъва под тежестта на историята. От една страна, вече има една основа за продълженията. От друга - тепърва има да представят една дузина раси, демонски лордове и кралства. Но ако нямаш въображение, не можеш да следиш сюжета и особено ако не си играл Warcraft III (съжалявам такива хора), защо и с какви очаквания ще ходиш да гледаш такъв филм? Личи си, че режисьорът е положил искрени усилия да адаптира историята за големия екран и да ѝ придаде някаква достоверност, което е изключително трудна задача. Според мен се е справил, главно заради нюансираните герои, като например Оргрим Дуумхамър. Актьорът, който играе Медив, е с напълно безизразно лице от началото до края - неясно защо. Останалите повече или по-малко се справят добре. Филмът покрива събитията, които се развиват в "Warcraft: Orcs & Humans", т.е. преди тези в "Warcraft II: Tides of Darkness", "Warcraft III: Reign of Chaos" и "Warcraft III: The Frozen Throne", тоест има много материал за продължения. Минимум 3-4, но аз очаквам повече. Чаках филма от дълги години и определено се изкефих.

                      Comment


                        Но ако нямаш въображение, не можеш да следиш сюжета и особено ако не си играл Warcraft III (съжалявам такива хора), защо и с какви очаквания ще ходиш да гледаш такъв филм?
                        Аз съм го ирал, но нищо не си спомням от сюжета. Само битките и тактиките. И че ужасната 3D графика ми късаше нервите и утрепваше приказната атмосфера, която имаше в 2-ката.
                        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                        Comment


                          И аз нямам какъвто и да е спомен от историята на Уоркрафт (за разлика от Старкрафт), но и никога не съм бил голям фен. В онези години предпочитах C&C серията.
                          Има един голям проблем с този филм - както беше ехидно беше написал един кинокритик, в пика на популярността си Уоркрафт в играна от 12 млн. души. Трябва всички те да отидат да го гледат, заедно със семействата си, за да има успех дори бегло наподобяващ "Властелина" (и съответно да се сдобие с продължения).

                          За да стане това, филмът трябва да привлече хора извън феновете на играта, това е очевидно. Но мен ме съмнява - някак не мога да възприема на сериозно фигури, чиито ръце са по-големи от главите им. Анимационно ми седят, а сравнението ще е неизбежно. ("Властелинът" вкара в мейнстрийма цялата вселена на орки, елфи, джуджета и пр.)

                          ПП Но оркката (как е орк в ж. род?) става. По каноните на фентъзи-биологията, разбира се, според която женските от човекоподобните раси само им се сменя цвета.
                          "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                          "But I know none, and therefore am no beast."

                          (Richard III - William Shakespeare)

                          Comment


                            Това ревю и аз го прочетох. Доста заядливо написано. Визира World of Warcraft, a филмът е базиран на история от серия книги и игри, от които WoW е чак последната част. Защо филмът трябва да е обвързан с WoW тогава? Той вероятно изобщо не е и чувал за другите. Задръстен тъпанар, неквалифициран да раздава мнения. Засега филмът е спечелил 170 милиона щатски долара, а дори не е пуснат още по кината в САЩ. Май се справя доста добре, а? Специално за орките не мога да се съглася. Точно орките на Толкин никога не притежавали някакво човешко изражение, душа или живец. Докато орките на Близард са представени със своя собствена история, индивидуалност и емоции.

                            P.S. Оркката, която визираш, е със смесен произход, затова изглежда така. Жената на Дуротан си изглеждаше съвсем по оркски.
                            Last edited by Zalmoxis; 09-06-2016, 23:59.

                            Comment


                              За зъбатата зелена жаба ли говорите? Между другото още около 2000 година играех на някакъв уоркрафт. Огнеметните катапулти правеха чудеса.


                              thorn

                              Средновековните църкви в България

                              Comment


                                Зелена - да, ама чак пък жаба
                                Click image for larger version

Name:	paula-patton-robin-thicke-vanity-fair-oscars-party-11.jpg
Views:	1
Size:	296.1 КБ
ID:	553427

                                Comment

                                Working...
                                X