Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кино - филми на историческа тематика

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Guy de Mont Ferrand написа Виж мнение
    Хм, всичко добре, само дето Атила не прилича на Атила, а още по-малко на хун.
    Аудиторията не заслужава да и развалят кефа с разни чипоноси мургави плашила. Стройните шотландци са за предпочитане

    Comment


      Ето един добър филм не се сещам да е показван, а ако е така се извинявам, но ще се оправдая че повторението е майка на знанието - http://www.zamunda.net/details.php?id=146077&hit=1
      Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

      Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

      Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

      Comment


        Един много добър филм,за война в Таджикистан:
        Фильм Никто, кроме нас... - драма, режиссер Сергей Говорухин, актеры, кадры со съемочной площадки, фотогалерея, ролик.

        По словам Говорухина, разочарование наступило тогда, когда фильм был готов - прокатчики его не берут, объясняя тем, что не будет кассового успеха. "Получается, что я снял картину для собственного удовольствия, - сказал Говорухин. - Конечно, для меня фильм "Никто кроме нас" очень важен, это мой долг павшим и живым, сражавшимся на войне в Таджикистане".
        На излёте века взял и ниспроверг
        Злого человека - Добрый человек. Из гранатомёта, шлёп его, козла! Стало быть, добро-то посильнее зла!

        Comment


          Има едно сериалче Band Of Brothers мисля че беше банда на братятя или братия по орйжие

          Comment


            Да, много добър сериал, но мисля че е обсъждан тук и със сигурност е споменаван.

            Comment


              gollum написа Виж мнение
              Да, много добър сериал, но мисля че е обсъждан тук и със сигурност е споменаван.
              На мен не ми допадна особено, но този го препоръчвам горещо (може да се повтарям, не помня, ще ми простите, ако е така):


              Eighteen out of twelve apostles are buried in Spain.

              Comment


                Е, ще го обсъдим на срещата в петък . Аз го гледах сравнително скоро (отдавна ми го препоръчваха, но по една или друга причина не бях го гледал) и ми на мен лично много ми допадна (донякъде ми приличаше на "Волколамското шосе", а ми се струва, че сравнително добре отразяваха нещата (пиша това без да познавам тази реалност, т.е. става въпрос за субективно впечатление). А за този - не мисля, че се повтаряш, поне аз не бях чувал за него. Ще се гледа .

                Comment


                  Попаднах на "Тирант Белия", испанска продукция от 2006 - http://zamunda.net/details.php?id=117077&hit=1

                  Филма е сладка любовна история за византийска принцеса и куц латински рицар, който без помощта на краката си успява да убие султан Мехмед IV на бойното поле, въпреки че последния царува около два века след падането на Константинопол.. И останалите кадри от филма имат подобна историческа достоверност, но от друа страна ми беше интересен, поне защото е първия, който съм виждал да засяга последните години от съществуването на Византия.. Пък все пак имаше един единствен кадър с истинските стени на Константинопол, а се срещат и няколко момента с изключително изтънчен хумор.
                  Χαίρε Μιχαηλμέγας λιτουργός!!

                  Comment


                    Ханс написа Виж мнение
                    На мен не ми допадна особено, но този го препоръчвам горещо (може да се повтарям, не помня, ще ми простите, ако е така):


                    http://www.imdb.com/title/tt0995832/
                    Почти ги излгедах сериите, останаха ми още 2. Мога да кажа, че е доста добър.

                    Comment


                      fosMihail написа Виж мнение
                      Попаднах на "Тирант Белия", испанска продукция от 2006 - http://zamunda.net/details.php?id=117077&hit=1

                      Филма е сладка любовна история за византийска принцеса и куц латински рицар, който без помощта на краката си успява да убие султан Мехмед IV на бойното поле, въпреки че последния царува около два века след падането на Константинопол.. И останалите кадри от филма имат подобна историческа достоверност, но от друа страна ми беше интересен, поне защото е първия, който съм виждал да засяга последните години от съществуването на Византия.. Пък все пак имаше един единствен кадър с истинските стени на Константинопол, а се срещат и няколко момента с изключително изтънчен хумор.
                      То това е по средновековна епическа поема т.е. филмът е фентъзи, няма за какво да се търси пълна историческа достоверност. Същото е като да търсим такава във филмите за Аладин и Синдбад.
                      A strong toun Rodez hit is,
                      The Castell is strong and fair I wis...


                      блог за средновековна балканска история

                      Comment


                        Тарас Бульба По Одноименной повести Николая Гоголя.

                        Середина XVI века, Речь Посполитая захватывает русские земли, насаждая рабство и католицизм. Старый казак Бульба вступает в ряды народного ополчения, чтобы отомстить панам за двух сыновей — младшего Андрия и старшего Остапа. Один отрекся от родины ради польской принцессы, другой был схвачен поляками и публично казнен.

                        В средата на XVI век, Речь Посполитая хване руски земи, съоръжения робството и католицизма. Стари казашки Бульба влиза в редиците на народна милиция да вземе реванш от Поляци за двама сина - Андрия и Остап. Един отрекъл от родината, за полската принцеса, а друг е бил заловен и публично изпълнена поляците.
                        "Россия безразлична к жизни человека и к течению времени. Она безмолвна. Она вечна. Она несокрушима..." Томас КАРЛЕЙЛЬ .

                        Comment


                          Чистилище-http://www.zamunda.net/details.php?id=99623 за любителите на реално представени сражения -много натурален руски филм за обсадата на болничен комплекс в Грозни.За съжаление без субтитри,могат да се насладят само тези които разбират руски,иначе много брутално без подслаждане направени сцени.Представя войната ,такава каквато е грозна и брутална.

                          Comment


                            Представя войната ,такава каквато е грозна и брутална.
                            И далеч от реалността, режисурата, сценария и актьорската игра.
                            Филвът е обсъждан преди години в този форум, преглеждай темите, все пак.

                            Comment


                              Открих го,благодаря- само е споменат и явно сам го пропуснал,но не съм съгласен с другото в поста ,на мене ми хареса затова го написах това че режисурата е странна не значи че е слаба,а и мразя лиричните отклонения от яката битка Все пак ,не претендирам да съм естет

                              Comment


                                fosMihail написа Виж мнение
                                а се срещат и няколко момента с изключително изтънчен хумор.
                                Първият момент ще да е битката, в която спряха тежката османска конница с тези... сатъри
                                Обаче истински ме впечатли секса в шатрата - едните дърпат, другите бутат... абе трябва да се види

                                Comment

                                Working...
                                X