Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кино - филми на историческа тематика

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Кало, на мен филма ми направи силно впечатление (и ми хареса) навремето, когато го гледах (преди поне 15 години), но определено беше маниерен на моменти (в изразните средства). За много хора може да се окаже и труден за възприемане или непонятен и то не защото си "падат по сериали и екшъни" (или защото не биха могли да възприемат самата тема сериозно), а заради режисьорския подход. Разбира се, такава тема се пресъздава изключително трудно и едва ли има някакъв еднозначен и ясен подход към нея. Впрочем, показателно е, че рейтинга на филма е много висок в IMDB, така че се намират хора, способни да го възпиремат.
    Last edited by gollum; 27-02-2009, 10:22.

    Comment


      амче аз не критикувам чуждите възприятия. самият аз съм фен на Старгейт SG-1, така че ...

      Comment


        Аха, сигурно съм се заблудил, защото така ми прозвуча това, което написа, извинявай.

        Comment


          ?

          Опитвам се да си спомня заглавието на един филм, който може би вече е коментиран в предишните 56 страници, но, ако това е сторено, съм го пропуснал. Действието се развива по време ва Втората световна война на север, в Карелия, мисля, където се срещат финландски и руски войник.

          Comment


            "Кукушка"

            Тоя филм като го гледах за сефте, преди години, ми хареса страшно много! Спомняте ли си как финландеца мислеше че се казва руснакът???
            "Шол тъй"
            Просто това беше първото нещо което чу от устата на Руския солдат.

            Comment


              "Пашолти" беше името
              "No beast so fierce but knows some touch of pity."
              "But I know none, and therefore am no beast."

              (Richard III - William Shakespeare)

              Comment


                Търсене на филм


                Comment


                  Благодаря! Още нещо, което трябва да видя отново.

                  Comment


                    Тези дни, май тук не е споменаван - поне според търсачката , гледах:

                    Red Cliff и Red Cliff II

                    Резюме : Филмът е основан на епическия роман от Х²V век Sanguo Yanyi (Romance of the Three Kingdoms) на Луо Гуанджун, може би най-популярната книга в света след християнската Библия. Той се явява втора част на дилогията на Джон Ву, чиято първа част Chi bi (2008) завършва в очакване на решаващото морско сражение при Червените скали, а вторият филм започва с тази битка. Китай, последните години на династията Хан. Влиятелният министър Цао Цао, упражнявайки влиянието си върху император Лю Се, получава под свое разпореждане огромна армия и я насочва към завоюване на земите, контролирани от военноначалника Сун Цюам и срещу армията на Лю Бей, навремето помагал на императора в потушаването на възстание, но след това преминал в опозиция на трона. Неочаквано Сун Цюам и Лю Бей се обединяват и нанасят на армията, предвождана от Цао Цао три съкрушителни поражения - на северозападния бряг ня Янцзъ унищожават кавалерията, при решаващото морско сражение при Червените Скали разбиват флота, а след това побеждават и по пътя на отстъплението на Цао Цао. В последствие територията на Китай се разделя на три царства - Вай под управлението на Цао Цао, У на Сун Цюам и Шу на Лю Бей...

                    Comment


                      Eдин нелош сериал.



                      Comment


                        Коцето написа Виж мнение
                        Гледах ги тия дни. Истинско удоволствие за окото.

                        Случайно попаднах на един трейлър - Heroes and Villains: Attila the Hun / IMDb
                        Не изглежда хич лошо, но май го няма още по нашите земи

                        Comment


                          Der Baader Meinhof Komplex (2008) - (http://www.imdb.com/title/tt0765432/) - еее голям филм. Трябва да се гледа. Германия през 70-та... Номиниран за оскар. Има го в PB. Английски субтитри - http://subscene.com/The-Baader-Meinh...les-75759.aspx

                          Comment


                            http://www.1tv.ru/anons/id=144489 Жд¸м 29 марта 2009г "Olimpius Inferno 08/08/08 " ("Олимпийский ад")- новый кинопроект Первого канала России о событиях в Южной Осетии.Промо-ролик есть на http://art-aka-primus.livejournal.com/71905.html



                            Мне интересно мнение болгарского зрителя по просмотру этого "шедевра"
                            На излёте века взял и ниспроверг
                            Злого человека - Добрый человек. Из гранатомёта, шлёп его, козла! Стало быть, добро-то посильнее зла!

                            Comment


                              Кухулин написа Виж мнение
                              Гледах ги тия дни. Истинско удоволствие за окото.

                              Случайно попаднах на един трейлър - Heroes and Villains: Attila the Hun / IMDb
                              Не изглежда хич лошо, но май го няма още по нашите земи
                              Хм, всичко добре, само дето Атила не прилича на Атила, а още по-малко на хун.
                              A strong toun Rodez hit is,
                              The Castell is strong and fair I wis...


                              блог за средновековна балканска история

                              Comment


                                Guy de Mont Ferrand написа Виж мнение
                                Хм, всичко добре, само дето Атила не прилича на Атила, а още по-малко на хун.
                                Че той ако прилича на миризлив кривокрак хун, кой би го гледал (хуните из форума да не се засягат) ?. Ето тоя Атила е даже още по-хубав: http://images.teamsugar.com/files/us...ttila_gb03.jpg (впрочем играе и "Кинг Лиънайдъс")

                                Comment

                                Working...
                                X