Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кино - филми на историческа тематика

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Хинкел написа Виж мнение
    http://zamunda.net/details.php?id=142836&hit=1 Gitler kaput! / Хитлер капут!Руски филм (комедия ) за немски шпиони.Аз не сам го гледал защото е на руски и няма субтитри.Би трябвало да е хубав.
    Това за раздел Майтапи ли беше?
    То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

    Comment


      Parabellum написа Виж мнение
      Това за раздел Майтапи ли беше?
      Не съм съвсем сигурна. Филмът /според рецензии/ представлява поредица от скечове, при това става дума за съвсем съвременния `хумор на офисния планктон`, т.е. - нацистки са само униформите. Затова пък имаме поредното легализиране на съчетанието `комедия`+`нацизъм`. Точно затова преди да пусна инфо за него, бях пуснала един клип с подобно некоректно ползване на символиката в тема "Майтапи" - и реакцията ме убеди, че е рано да коментирам тренда. Междувременно Thorn повдигна въпроса, дано по-нататък се развие дискусия.
      "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

      Comment


        Става въпрос за самият пост, а не за филма
        Аз не сам го гледал защото е на руски и няма субтитри.Би трябвало да е хубав.
        То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

        Comment


          Die Welle е хубав филм наистина.
          "No beast so fierce but knows some touch of pity."
          "But I know none, and therefore am no beast."

          (Richard III - William Shakespeare)

          Comment


            Inheritance (2006) - http://www.imdb.com/title/tt0827507/ - филм за дъщерята на Амон Гот - Моника. Дълги години не е знаела нищо за миналото на баща си. След като разбира се среща с оцелели лагеристи от лагера на баща й и т.н. Има го в пиратския залив.

            Comment


              Рицарят тамплиер е гадна, мудна и тъпа антиисторическа боза. С грозни актриси и даже без цици.


              thorn

              Средновековните църкви в България

              Comment


                За скечове на тема ww2 гледайте "Ало ало " (като ,че ли някой не го е гледал).Също така това http://zamunda.net/details.php?id=114470&hit=1 "Мой Фюрер - голата автентична истина за Адолф Хитлер "

                Comment


                  кало написа Виж мнение
                  1. кое й е малоумното?
                  2. ти в колко снайперски престрелки си участвал?

                  Филмът не е лош, суровата реалност те удря по главата, няма излишни сантименти, нито претенцията, толкова характерна за популярните боклуци напоследък (разни батмановци, братовци и прочее)
                  малко спойлери...

                  1. Дуел на снайперисти в стил Дивият Запад? Снайперист който очевидно е издал позицията и въпреки това стои и продължава да пуца? Американеца с тежък снайпер..., а иракчанинът? Още? Че то било проста работа, за какво обучават снайперисти, като всеки сапьор може да грабне тежък снайпер и да започне да гърми на всеослушание? При това със завиден успех. Не ти ли хареса какво отклонение даде, когато стреля по полегналия автоматчик, но когато онзи хукна го свали в движение като стой та гледай. Самата идея, да те гърми снайперист в засада, на място което не предлага никакво естествено прикритие, напушва на смях. Добрите снайперисти /а иракчанинът/наемникът очевидно беше такъв- свали двама/ обикновено дава по един изстрел и се отегля. Независимо дали е убил, уцелил или пропуснал. Самата идея, че американци седят и се гърмят като каубои, вместо да извикат въздушно подкрепление /локализирали са ги все пак/ и да срине тази вила насред пустинята?! Вместо това, нашите момчета, стояха докато залезе слънцето?! Ти ми кажи, дали беше естествено..
                  2. А бе, принципно, тук никой не е участвал и във Втората световна, но не пречи да се дискутира и всеки да има мнение, нали така?

                  Не твърдя, че филмът е лош, казвам, че въпросната престрелка беше комична ... мое мнение...

                  sorry, сега видях че Dinain е писал за филма, но не е написал заглавието като текст и търсенето ми, не го е хванало ...
                  Last edited by Desperado; 25-02-2009, 19:19.
                  Трол по списък.

                  Comment


                    1. Всъщност на война всичко се случва. В случая нападетелите бяха взели иницативата, и не беше просто един снайперист, та след първия изстрел да бяга. Викаха подкрепление по радиото. Не виждам проблем всеки с боен опит да се научи да стреля точно, не това, или - не САМО това е професията на снайпериста. Първи изстрел - отклонение, корекция - втори изстрел - попадение, или случайност - кой знае? Местността предлагаше бая прикритие и за двете страни, а когато те гърмят, ти трябва бая време да осъзнаеш откъде. Тоест - напълно реалистично беше.

                    Тежък снайпер (демек 12,7мм Барет) не значи по-точен.

                    2. точно така

                    Comment


                      Тежък снайпер, не значи по точен, естествено ... обаче ако разстоянието е километър и половина, да речем, от едната страна е описаният от теб модел, а от другата, да речем Драгунов?! Говорим за далекобойност все пак... аз си мисля, че въпросните бойци в засада, знаят, че когато те разкрият, по добре да не си там където си бил при първия изстрел. Те не знаят, че въздушна подкрепа няма да дойде...
                      Неестествена ми беше тази престрелка ... няма как да я приема за реалистична. Относно бързото влизане в час- ако беше така, нямаше да има специални курсове/тренировки или обучение за снайперисти.
                      Трол по списък.

                      Comment


                        разстоянието беше малко над 300 метра май...

                        Comment


                          300 м? Не мисля, не мисля ... виж пак филма ... тоест, ето ти шорткът ...
                          позицията на американците беше малко пред моста ...



                          всъщност, сега гледах сцената пак ... разчетът му каза 850 м ...
                          не ми изглежда и толкова обаче...



                          бялото облаче в средата на хълма е позицията на автоматчика извън къщата...
                          Трол по списък.

                          Comment


                            Стига сте размивали темата, де. Има сигурно 5 теми за снайпери. Между другото, в израелската армия поне, сапьорите използват именно Барет за унищожаване на заряди от далеч. Ако в американската армия е същото, няма нищо чудно сапьорът да умее да го използва.
                            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                            "But I know none, and therefore am no beast."

                            (Richard III - William Shakespeare)

                            Comment


                              Иди и смотри (1985)





                              Навсякъде го хвалят, хубави рецензии пишат, добри оценки дават. Едва-едва го изтърпях целия, много досаден ми се видя. Лошо.

                              Comment


                                Да, друго щеше да бъде, ако е сериал поне в три сезона, за които главният герой да избие 25000 германция и накрая да земе булката...
                                м-да.

                                Comment

                                Working...
                                X