Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кино - филми на историческа тематика

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Mnogo dobar film za Knight Templar

    Filma e scandinavski i e ot dve chasti:
    Arn-Tempelriddaren /"Арн-рицаря тамплиер"/;
    Arn-Riket Vid Vagens Slut /"Арн-кралството в края на пътя"/
    Spored men filma e na nivoto na "Nebesno carstvo".

    Comment


      Пиши на Кирлица.
      Според мен филмът е по-бозав от Небесно Царство, но пък някак по непретенциозен. абе става....когато ядеш пуканки пред телевизора и ти се гледа някакво екшънче.
      Recalibrating my lack of faith in humanity...

      https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

      Comment


        От Крим не се е изтеглил очти никой...

        От Крим не се е изтеглил очти никой...

        Parabellum написа Виж мнение
        Действието в "Железен кръст" се развива в Крим по време на изтеглянето на немските войски от полуострова

        Comment


          Nikolay написа Виж мнение
          Filma e scandinavski i e ot dve chasti:
          Arn-Tempelriddaren /"Арн-рицаря тамплиер"/;
          Arn-Riket Vid Vagens Slut /"Арн-кралството в края на пътя"/
          Spored men filma e na nivoto na "Nebesno carstvo".
          Рядко съм попадал на толкова скучен филм. През половината филм се разказва за живота на някакъв селянин. Не може да става и дума за сравнение с "Небесно царство"! Аз изобщо не разбрах частта, където Арн беше монах. Не си спомням как беше точно, но монасите според мен трябва цял живот да си седят в манастира, а той май беше на някакъв "специален" режим да си прави квото иска, че и тамплиер стана.Само приятелката му ми хареса Сетих се и за няква сцена в началото, където имаше конници с много големи арбалети; предполагам, че конните стрелци са използвали по-малки арбалети от пехотинците, а и не мисля, че е имало конни арбалетчици в Швеция през XIII в. Признавам си, че такива филми ги гледам заради баталните сцени, а в тоя филм съвсем липсваха.
          Става въпрос за "Арн-рицаря тамплиер"
          Last edited by Zalmoxis; 20-12-2008, 19:49.

          Comment


            "Небесно кралство" не е по-стойностен от "Арн.."
            Пак си имаме селянина ковач, /в "... Кралството"/ който за броени месеци изучи военното изкуство, стана изкусен фехтовач, и спасител на Йерусалим.
            А артилерийската подготовка на арабите, бе стравнима по мащаб само с тази на руснаците в ранните утринни часове преди Курската битка.

            Мое мнение...
            ..И кажи ми ти страннико,
            чувал ли си звук,
            по- велик от тропота на хиляди коне!!?...

            Comment


              филм за ПСВ - http://arenabg.com/details.php?id=62...a1740856502c94

              не съм го гледал още и не мога да изкажа мнение, но съвсем скоро ще го направя, защото като гледах трейлъра нямам търпение.
              Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

              Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

              Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

              Comment


                някой гледал ли е филма на посочения линк по-горе? чудя се дали е хубав! битката при Пашендейл е наистина умопомрачителна.

                Comment


                  H_O_B написа Виж мнение
                  някой гледал ли е филма на посочения линк по-горе? чудя се дали е хубав! битката при Пашендейл е наистина умопомрачителна.
                  http://arenabg.com/details.php?id=62...a1740856502c94
                  Току-що го изгледах.
                  Страхотен!

                  Comment


                    Здравейте!
                    Връщам се от кино, та рекох да споделя емоциите.
                    http://http://www.imdb.com/title/tt0985699/
                    Въпреки отрицателните критики които прочетох, проблемите около създаването на филма (поради актьорски подбор, по специално за главна роля) и най-вече моето лично мнение за Том Круз (което по-добре да не споделям, че ще ме цензурират незабавно), филма много ми хареса и горещо го препоръчвам на всички! Дори съм на път да смекча и отношението си към гореспоменатия актьор
                    Май когато става дума за Германия и третия райх, дори и американците се вземат в ръце. Липсата на "бозавост" е повече от явна, а факта че самите янки няма как да си правят пропаганда (поради сюжетната линия)дава възможност на режисьора да изстиска максимума от актьорите. Действието се придържа по хронологията (до колкото ми е известно) като на по-младите или просто зрителите с повечко вкус към екшъна дори може да им доскучее на моменти. За това бих казал, че филма ще се хареса не на всички.
                    Но аз видях това за което платих четирите долара, а именно: големи актьори увлечени от ролите си, играещи с лекота. Най-после американски филм за войната в който играта води пред екшъна. Германците го направиха още преди четри години с "Der Untergang"
                    Е, можеха малко повече да се постараят за ролята на Хитлер ама, нейсе туй да е кусура!
                    Само едно не ми е ясно, найстина ли ролята на граф Щауфенберг е толкова значима както е показано във филма (с огромна роля в последващите евентуалното убийството на Хитлер действия в операция "Валкирия"), или това е повече режисьорска интерпретация? Щото имаше сцени в които Том Круз държеше тон на генералитета и отдаваше дето се вика "директни заповеди", а пък е полковник все пак (пък бил той и мозъка на операцията). Но това е друга тема всъщност.
                    Тъй или инак филма е много добър начин да изпратим старата година, дето се вика и Том Круз се е "заразил" някак от другите, та го докарва или по коледа наистина стават чудеса!

                    Поздрави!

                    Last edited by ; 30-12-2008, 00:14.

                    Comment


                      CSM BU LAND FORCES написа Виж мнение
                      Само едно не ми е ясно, найстина ли ролята на граф Щауфенберг е толкова значима както е показано във филма
                      Да.
                      Recalibrating my lack of faith in humanity...

                      https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

                      Comment


                        Shelenberg написа Виж мнение
                        филм за ПСВ - http://arenabg.com/details.php?id=62...a1740856502c94

                        не съм го гледал още и не мога да изкажа мнение, но съвсем скоро ще го направя, защото като гледах трейлъра нямам търпение.
                        Кажи заглавието, не мога да отворя сайта.
                        albireo написа
                        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                        Comment


                          @Imperial
                          "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                          "But I know none, and therefore am no beast."

                          (Richard III - William Shakespeare)

                          Comment




                            Ако горния сайт не се отваря ето още един - http://www.imdb.com/title/tt1034303/
                            Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                            Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                            Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                            Comment


                              Едно нещо не мога да разбера - защо в голяма част от военните филми, трябва да се намесва и любовта, при положение, че за нея си има отделени жанрове - драми, романтични филми, романтични комедии, а и присъства във всички други филмови жанрове - екшънчета, трилъри, спортни филми и т.н.
                              Толкова ли са слаби и безидейни режисьорите, които правят военни филми, че да не могат да "грабнат" зрителя и да го накарат да се разчуства, без да използват любовен сюжет или пък другата крайно дразнеща жилка във военните филми - национализъм.
                              Или да обобщя въпроса си - защо са токова малко военните филми от типа на немските "Сталинград" или "Подводницата"?

                              Comment


                                m.minkov, аз не съм свързан по никакъв начин с производството на филми, така че отговорът ми е резултат от, така да се каже, свободен размисъл по темата. Но причината за това е простичка: много рядко се правят "чисто военни" филми, т.е. такива, които бихме могли да определим като игрална версия на документален филм. Същото важи и за категорията исторически филми, като двете на практика се припокриват в част от случаите. Причината е проста: такъв филм не се прави като продукт, който ще се продава или по-точно това е второстепенна цел - първостепенната е изграждане на определен исторически или военен разказ. Съответно, достатъчно рядко ще се случва да възниква и да получи развитие и финансиране идея за такъв филм - в основата й трябва да стои някаква институция, която дава парите и има идеята да "пропагандира" нещо - най-общо казано.
                                Във всички останали случаи става въпрос за стандартен филм, т.е. такъв, който се създава за да се "продаде". В този случай "военното" или "историческото" е само фон, на който се разказва някаква история. Тъй като тази история ще е човешка, няма как да не включва някакъв тип романтична интрига или пък драматизъм. Каквато и да е историята, хората, които ще плащат за да я гледат, трябва да могат да се идентифицират по някакъв начин със случващото се, т.е. с героите от екрана. Само в редки и специфични случаи (т.е. за тясно специализирана аудитория) този процес може да се получи на базата на "историческа достоверност" .
                                Т.е. не става въпрос за липса на въображение, а за поставяне на цели, за намерения и за средства.
                                Last edited by gollum; 19-01-2009, 13:04.

                                Comment

                                Working...
                                X