Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кино - филми на историческа тематика

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Hamburger Hill

    http://arenabg.com/details.php?id=d7...637cb81c20603f

    операцията за която иде реч във филма... http://en.wikipedia.org/wiki/Battle_of_Hamburger_Hill
    Трол по списък.

    Comment


      издирвам името на един филм за въстанието във Варшава през 1944г...Преди години го даваха още по ефир 2, но така и не му запомних името. Ако някой си има на идея за какво говоря, да помага.

      Comment


        Да не е "Пианистът" - http://zamunda.net/details.php?id=108081&hit=1
        Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

        Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

        Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

        Comment


          Shelenberg написа Виж мнение
          Да не е "Пианистът" - http://zamunda.net/details.php?id=108081&hit=1
          не, човече филмът е стар, нали ти казвам, че още по ефир 2 го даваха
          но не мога се сетя за името...в периода 96-98 мисля, че съм го гледал. А филмът беше по-стар, поне от 70-те. Пребродих целият гуугъл, но нищо не намерих. Преди бях гледал един друг за въстанието във Варшава, но той беше от 50 и някоя-не става дума за този филм.

          Comment


            Напиши в замунда.нет Uprising. Мисля, че оттам го свалих. Но е за еврейското въстание в гетото, не за онова, което организират преди влизането на Червената армия в града... И е от 2001 г.

            Но разкажи със думи прости на тях, на бъдещите хора, които ще поемат поста ни, че ние храбро сме се борили!

            Comment


              Vintersorg написа Виж мнение
              Напиши в замунда.нет Uprising. Мисля, че оттам го свалих. Но е за еврейското въстание в гетото, не за онова, което организират преди влизането на Червената армия в града... И е от 2001 г.

              http://img.zamunda.net/bitbucket/Upr...02001cover.JPG
              и това го знам, не случайно написах, че филмът е стар...
              Явно само аз съм го гледал едно време

              Comment


                Пичове, търся нещо за ВВ1, ВВ2 и Средновековието, което да си заслужава да се гледа, напоследък нещо ме е ударило в главата и ми се гледа сносен филм от посочените периоди.
                То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                Comment


                  Parabellum написа Виж мнение
                  Пичове, търся нещо за ВВ1, ВВ2 и Средновековието, което да си заслужава да се гледа, напоследък нещо ме е ударило в главата и ми се гледа сносен филм от посочените периоди.
                  За ВВ2 мога ти пусна много филми, ама дали си ги гледал нз...
                  ае ще пусна някои мои любими и по-неизвестни:
                  Stalingrad dogs-who wants to live forever
                  Europa

                  Comment


                    Някой може ли да ми даде линк за филми свързани с историята на Балканите от началото на 19в. досега?

                    ПП: може и на английски

                    Comment


                      gollum написа
                      Като гледам интереса не е много голям ( ), но аз ще почна с няколко мои впечатления:

                      1. Съветски филми (много са хубавите, но аз се сещам за тези в момента):

                      - "Проверка на дорогах" - много хубав филм, който има нещо общо с темата за Власов от предишния форум. Става въпрос за съветски военнопленник, който става "власовец", общо взето за да се опита да се върне при своите - попада в партизански отряд и се опитва да се "докаже".

                      - "В бой идут одни старики" - много готин филм за съветски пилоти на изтребители. Определено си струва гледането (доколкото си спомням де).

                      - "Дамски шивач" - един много фин и изпипан филм за Холокоста. Ако ви попадне, непременно го гледайте (според мен е с няколко класи над филми като "Списъкът на Шиндлер").

                      (за тези филми се сещам в момента - то тъй или инак основния проблем в момента е да се намерят самите филми).
                      Amonit^
                      С Вашего разрешения дополню список советских фильмов о войне:1.
                      "Жаворонок" (1963г) -в западном прокате известней под названьем "Т-34"-о советском экипаже сумевшем бежать вместе с танком из немецкого плена;2." Отец солдата"(1964г)-призер Канского кинофестиваля; 3."Торпедоносцы"(1978г)-о авиаторах Северного флота
                      Last edited by gollum; 23-09-2008, 10:06.
                      На излёте века взял и ниспроверг
                      Злого человека - Добрый человек. Из гранатомёта, шлёп его, козла! Стало быть, добро-то посильнее зла!

                      Comment


                        Благодаря Ви, Amonit. За мое съжаление, от тези трите съм гледал (и то преди повече от 20 години) само "Торпедоносци", в който ако правилно си спомням, ставаше въпрос за пилоти на Ту-2 (макар че май реално не са използвали точно този самолет), които атакуваха немски катери и други малки кораби.

                        Comment


                          Здравейте,
                          доста четене падна в този форум.
                          Спомням си като бях дете гледахме много "Архив на смъртта".
                          Сериалчето не беше лошо.С Гойко Митич
                          Гледах по Холмарк мисля , че беше един филм за една подводница.
                          Може би първата бойна подводница.Въртяха с крака витлото.
                          Целта беше да набучат с харпун на който имаше бомба един кораб
                          и да се оттеглят,но ги откриха.
                          Подводницата взе да тече и героите решиха вместо да се мъчат - да се издавят бързо.
                          Ако някой може да помогне с името на филма?

                          Comment


                            kris4o1993 написа Виж мнение
                            Някой може ли да ми даде линк за филми свързани с историята на Балканите от началото на 19в. досега?

                            ПП: може и на английски
                            Някой ще каже ли и филмче за мене

                            Comment


                              gollum написа Виж мнение
                              Благодаря Ви, Amonit. За мое съжаление, от тези трите съм гледал (и то преди повече от 20 години) само "Торпедоносци", в който ако правилно си спомням, ставаше въпрос за пилоти на Ту-2 (макар че май реално не са използвали точно този самолет), които атакуваха немски катери и други малки кораби.
                              Да,"Торпедоносцы"-о экипажах ИЛ-4,оборонявших Мурманск. "Отец солдата"(в болгарском прокате"Бащата на войник")Вы вероятно тоже смотрели в тоже время.Трогательная драма о старике,грузине-виноградаре,который отправился навестить раненного сына в госпитале,но сам волею судьбы попал на фронт,и прошел всю войну до Берлина. А фильм "Жаворонок"(Т-34) очень рекомендую найти и посмотреть,снят по реальному случаю.
                              На излёте века взял и ниспроверг
                              Злого человека - Добрый человек. Из гранатомёта, шлёп его, козла! Стало быть, добро-то посильнее зла!

                              Comment


                                Кроме того могу посоветовать следущие советские фильмы 60-70гг: "Баллада о солдате";"Мир входящему";"Хроники пикирующего бомбардировщика";"Командир счастливой Щуки";"В небе ночные ведьмы". Фильмы 80-х годов: "Снайперы"-о женщинах снайперах."Иди и смотри"-кровавая драма о преступлениях 3-й айнзацгруппы СС на территории Белоруссии в 1943г.
                                На излёте века взял и ниспроверг
                                Злого человека - Добрый человек. Из гранатомёта, шлёп его, козла! Стало быть, добро-то посильнее зла!

                                Comment

                                Working...
                                X