Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кино - филми на историческа тематика

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Дълбока благодарност към Юлиан Август за оказаната помощ.

    Comment


      Търся руския филм "Номад".Някой може ли да ми помогне?
      То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

      Comment


        Номад ако не се лъжа, не е руски. Казахстански направен с много пари от нефта. Lичи си, че е патриотично-издрайфана продукция, спонсорирана изцяло от държавата. Набутали са нек'ви западни актьори, като плах опит да спасят филма но безуспешно. Толкова е тъп, че си спомням, как почнах да псувам на глас в зала 1 на НДК докато го гледах (има свидетели от форума да потвърдят). Парабелка, да обобщя - не го гледай!

        Като сте казали Europa, се сетих за много приятния Europa Europa - не знам може и да съм го пускал вече. Въпреки събитията които разказва, филмът всъщност е весел, а Жули Делпи кърти мивки отвсякъде като Хитлерюгенд Maedel (то по принцип Жули Делпи кърти мивки, но това е друга тема).
        Recalibrating my lack of faith in humanity...

        https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

        Comment


          "Кочевник"
          http://vseknigi.3dn.ru/publ/19-1-0-186

          Comment


            Parabellum написа
            Търся руския филм "Номад".Някой може ли да ми помогне?
            Номада го има в замундата точно под името 'Кочевник'. Малко измислен, но се ядва.
            sigpic

            Comment


              мяза ми на "1612: The begining"
              Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

              请您死在地狱般的阵痛
              [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
              きさまはしんでくださいませんか
              [kisamawa shinde kudasaimasenka]

              Comment


                Като сте казали Europa, се сетих за много приятния Europa Europa - не знам може и да съм го пускал вече. Въпреки събитията които разказва, филмът всъщност е весел, а Жули Делпи кърти мивки отвсякъде като Хитлерюгенд Maedel (то по принцип Жули Делпи кърти мивки, но това е друга тема).
                Соломон от хитлерюгенд
                Europa Europа/американското заглавие/ режисьор Agnieszka Holland.В главната роля Marco Hofschneider.
                "A Jewish boy separated from his family in the early days of WWII poses as a German orphan and is taken into the heart of the Nazi world as a 'war hero' and eventually becomes a Hitler Youth. Although improbabilities and happenstance are cornerstones of the film, it is based upon a true story."
                За мен е задължителен филм в колекцията на всеки киноман.
                IMDb > Europa Europa (1990)
                User Rating: 7.8/10 (3,666 votes)
                Nominated for Oscar. Another 6 wins & 2 nominations
                Last edited by meir; 29-04-2008, 12:17.

                Comment


                  Да, имат нещо общо като че ли.
                  Иначе на същият режисьор е и "Монгол", който е заплануван като трилогия за живота на Чингис Хан.
                  За сега очакванията са големи, но ще видим резултата.

                  Comment


                    очаквам с нетърпение филм със заглавие от рода "Рюрик" хи хи хи или "Как казаки на Царьгород войной ходили..." (от серията на анимационите филмчета за приключенията на трима казаци)
                    Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                    请您死在地狱般的阵痛
                    [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                    きさまはしんでくださいませんか
                    [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                    Comment


                      "The O.D.E.S.S.A. File" (1974) - Късната есен на 1963 г. Млад немски журналист случайно попада на дневника на самоубил се хамбургски евреин, който е оцелял от концлагера в Рига. И започва свое собствено разследване, в хода на което се забърква с О.Д.Е.С.С.А. (организацията на оцелелите от СС) и израелското разузнаване. Филмът е по роман на Фредерик Форсайт, но освен това се основава на действително разследване. Според подробностите в IMDB Едуард Рошман действително е воено-престъпник, укривал се в Южна Америка, и вероятно убит от съмишленици от О.Д.Е.С.С.А. след вдигнатия от книгата и филма шум.
                      На мен обаче ми направи страхотно впечатление и друго - атмосферата и дизайна, в които има и следи от ранните 70ти. Направо съм във възторг. :love01:
                      "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                      Comment


                        pnp5q написа
                        "The O.D.E.S.S.A. File" (1974) - Късната есен на 1963 г. Млад немски журналист случайно попада на дневника на самоубил се хамбургски евреин, който е оцелял от концлагера в Рига. И започва свое собствено разследване, в хода на което се забърква с О.Д.Е.С.С.А. (организацията на оцелелите от СС) и израелското разузнаване. Филмът е по роман на Фредерик Форсайт, но освен това се основава на действително разследване. Според подробностите в IMDB Едуард Рошман действително е воено-престъпник, укривал се в Южна Америка, и вероятно убит от съмишленици от О.Д.Е.С.С.А. след вдигнатия от книгата и филма шум.
                        На мен обаче ми направи страхотно впечатление и друго - атмосферата и дизайна, в които има и следи от ранните 70ти. Направо съм във възторг. :love01:
                        Книгата на Форсайт, по която явно е правен филма, е доста приятно четиво. Но на филма досега не съм попадал. Добре ли е направен?
                        Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                        Проект 22.06.1941 г.
                        "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                        Comment


                          messire Woland написа
                          Книгата на Форсайт, по която явно е правен филма, е доста приятно четиво. Но на филма досега не съм попадал. Добре ли е направен?
                          Трудно ми е да ти отговоря. На мен много ми хареса. Обаче почти няма общо със съвременните екшъни, че да ти дам сравнение - просто времената са други.
                          "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                          Comment


                            pnp5q написа
                            Трудно ми е да ти отговоря. На мен много ми хареса. Обаче почти няма общо със съвременните екшъни, че да ти дам сравнение - просто времената са други.
                            Е, да, разликите са ясни, тогава нещата са били в друг стил правени все пак и т.н. А иначе, щом има положителен отзив сигурно си заслужава да се гледа. И без друго съм позабравил книгата. Те по творчеството на Форсайт са правени и други филми, но далеч не винаги успешни.
                            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                            Проект 22.06.1941 г.
                            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                            Comment


                              Barabba (1961) - В главната роля: Антъни Куин. В началото на филма един разбойник очаква смъртта в празничното петъчно утро. Името му е Варава.
                              "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                              Comment



                                вчера изгледах 3 от 4-те епизода, но май не ме впечатли много...става за губене на време :kill_myse

                                Comment

                                Working...
                                X