Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кино - филми на историческа тематика

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Щом е от създателите на "Таегуки", а и с такъв сценарий, кръвта и труповете ще са в китайски мащаби Това обещава и трейлъра де.
    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
    "But I know none, and therefore am no beast."

    (Richard III - William Shakespeare)

    Comment


      Shelenberg написа
      Ето един нов филм - http://www.arenabg.com/details.php?i...27a8e398e5b4e1 не съм го гледал чакам скоро да излязът субтитри, но като гледах трейлъра мисля, че ще е много добър.
      да, току що го изгледах... бруталески е хвърчат тела, крайници ... кръв на поразия. Обаче на мен филмът ми хареса. Плюс това, не се филмират много често събития от войната между комунисти и националисти в Китай след Световната война.

      Дори чисто като техническо изпълнение, филмът смея да твърдя, е на доста високо ниво...
      Трол по списък.

      Comment


        Филмът е добър, но е много подобен на Таегуки. От една страна е интересно да се гледат неща от доста далечен за нас свят. От друга страна ми идва твърде патетичен. Технически е кадърно направен (е разбира се ентусиастите ще протестират откъде накъде ще се троши танк с малко планинско оръдие но айде) За хвърчащите крайници, след Рамбо (2008) нищо не може да ме впечатли вече.


        Искам хубави модерни филми за източния фронт
        albireo написа
        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

        Comment


          Искам хубави модерни филми за източния фронт
          В смисъл, "с хвърчащи крайници" по последната дума на технологията и стилистиката ли ?

          Comment


            Dinain написа
            Хана, надявам се документалният да ти хареса.
            Аз намерих "Мюнхен" за добър филм, макар и не шедьовър, но в никакъв случай "боза". Също така не съм го гледал като шпионски екшън, никак даже. Според мен филмът разглежда много по-дълбоки морални дилеми, то иначе нямаше да вдигне толкова шум. Но така или иначе, документалният разглежда събитията около самото отвличане, а този на Спилбърг - събитията след това (поне така както са описани в книгата на някакъв човек, твърдящ че е бивш агент на Мосад и участник в акцията).
            Между другото, изненадах се да разбера че в "Мюнхен" са използвани оригинални кадри от събитието. Когато предават по новините интервю с освободените палестинци в Либия, това са си оригиналните кадри от интервюто
            Всъщност "Мюнхен" е в известен смисъл римейк на един друг филм, правен през 80-те, който мисля се казваше "Мечът на Гедеон". Ролята на Авнер там се играеше от Стивън Бауер - същият който играеше Мани Ривера - най-добрия приятел на култовия Тони Монтана (Ал Пачино), в "Белязания".
            Разбира се, филмът на Спилбърг е несравнимо по-добър и по-дълбок от стария. Въпреки, че и онзи филм се въртеше около моралните дилеми пред Авнер...
            Впрочем, откакто гледах първия филм, винаги ми е било интересно да разбера колко точно истина има в тази история.

            Comment


              gollum написа
              В смисъл, "с хвърчащи крайници" по последната дума на технологията и стилистиката ли ?
              Ех, и Джеймс Кобърн да възкръсне и да проговори немски

              Впрочем, някакви мнения за A distant trumpet - Raoul Walsh?

              Comment


                Николай, вярно е, но и първият филм не е "оригинален", така да се каже. Всичко тръгва от книгата. Уикипедията казва следното:
                The film is based on the book Vengeance: The True Story of an Israeli Counter-Terrorist Team by Canadian journalist George Jonas, which in turn was based on the story of Yuval Aviv, who claims to have been a Mossad agent. In the book, Aviv's story is told through a protagonist called "Avner". Jonas's book was first turned into a made-for-TV movie in 1986 called Sword of Gideon, starring Steve Bauer and Michael York and directed by Michael Anderson.[1]
                Operation Wrath of God
                Едва ли някога ще научим нещо повече отколкото е описано тук.
                "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                "But I know none, and therefore am no beast."

                (Richard III - William Shakespeare)

                Comment


                  Динаин, май бях питал някъде , ама чел ли си "Малката барабанчица" на Джон Льо Каре ?

                  Оп , в темата "Мюнхен" съм питал ... "Забележителен във всяко отношение филм ", а ? Да те чуй Хана ...
                  Last edited by Todor Pavlov; 07-02-2008, 17:51.

                  Comment


                    Не съм я чел, а и не разбирам много смисъла на поста ти... Онази тема съм я пускал преди две години, срокът на годност е изтекъл отдавна.
                    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                    "But I know none, and therefore am no beast."

                    (Richard III - William Shakespeare)

                    Comment


                      Нали имаше някаква книга "Мюнхен", която се моташе из книжарниците до сравнително скоро?
                      Впрочем, намерихте точно кой филм да обсъждате, но щом имате желание )

                      Comment


                        Аз даже я имам у нас, но не съм я чел.
                        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                        "But I know none, and therefore am no beast."

                        (Richard III - William Shakespeare)

                        Comment


                          За Динаин и останалите интересуващи се от моралната страна на разглежданите по-горе събития - горещо препоръчвам книжката на Льо Каре .
                          Между другото , при акцията в Бейрут-лятото на 73г , когато ликвидират 3-ма от палестинските лидери , предерешен с перука и дамски дрешки с "Узи" под тях , е бившият премиер на Израел - Ехуд Барак ,млад офицер от армията .

                          Comment


                            Бивш, а може и бъдещ А това не бяха пропуснали да го покажат дори в самия филм.
                            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                            "But I know none, and therefore am no beast."

                            (Richard III - William Shakespeare)

                            Comment


                              Todor Pavlov написа
                              За Динаин и останалите интересуващи се от моралната страна на разглежданите по-горе събития - горещо препоръчвам книжката на Льо Каре .
                              Между другото , при акцията в Бейрут-лятото на 73г , когато ликвидират 3-ма от палестинските лидери , предерешен с перука и дамски дрешки с "Узи" под тях , е бившият премиер на Израел - Ехуд Барак ,млад офицер от армията .
                              Да точно така, само че акцията в Бейрут е на 10 април 1973,т.е пролетта, а не лятото.Тя и операцията така се е казвала- " Пролетта на младостта".

                              Comment


                                Това дали може да се намери някъде?
                                "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                                Comment

                                Working...
                                X