Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кино - филми на историческа тематика

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    кало написа

    НО - никога не гледайте невероятния боклук под името "В името на краля", направен по неква PC-игра. Стигнах до 15-тата минута със зверски мъки, а после - с още повече - докрая - щото съм прост инат, и кат почна нещо, го завършвам.
    Напълно си прав, но аз успях да го изгледам целия! :argh:

    .
    ..И кажи ми ти страннико,
    чувал ли си звук,
    по- велик от тропота на хиляди коне!!?...

    Comment


      Ето два филма от мене - http://zamunda.net/details.php?id=107761 и http://zamunda.net/details.php?id=115643
      Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

      Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

      Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

      Comment


        Брайън Де Палма има много силни и много слаби. Като гледам този не е от първите.
        Тъй като става въпрос за личен вкус - спорът е безсмислен. )

        Comment


          1612 много ме изкефи. Малко накъсан беше в началото,и доста фентъзи елементи, но това не му пречи да е хубав филм. Всичко, каквото поискаш - екшън, романтика, малко бруталика, малко хумор, полски крилати кирасири Опитали се бяха да придадат по-човешки вид на дивата Русия от онази епоха, и според мен успяха.

          Не съм специалист по епохата, но напръв поглед костюмите и доспехите ми изглеждаха достоверни. Само много пушки имаха руснаците - силно подозирам, че в този момент в цяла Русия едва ли е имало повече от 1-2 хил. аркебуза.

          Кажете, откъде да си сваля Слуга государев? Търся из нета и не намирам

          Comment


            peterpetroff написа
            Гледахте ли 'Изгубения Батальон' снощи късно по БТВ? Какви са отзивите ви за него?

            да, и спрях в момента в който германците почнаха да се дивят, що аджеба, американците не се предават. Отговор от сорта, "това са апаши от Ню Йорк, италианци, поляци, ирландци и прочие... те не са свикнали да се предават" ... ауууууу
            Трол по списък.

            Comment


              One Day in September (1999)


              Много интересена документалка за печално известните събития по време на олимпиадата в Мюнхен от 1972 г. Саундтракът и оригиналните кадри ефективно потапят зрителя директно в атмосферата на 70-те (поне както я обсъждахме с Даниц един път). Поразяваща е наивността както на терористите, така и на немските власти, съвсем неподготвени да се справят с кризата. Някои моменти са по-невероятни и от художествен филм. Горещо препоръчвам

              Линк към IMDB
              "No beast so fierce but knows some touch of pity."
              "But I know none, and therefore am no beast."

              (Richard III - William Shakespeare)

              Comment


                Dinain написа
                ...
                След оная боза "Мюнхен" може би ще е добре да си оправя вкуса с нещо свястно по темата.

                Апропо препоръчвам ти, не съвсем по нея, но около - за съдебния процес срущу Баадер-Майнхоф.

                Comment


                  Хана написа
                  След оная боза "Мюнхен" ...]

                  Да разбирам че харесалите го са бозаджии ? Или любители на бозата ?
                  Въпреки целият субективизъм - какво намери за отблъскващо в този филм ? Верно , Динаин беше пуснал отделна тема , където ще е добре да се оплачеш от лошавия Шпилберг ...

                  Comment


                    Вижте, това си е въпрос на вкус. На мен също "Мюнхен" ми хареса, но не твърдя, че разбирам от кино и мога да си представя, че на други хора не им е харесал. И дори да си представя, че ще има доста други филми, за които мнението ни ще съвпада с тези хора .

                    ПП Ссъвсем между другото, бозата не заслужава така да я използваме .

                    Comment


                      Това, че всичко е въпрос на вкус не отменя факта, че най-лютите спорове стават точно по въпроси на вкуса. Няма по-голяма обида от някой да не хареса това, което и ти.

                      А конкретно за "Мюнхен" - стори ми се бавен, муден и тегав, което за шпионски екшън е непростимо. Подобни филми и книги най-късно до 15-20 минута като те хванат за врата и не те пускат до края. Ако в Мюнхен са били направени паузи за философски осмисляния и разсъждения - не съм го уловила. Накратко: смятам, че филмът на Спилбърг не се е получил. Което не ме прави антисемитка.

                      П.П. Пак съвсем между другото: бозата напоследък напълно си заслужава да я използват като характеристика за скучни филми. В детството ми като си купиш сутрин боза до обяд вече е резлива. Сега купувам за децата, може да седи с дни, не се разваля и е с непроменяем блудкав, свръхсладък вкус.

                      Comment


                        The Winds of War - едно време го даваха по "Ефир 2" след "Днес+"... ех спомени.


                        П.С линк за сваляне :Тук

                        Comment


                          "Rome" рулира отвсякъде, днеска го гледах за пръв път и вече съм на шестата серия .
                          A strong toun Rodez hit is,
                          The Castell is strong and fair I wis...


                          блог за средновековна балканска история

                          Comment


                            Хана, надявам се документалният да ти хареса.
                            Аз намерих "Мюнхен" за добър филм, макар и не шедьовър, но в никакъв случай "боза". Също така не съм го гледал като шпионски екшън, никак даже. Според мен филмът разглежда много по-дълбоки морални дилеми, то иначе нямаше да вдигне толкова шум. Но така или иначе, документалният разглежда събитията около самото отвличане, а този на Спилбърг - събитията след това (поне така както са описани в книгата на някакъв човек, твърдящ че е бивш агент на Мосад и участник в акцията).
                            Между другото, изненадах се да разбера че в "Мюнхен" са използвани оригинални кадри от събитието. Когато предават по новините интервю с освободените палестинци в Либия, това са си оригиналните кадри от интервюто

                            ПП Мерси за линка, ако го намеря, ще го гледам с интерес.
                            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                            "But I know none, and therefore am no beast."

                            (Richard III - William Shakespeare)

                            Comment


                              Тук мнението ми съвпада с това на Динайн, макар че аз ще напиша, че го гледах като "филм", не като конкретен вид, т.е. нямах предварителни очаквания (опитвам се винаги да е така, но обикновено не се получава). Но това е въпрос и на отношение към темпото, аз поначало никак не се дразня от бавното или дори тегаво времеизтичане, а дори понякога го смятам за положителна страна. Макар че всичко зависи не толкова от избрания ритъм, а от това какво се случва на екрана и как го преживявам. То сигурно с кажи-речи всеки е така, освен ако не гледа някакъв филм като определен тип филм.

                              ПП А за бозата, за голямо съжаление, си права . Аз съм любител на това питие и когато възобнових познанството си с него (не знам защо дълго време не бях пил боза), установих, че новото време е народило много различни видове боза, но след изпробването им се оказа, че всичките притежават описаните от теб качества и аз, като почитател на резливостта на това питие, съм разочарован. Хубавото е, че това може да служи и като метафора за филмите .

                              Comment


                                Ето един нов филм - http://www.arenabg.com/details.php?i...27a8e398e5b4e1 не съм го гледал чакам скоро да излязът субтитри, но като гледах трейлъра мисля, че ще е много добър.
                                Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                                Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                                Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                                Comment

                                Working...
                                X