Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кино - филми на историческа тематика

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Филма е забавен Тип приключенски (малко испоричност, много екшън и фенси дрешки от епохата )
    Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

    请您死在地狱般的阵痛
    [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
    きさまはしんでくださいませんか
    [kisamawa shinde kudasaimasenka]

    Comment


      В момента гледам Band of brothers. На 5 епизод съм. Много хубав филм. На някои места е малко нереалистичен, но като цяло съм доволен. Много добри звукови ефекти.
      I can't continue like this - surviving in the world of nothingness.

      Comment


        "The War" (2007)



        The Fog of War: Eleven Lessons from the Life of Robert S. McNamara (2003)

        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
        "But I know none, and therefore am no beast."

        (Richard III - William Shakespeare)

        Comment


          Динайн, отмъцни малко за първият филм, ако вече си го гледал, какво само си му сложил постера и линкове към IMDB. За мен IMDB е анти-критерий за филми, на всякаква тематика. Принципно бих избирал за гледане, тези които са с нисък рейтинг там, но проблема е, като при прогнозата за времето. Статистически, метериолозите сумарно познават времето на 30%, но това в никакъв случай не значи, че ако казват "обратното на прогнозата", ще започнат да познават 70%
          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

          Comment


            Първият филм наистина звучи многообещаващо.
            albireo написа
            ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

            Comment


              Е, въпрос на вкус - за мен IMDB е много добър критерий, но с тази разлика, че не гледам общия рейтинг, а чета потребителските коментари (когато ги има, но в повечето случаи е така). Ако прочетеш пет-шест коментара, ще си съставиш приблизително мнение за филма и за това доколко отговаря на собствените ти вкусови критерии. Впрочем, открих, (за своя изненада), че не чак толкова рядко и общата оценка съвпада със собствената ми.
              Last edited by gollum; 28-01-2008, 10:45.

              Comment


                Първо мислех да напиша, че съм съгласен с голъм и че личната ми оценка се разминава с половин, най-много една единица. После препрочетох мнението на амазон и видях, че според него дори метериолозите били по-точни от Imdb.
                Това обяснява нещата.

                Comment


                  едно малко предупреждение, което може да е ОТ, защото не знам как да класифицирам това, за което ще пиша - "филм" е твърде силно казано.

                  НО - никога не гледайте невероятния боклук под името "В името на краля", направен по неква PC-игра. Стигнах до 15-тата минута със зверски мъки, а после - с още повече - докрая - щото съм прост инат, и кат почна нещо, го завършвам.
                  Рядко съм правил по-голяма грешка. Участват Джейсън Стейтъм (Две димящи дула", "Гепи" + весели екшънчета с добра камера), Рей Лиота (няма да пояснявам) , Рон Пърлман (от тъпни като "Полицейска академия"¹29 до касови екшънчета-тъпни като "Хелбой"), Бърд Рейнълдс (пак няма да пояснявам), Клеър Фурлани.
                  Как са ги навили тия хора да участват в това нещо нямам идея. Пак ще повторя - не правете грешката да го гледате - здравната каса не покрива лечението на всички видове вреди, които това би ви причинило.

                  Comment


                    gollum написа
                    Е, въпрос на вкус - за мен IMDB е много добър критерий, но с тази разлика, че не гледам общия рейтинг, а чета потребителските коментари (когато ги има, но в повечето случаи е така). Ако прочетеш пет-шест коментара, ще си съставиш приблизително мнение за филма и за това доколко отговаря на собствените ти вкусови критерии. Впрочем, открих, (за своя изненада), че не чак толкова рядко и общата оценка съвпада със собствената ми.
                    И за мен IMDB е много добър критерий, при това използвайки почти същата схема - ориентирам се и по общия рейтинг, гледам по няколко коментара (поне по един за двете крайности силно отрицателен и силно положителен), гледам актьорите и най-вече предишните филми на режисьора. Понякога гледам и разбивката по пол и възраст. Общо взето съм доволен от тази схема.

                    Ето един пример:
                    In the Name of the King
                    User Rating: 4.2/10 (7,248 votes) (отрицателните оценки винаги са заслужени, с положителните е по-различно)
                    Оценката показва, че филмът е супер скапан.
                    Актьорите се търпят, прилично известни, което е добър атестат (стига да не са Харисън Форд, Ал Пачино и т.н.)
                    Първите 4-5 страници с коментари се колебаят между 1, 2 и 3 звезди. Трябва да си луд за да имаш сериозни очаквания от толкова отрицание. Все пак има и положителни коментари:

                    I never stopped laughing!!!, 21 January 2008
                    10/10
                    *** This comment may contain spoilers ***

                    In all seriousness this was an awful, awful movie. However, I enjoyed every ridiculous moment of it. How can you hate a movie that has Forest Lesbians swinging from vines, Forest Ninjas running up trees, the Krug (who were obviously played by extras from Planet of the Apes), Ray Liotta who simply makes a movie better by appearing in it, and to top it off Burt Reynolds as the king of this truly magical land.
                    Е, ако всичко това не ви е убедило да гледате или не филма, вижте режисьора - Уве Бол.
                    Можеше и да се почне с него, но тогава всичко друго би било безсмислено.
                    Сигурен съм, че за разлика от Ед Ууд, Бол заслужава филм, УВЕковечаващ го приживе.










                    Не, че е за в това мнение, но лично аз доста харесах "The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford". Нетипичен, но съвсем приличен, даже много добър уестърн. Хванал е по нещо от "Непростимо", "Макейб и мис Милър" и може би "Пат Гарет и Били Хлапето".
                    Според мен, най-добро изживяване би се получило в празен киносалон. Между пълен киносалон и домашна обстановка не мога да избера.
                    Eighteen out of twelve apostles are buried in Spain.

                    Comment


                      кало написа
                      едно малко предупреждение, което може да е ОТ, защото не знам как да класифицирам това, за което ще пиша - "филм" е твърде силно казано.

                      НО - никога не гледайте невероятния боклук под името "В името на краля", направен по неква PC-игра. Стигнах до 15-тата минута със зверски мъки, а после - с още повече - докрая - щото съм прост инат, и кат почна нещо, го завършвам.
                      Рядко съм правил по-голяма грешка. Участват Джейсън Стейтъм (Две димящи дула", "Гепи" + весели екшънчета с добра камера), Рей Лиота (няма да пояснявам) , Рон Пърлман (от тъпни като "Полицейска академия"¹29 до касови екшънчета-тъпни като "Хелбой"), Бърд Рейнълдс (пак няма да пояснявам), Клеър Фурлани.
                      Как са ги навили тия хора да участват в това нещо нямам идея. Пак ще повторя - не правете грешката да го гледате - здравната каса не покрива лечението на всички видове вреди, които това би ви причинило.


                      Доверявам ти се. Тъкмо мислех да го тегля, заради високата му оценка в Замунда.
                      I can't continue like this - surviving in the world of nothingness.

                      Comment


                        Относно ИМДБ, аз също хвърлям око на рейтинга, но съм далеч от мисълта да се уповавам само на него. Достатъчно случаи има на бездарни "блокбъстъри", които имат рейтинг около 8. Гледам и повечето от нещата, изброени от Ханс и Голъм.
                        Най-вече ИМДБ ми служи за това, което е по-начало - "база данни" Затова и давам линкове натам (не че не можете да си ги намерите сами де), за справка, а не за демонстрация на рейтинга, един вид "Убедете се сами че филма е як"

                        Така, конкретно за първия филм - "Войната". Бях споменал за него някъде другаде вече. При мен върви по кабелната, всъщност въобще не съм го открил чрез интернет, така че високия рейтинг е съвпадение Стигна до 8-и епизод, май ще са 14 общо. Като гледам данните в ИМДБ, последните епизоди май още не са пуснати.

                        Оригиналното в поредицата е че е направен документален филм за ВСВ (от американска гледна точка) по "модерен" образец - където снимащият се ограничава до няколко души, залепя се за тях и представя нещата от позицията на обикновен човек. Друг подобен филм за ВСВ не съм виждал. Няма да видите тук речи на политици и съвещания на генерали - разказва се за съдбата на 4 военновременни градчета и всички персонажи са техни жители. От войници на фронта, през пилоти, моряци, работници и работнички в заводите и т.н.
                        Другото изключително постижение са събраните кадри - не мога да си представя каква къртовска работа е било ровенето из архивите. Събрани са множество, повечето с високо качество и цветни, оригинални кадри, които поне на мен не са попадали преди. Например как японски цивилни скачат от скалите на Сайпан, за да не бъдат пленени от американците. Голяма част от заснетия материал не е много лицеприятна, затова сигурно не е намерила място в популярните документални филми.
                        Другото нещо са разказите на очевидците, от които всъщност е сглобена поредицата. Нищо не е спестено. Например "походът на смъртта в Бетан" или немци застрелващи пленници, тези неща са широко известни. Но е отделено и подобаващо място за американските ризи: американци от японски произход разказват за депортацията и лагерите през войната, чернокожи войници за техните неща, американски войници разказват за своите прегрешения през войната и т.н. Не във всеки филм ветераните разказват за застрелване на японски пленник, за да му вземат златните зъби. Или описват как обстрелвали с картечници японските цивилни в морето край Сайпан, полу на майтап, полу - "за да им спестят мъките от удавяне". И колко трудно било да уцелиш подаваща се от водата глава от 1000 ярда.
                        Много добра е поредицата, препоръчвам.
                        И другия филм за кариерата на МакНамара също
                        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                        "But I know none, and therefore am no beast."

                        (Richard III - William Shakespeare)

                        Comment


                          Напиши в torrentz.com - Ken Burns и ще излязат 1, 2, 3, 4 и 5 част.

                          Comment


                            Ханс написа
                            How can you hate a movie that has Forest Lesbians swinging from vines
                            E явно ще се гледа. :rock:
                            albireo написа
                            ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                            Comment


                              "oficery.The last soldiers of the Empira"
                              8 epizoda po 50 min
                              IN VINO VERITAS !!!

                              Comment


                                Гледахте ли 'Изгубения Батальон' снощи късно по БТВ? Какви са отзивите ви за него?
                                GOTT MIT UNS!

                                Comment

                                Working...
                                X