Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кино - филми на историческа тематика

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Фурията написа
    Не знам дали сте го гледали http://zamunda.net/details.php?id=101315 Pljacka Treceg rajha , но трябва да се види
    Според мен не е кой знае какво...макар че има и забавни моменти
    A strong toun Rodez hit is,
    The Castell is strong and fair I wis...


    блог за средновековна балканска история

    Comment


      здравейте, във форума прочетох за нов филм "Войан и мир",някой може ли да ми даде или да ме насочи към информация за новата версия? Предварително благодаря
      ,,Човек и добре да живее, умира и друг се ражда. Нека роденият по-късно, като гледа този надпис, да си спомня за оногова, който го е направил. А името на архонта е Омуртаг кан сюбиги. Нека Бог да го удостои да преживее сто години.”

      Comment


        Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

        请您死在地狱般的阵痛
        [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
        きさまはしんでくださいませんか
        [kisamawa shinde kudasaimasenka]

        Comment


          междудругото Вайна и мир не бих отнесъл към военни филми.
          Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

          请您死在地狱般的阵痛
          [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
          きさまはしんでくださいませんか
          [kisamawa shinde kudasaimasenka]

          Comment


            В момента във филмотечното кино ("Одеон") тече поредица филми от Втората Световна война. Всеки петък вечер от седем. Не знам колко време още продължава и дали днес не е изтекла последната прожекция, но който се интересува, може да си потъси програмата и да се ориентира.

            Миналия петък гледах "Ом Крюгер", немски филм от 1942 г. Игрален, двучасов, естествено черно-бял, озвучен. Сюжетът е от англо-бурските войни. Президентът на южноафриканските бури Крюгер (наречен Татенцето Крюгер) се опитва всячески да опази мира и хубавата орна земя на мирния си, но сърцат народ от злите англичани, които ламтят за нови добавки към Империята. Добрите са много добри (и наистина симпатично измислени), злите са много зли (и напълно злодейски карикатурни). Музиката е хубава и драматична, артистите са адски сериозни и дори кадърни, операторът е бил направо за Холивуд (но там са злите евреи, ох, забравих) и изобщо филмът беше изненадващо забавен. И понеже всъщност концлагерите май са ги измислили англичаните, а във филма най-безцеремонно и безсрамно ставаше дума как британците затварят жените и децата на бурите в лагери, сигурно е бил с голям пропаганден успех, пък и е отклонявал вниманието от слуховете за лагери из Райха.

            Щях да забравя. Сега по кината тръгва и един испански филм, който вече мина през "Киномания", "Лабиринтът на Фавна".

            Не е фантастика, нито приказка. Доведената дъщеря на франкистки офицер от времената на Гражданската война в Испания потъва в света на фантазиите си, докато бременната й майка страда от всякакви усложнения, а пастрокът й се е заел чрез жестокости да унищожи последните партизани в своя район. Филмът е страховит и брутален. Не водете деца на него, гледайте го сами, ако ви е интересна Гражданска война и няма да ви пречат отклоненията из фантазията на детето. Въображаемите сцени във филма също не са нежни и красиви, както и може да се очаква от фантазиите на дете, което живее сред кървища и страх. Артистите са убийствено добри. Има и малко специални ефекти, но нищо страшно. Франкистите са зли, партизаните - герои. Филмът си струва.
            Last edited by gregorianus; 05-01-2008, 01:27. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
            Луд на шарено се радва - цивилен блог

            Comment


              Един не точно военен филм, но със сигурност исторически:
              Bloody Sunday
              Посветен е на прочутата "Кървава неделя" от 1972 година в Северна Ирландия.
              Много добре е направен, с почти документално излъчване, операторската работа създава усещене като за предаван на живо репортаж.
              Блог за историята, културата и забележителностите на село Черничево

              Comment


                Точно тоя филм не е никак "исторически", а яко пропаганден - достатъчно е да видиш кредитите и кому благодарят. Точно с такъв ефект е търсено и "документалното излъчване". Операторската работа пък се състои в невероятната оригиналност да снимаш на ръка и да кандилкаш камерата за драматизъм.
                To make this movie as authentic as possible, no lights were used in the movie and the camera work was entirely hand-held
                Това се вика стремеж към реализъм от икономически подбуди :sm113:
                "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                "But I know none, and therefore am no beast."

                (Richard III - William Shakespeare)

                Comment


                  Може, лично на мен обаче филмът ми допадна. Вярно е, че е правен да бъде "като документален", цел, която според мен е постигната. Поне за мен усещането бе такова. Обаче никога не съм се интересувал от така да се каже документалната стран ан самите събития, та да мога да преценя дали е и достоверен. Не че има особено значение за мен.

                  Comment


                    The Warlords

                    нямам идея как са изглеждали войните в Китай, по време на династията Кин , може и авторите да са улучили, знами ли... филмът ми хареса.

                    ероична история за трима кръвни братя и тяхната борба по време на война и политически катаклизми. Базирана на "Убиството на Ма", историята се отнася за времето на династията Кин (1644-1911) и ликвидирането на генерал Ксинуй Ма. Историята е филмирана от Че Занг през 1973 под името "Кръвни Братя".
                    Трол по списък.

                    Comment


                      gregorianus написа
                      Щях да забравя. Сега по кината тръгва и един испански филм, който вече мина през "Киномания", "Лабиринтът на Фавна".
                      Колега, филма го гледах преди година.Наистина много е хубав.По-късно разбрах, че е мексиканска продукция.Браво на мексиканците.
                      То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                      Comment


                        http://exler.livejournal.com/659730.html - ей тия ме разбиха. за задължително гледане!


                        thorn

                        Средновековните църкви в България

                        Comment


                          днес гледах 1 филм за гражданската война в босна (по-то4но за периода след това-2000 г. и издирването на военните престъпници ):"The hunting party"
                          не е много достоверен ама е интересен

                          "warlord" също е много интересен (особено първата битка ,когато са в армията)
                          Last edited by kiosev; 19-01-2008, 19:28. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
                          IN VINO VERITAS !!!

                          Comment


                            kiosev написа
                            днес гледах 1 филм за гражданската война в босна (по-то4но за периода след това-2000 г. и издирването на военните престъпници ):"The hunting party"
                            не е много достоверен ама е интересен
                            аз също гледах 1 филм за гражданската война, ама в Испания.

                            не се интересувам колко е достоверен, но ми беше интересен.



                            Ако има значение, режисьорът е снимал и "The Wind That Shakes the Barley".
                            Eighteen out of twelve apostles are buried in Spain.

                            Comment


                              Гледах го преди година и също ми хареса . Може би защото не беше натрапчиво претенциозен. Не открих дори проблеми с въоръжението , както и при "...ечемичените полета".

                              Comment


                                не знам дали някой е писал за 1 филм ама и аз ще го кажа:
                                "слуга государев" руски филм от 2007 за битката при Полтава и общо битките заемат половината филм
                                IN VINO VERITAS !!!

                                Comment

                                Working...
                                X