Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кино - филми на историческа тематика

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Warlord написа
    Ами да си призная досега не бях гледал друг подобен, затова ви помолих да ми препоръчате.
    Накрая разрушителя го потопиха с торпедо от немската подводница във филма. Да не забравяме и че е американски филма, това нямаше как да отсъства просто. Иначе и кодировката на "Енигмата" дето беше основната цел на филма не е много ясно дали наистина са я разкодирали, чрез пленени машини в подобни акции или просто са им я продали накрая. Също е мъгляво положението и с пленените и потопени немски подводници от американците, доколкото знам в разсекретените 60 години по-късно архиви липсват данни.
    Първата енигма е пленена на борда на...немски риболовен кораб.
    А иначе U-571 и на мен ми е един от любимите филми. Не мога да кажа колко пъти съм го гледал.
    Подобен филм е Das Boat/дали така се пише?/ ама него съм сигурен, че си го гледал.

    Колкото до Pathfinder - а, филма е своево рода шедьовър. Това е от малкото филми с приличен бюджет, в които е оплескано абсолютно всичко! Визия, сценарий, актьорска игра, атмосфера, достоверност, напрежение...абе където и да го хванеш тоя филм, никъде го няма.
    This is my signature. There are many like it but this one is mine.

    Comment


      Е, мисля че "Das Boot" е малко по-обективен (което е два ли е от значение), а и лично според мен по-добре направен и притежаващ повече как да се изразя, художествени качества. Не се залага на желязната неръждавейка екшън плюс героизъм. Лично мнение, разбира се.

      Comment


        На когото му се гледат подводници да си потърси "Командирът на щастливата щука".Съветски за ВСВ.Супер е.Иначе Ю-571 не е лош филм,само където му е много холивудизма.
        Вчера гледах залпово "07 променя посоката","Параграф 78" и "Последният легион".Заслужават си.

        Comment


          lobo написа
          На когото му се гледат подводници да си потърси "Командирът на щастливата щука".Съветски за ВСВ.Супер е.Иначе Ю-571 не е лош филм,само където му е много холивудизма.
          Вчера гледах залпово "07 променя посоката","Параграф 78" и "Последният легион".Заслужават си.
          Без да искам да се заяждам, но ако има филми които с чиста съвест може да пропуснете, ако ще и да са единствените правени някога, това са последните два споменати. За другите не мога да кажа нищо.

          Иначе от филмите за подводници които съм гледал, а те не са много, на мен най-приятни са ми били "Das Boat" и "The Enemy Below".

          "The Enemy Below" е филм от 57-а така, че не очаквайте зашеметяващи ефекти, макар да е взел "Оскар" в този раздел. Впрочем мен напълно ме удовлетвори в този аспект към който нямам особени претенции. Актьорската игра е дървена, но това е нормално за времето. Отличава се с добре разказана и сравнително интересна, макар и не толкова оргинална, история. Наличието на две гледни точки силно ме изненада. Мисля, че повечето хора биха го харесали(естествено изключвам тези с алергия към тематиката).
          Eighteen out of twelve apostles are buried in Spain.

          Comment


            Ханс,"Параграф 78" е от сорта на "Беглец","Лов на пирани","Пробив" ,новите серии на "Бандитски Петербург", ако щеш "Къртицата","Шахматиста" и още други.Нещо като чисто комерсиалните филми на Холивуд но руски.Интересните за мен са актьорите - нови имена,които от скоро ги срещам.Колкото и да са калпави,все пак са развитие на руското кино.Нашето пък никакво го няма. Не се обиждам.Русначите казват " На вкус и на цвет - товарищи нет!
            Действително "Дас боот" беше добър и реалистичен филм.Този другият който го споменаваш предполагам, че ще интересен,но съм доста бос по отношение на техниката и скоро време сигурно няма да го гледам.

            Comment


              Sepp Dietrich написа
              Приятели, всички споменати филми са добри, освен "Войната на Харт" - казвам го, защото гледам основно военни филми( стойностни, а не Делта форс 87 например) и не очаквах, че нещо може да ме изненада, докато наскоро не ми попадна филма "Чистилище".По мое скромно мнение, никой няма право да говори за хубави военни филми, без да го е гледал!

              От къде мога да го изтегля говоря за "Чистилището"?
              Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

              Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

              Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

              Comment


                в каталозите на арена го има, не торентите, а каталозите

                Comment


                  Моят съвет е да го пропуснеш.
                  "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                  "But I know none, and therefore am no beast."

                  (Richard III - William Shakespeare)

                  Comment


                    Намерих го мерси.


                    Dinain защо?
                    Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                    Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                    Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                    Comment


                      Ами с една дума, защото е скапан
                      "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                      "But I know none, and therefore am no beast."

                      (Richard III - William Shakespeare)

                      Comment


                        Като го изтегля и гледам ще видим какъв е - скапан, смачкан или наръфан важното да е хубав. Макар, че аз искам да го гледам да видя дали е този, за който си мисля.
                        Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                        Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                        Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                        Comment


                          Гледай го и ще видиш на колко LAW от упор държи руской танк - аз преброих към 25-27.
                          "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                          "But I know none, and therefore am no beast."

                          (Richard III - William Shakespeare)

                          Comment


                            На мен много ми хареса Talvisota - The Winter War

                            Финландски филм за войната им със СССР през 1939 година. Лудница!
                            Но разкажи със думи прости на тях, на бъдещите хора, които ще поемат поста ни, че ние храбро сме се борили!

                            Comment


                              Гледах "Чистилището" аз и преди съм го гледал по руската ОРТ, както си и бях мислил, но филмчето ми хареса беше си брутален.


                              Vintersorg написа
                              На мен много ми хареса Talvisota - The Winter War

                              Финландски филм за войната им със СССР през 1939 година. Лудница!
                              Можеш ли да ми намериш субтитри?
                              Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                              Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                              Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                              Comment


                                "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                                "But I know none, and therefore am no beast."

                                (Richard III - William Shakespeare)

                                Comment

                                Working...
                                X