Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кино - филми на историческа тематика

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Ханс написа
    Филма обещава да запази историческата достоверност от Смело сърце, което предполага преоритет на художественото.
    Извинявай, това с ирония ли го казваш?
    Защото пресъздаването на историческите събития в "Смело сърце" заслужава критика..

    .
    ..И кажи ми ти страннико,
    чувал ли си звук,
    по- велик от тропота на хиляди коне!!?...

    Comment


      Още не съм гледал филма, но чух две неща: че исторически отново е оплескан, разказвайки за маи, но показващ всъщност нещо много повече приличащо на ацтеки и второ, че Мел с времето започва да превърта, защото филмите му ставали все по-садистични, и "Апокалипто" поставял нови рекорди по отрязани глави и крайници и литри кръв. Вярно ли е?
      "No beast so fierce but knows some touch of pity."
      "But I know none, and therefore am no beast."

      (Richard III - William Shakespeare)

      Comment


        Dinain написа
        ... второ, че Мел с времето започва да превърта, защото филмите му ставали все по-садистични, и "Апокалипто" поставял нови рекорди по отрязани глави и крайници и литри кръв. Вярно ли е?
        И ровове с неизброими трупове,разлагащи се .
        В началото беше шокиращо жесток , а после се свиква...
        Last edited by Todor Pavlov; 02-01-2007, 15:35.

        Comment


          Ами и аз си мислех че има тонове кръв и т.н., но няма (щом баща ми който не обича да гледа филми с много кръв и насилие не му направи впечатление ) и мисля, че не е чак толкова страшен колкото го описват, иначе филма не е лош, но не мога да кажа, че е великолепен.
          Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

          Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

          Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

          Comment


            ъъъ, Смело сърце не е първенец сред исторически достоверните филми, но пък и не това е целта му, нито силата му.

            най-малкото като се започне ог ФАКТА, че няма никакви доказателства шотландците да са се боядисвали като индианци...

            му даде нож на Хитлерюнген, като обясни че плененият войник е от тази част. Нашият герой взе ножа и каза на стоящият до него-"С този нож са убивани много евреи"
            Тогава аз разбрах тежката истина, че отрядите на Хитрелюнген са охранявали концлагерите и са клали евреи с техните парадни ножове
            1-во - "ХитлерЮГЕНД" се казва и пише...
            2-ро - става дума не за младежката организация, а за 12 танкова дивизия СС, носеща нейното име
            Last edited by кало; 30-12-2006, 00:04. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

            Comment


              "Мария Антоанета" . В класацията за най-добри костюми...

              Comment


                "Merry Christmas" ("Joyeux Noël")
                Гледах оригиналната версия, където всеки си говори на неговия език. Прелест. Този филм, въпреки че малко му липсва размах (или бюджет, не знам), ме порази. Много добър.



                ПП Един въпрос към по-запознатите с ПСВ (например един започващ с моята буква, но има аристократична представка) - доколкото знам примирието на Коледа 1914 г. е било по целия фронт, а не в едно малко участъче. Прав ли съм?
                Last edited by Dinain; 09-01-2007, 18:01. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
                "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                "But I know none, and therefore am no beast."

                (Richard III - William Shakespeare)

                Comment


                  Аз съвсем скоро гледах "Gods and generals" (май Ханс някъде беше писал за него, но не можах да открия къде?) и много ми хареса. Става въпрос за гражданската война в САЩ и без да познавам кой знае колко задълбочено темата ми се стори много добро персъздаване на особеностите на епохата, а и достатъчно обективно, доколкото мога да преценя. Сраженията бяха много вепачтляващи и също намирисваха на добро приближение към това, което трябва да са представлявали наистина.

                  Comment


                    Apocalypto трябва да се гледа с едно на ум. Много як екшън, много зрелищни сцени; много изкривяване на историята с цел да се прокарват идеите на Гибсън. Проблемът е, че всичко изглежда толкова реалистично, че средния човек ще приеме, че нещата наистина така са стояли.
                    albireo написа
                    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                    Comment


                      Imperial написа
                      Apocalypto трябва да се гледа с едно на ум. Много як екшън, много зрелищни сцени; много изкривяване на историята с цел да се прокарват идеите на Гибсън. Проблемът е, че всичко изглежда толкова реалистично, че средния човек ще приеме, че нещата наистина така са стояли.
                      Абе филма е готин, аз лично умрях от кеф Мисля си, че можеха да го направят и по-исторически реален, но тогава трябваше да бъде с два пъти по-голям бюджет и два пъти по-дълъг
                      A strong toun Rodez hit is,
                      The Castell is strong and fair I wis...


                      блог за средновековна балканска история

                      Comment


                        Другата седмица в премиерата на "Алатристе". Филмът е испански с един Виго Мортенсен за цвят. За почитателите на Артуро Перес Реверте (като мен) мисля филмът е задължителен. Всъщност се чудя дали да не го гледам предпремиерно

                        Viggo Mortensen plays the Spanish soldier-turned-mercenary Captain Alatriste, a heroic figure from the country's 17th century imperial wars.

                        Американският текст на трейлъра малко дразни, но се абстрахирайте от него
                        Recalibrating my lack of faith in humanity...

                        https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

                        Comment


                          albireo написа
                          Другата седмица в премиерата на "Алатристе". Филмът е испански с един Виго Мортенсен за цвят. За почитателите на Артуро Перес Реверте (като мен) мисля филмът е задължителен. Всъщност се чудя дали да не го гледам предпремиерно

                          Viggo Mortensen plays the Spanish soldier-turned-mercenary Captain Alatriste, a heroic figure from the country's 17th century imperial wars.

                          Американският текст на трейлъра малко дразни, но се абстрахирайте от него
                          Гледах го преди десетина дни, не е нищо особено. Много е разхвърлян, явно е правен така, че да обхване по малко от всичките книги. Е, на мен периода ми е интересен, което определено оправда гледането, има някой забавни неща. Абе става за гледане, даже повечето хора ще го харесат.
                          Last edited by Ханс; 20-01-2007, 15:49.
                          Eighteen out of twelve apostles are buried in Spain.

                          Comment


                            Искам да ви питам дали във форума за филми има някакво мнение за сериала Рим. Наскоро гледах първите 12 серий и запалих няколко приятели за автентичността във филма. Сега май излиза и втория сезон на филма. Ако не сте го гледали в което се съмнявам, го гледайте непременно и ако може дайте мнение кое е автентично и кое не е.
                            здз

                            Comment


                              Алатристе - ужасно разхвърлян, ако не си запознат поне частично с книгите - напълно объркан. НО - идеално пресъздадено време и обстановка, перфектна операторска работа - някои от сцените са като оживели картини от епохата.

                              Comment


                                кало написа
                                Алатристе - ужасно разхвърлян, ако не си запознат поне частично с книгите - напълно объркан. НО - идеално пресъздадено време и обстановка, перфектна операторска работа - някои от сцените са като оживели картини от епохата.
                                Дааааааа. Като се има предвид, че с книжките съм презапознат, а и това което казваш за времето и обстановката. Утре ще го гледам и направо нямам търпение :rock:

                                Btw
                                тия дни гледах Dark of the Sun или "Наемниците". Холивудска класика в на-отрицателния и същевременно най-положителен смисъл на това определение. Не е от класата на "Wild Geese", но си струва.
                                Last edited by albireo; 20-01-2007, 15:10. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
                                Recalibrating my lack of faith in humanity...

                                https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

                                Comment

                                Working...
                                X