Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кино - филми на историческа тематика

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Dinain написа
    Ммм, PTP клиент. Или ....

    Благодаря за изчерпателността ! :nut:

    Гледай "Парфюм" , мисля , че е интригуващ...

    Comment


      Да се издигнат високо над земята в крехък, лесно запалим биплан с открита кабина, да надделяват над по-добре екипирания самолет на противника и да знаят, че средната продължителност на живота в тяхната професия е най-много 6 седмици - такава е била дръзката и героична история на мъжете от ескадрилата "Лафайет", първата американска ескадрила от бойни пилоти, включила се в Първата световна война, когато неколцина смели млади мъже влизат доброволно в битката за демокрация.
      Хаха , ама янките и през ПСВ ли са налагали демокрация... :wo-oh:

      Comment


        Днес гледах един филм на BBC "Анибал" и както установих после,сниман е в България.Главната роля е поверена на Александър Сидиг,който е по-познат от "Небесно царство".Помислих си,че това е поредната нискобюджетна продукция снимана у нас и очаквах пълна боза.Филма не е лош,ама някои неща ме подразниха.На първо място забелязах,че конниците яздят със стремена и седла,които по това време не са били използвани.После ми стана забавно,когато един иберийски вожд говореше на български(актьора е българин)Иначе за масовките горе-долу са се постарали,но повечето статисти изглеждат малко нелепо.Особено римските легионери бяха кой с накривен шлем,на кой бронята му голямаАз лично чакам филма с Вин Дизел на тази тема,дано да се получи,че Анибал ми един от любимите пълководци.

        Comment


          Исторически филм без грешки би бил нещо по-изключително от непорочно зачатие. Гледал съм сигурно стотици (главно пресъздаващи Античността и Средновековието), включително и доста добри, но безпогрешни - нито един. И като правило грешките са глупави, затова дразнят много.
          Последната дивотия (много слабо казано) беше снощи по телевизията: "Бланш". Думи нямам, а косата ми е още изправена и нямам нужда от гел.

          Comment


            RAPTOR написа
            Иначе за масовките горе-долу са се постарали,но повечето статисти изглеждат малко нелепо.Особено римските легионери бяха кой с накривен шлем,на кой бронята му голяма
            Чшшш ей, аз съм се снимал в тоя филм и бях точно римски легионер Нищо лошо да не се говори за моите хора, я ги виж тия галските съюзници на Анибал какви мърляви метъли са!
            A strong toun Rodez hit is,
            The Castell is strong and fair I wis...


            блог за средновековна балканска история

            Comment


              Guy de Monferan написа
              Чшшш ей, аз съм се снимал в тоя филм и бях точно римски легионер Нищо лошо да не се говори за моите хора, я ги виж тия галските съюзници на Анибал какви мърляви метъли са!
              Тоя филм следва доста плътно Ливий, но на мен не ми се хареса особено. Много е буквален, а най-интересните реплики все ги пропускат.

              Впрочем като стана дума за вожда, той не беше ли келт? Точните думи бяха "римлинити ще ми дадат повичи."
              Eighteen out of twelve apostles are buried in Spain.

              Comment


                някой да е гледал "Звездите на Егер"?

                аз като дете и още имам спомени от него ...

                Трол по списък.

                Comment


                  О, да. Беше чудесен историко-романтичен филм. Спомням си, че имаше един пан Кетлер (дали не бъркам името?), който непрекъснато вадеше някакви многоцевни гърмежни изобретения - бяха много интересни и напълно измислени, предполагам.

                  Comment


                    Guy de Monferan написа
                    Чшшш ей, аз съм се снимал в тоя филм и бях точно римски легионер Нищо лошо да не се говори за моите хора, я ги виж тия галските съюзници на Анибал какви мърляви метъли са!
                    Не се обиждай,нямах предвид самите статисти,а екипировката им.Иначе галите си бяха ефектни,ама тоя вожд с диалекта ме уби с тая речИма един филм по History пак за Анибал,та там актьорът по-ми харесва.

                    Comment


                      Apocalypto

                      Режисьор Мел Гибсън
                      Премиера 8 декември 2006

                      IMDB



                      Гибсън, макар да не блести като режисьор, има талант да избира интересни теми за филмите си. Филма обещава да запази историческата достоверност от Смело сърце, което предполага преоритет на художественото. Чудесно. Става дума за маи*, пирамиди, жертвоприношения, разбира се и за края на света.

                      * Маи ли казах? Бягайте да четете темата ми за цифрите.
                      ___________________________________________

                      Ще се наложи да изгледам 300, с ужас установих, че Зак Шнайдер и олигофрените от Warner Bros. са решили да филмират Watchmen. :aaa:
                      Last edited by Ханс; 01-12-2006, 22:06.
                      Eighteen out of twelve apostles are buried in Spain.

                      Comment


                        Все още под въздействие от статията на Динаин "Войната Йом Кипур", ми се ще да попитам уважаемите съфорумници за мнението им относно един неотдавнашен филм и книгата , по която е направен -"Мюнхен".


                        Извинявам се ,намерих специализирана и идентична тема

                        Comment


                          Ханс написа
                          Apocalypto

                          ***

                          Благодаря, утре тичам да го гледам.
                          albireo написа
                          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                          Comment


                            Ако се нелъжа в този филм героите говорят на индиански език.
                            То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                            Comment


                              Ханс написа
                              Apocalypto

                              Режисьор Мел Гибсън
                              Премиера 8 декември 2006

                              IMDB


                              Те това ще да е яко !
                              A strong toun Rodez hit is,
                              The Castell is strong and fair I wis...


                              блог за средновековна балканска история

                              Comment


                                Гледай го! Наистина си струва. :tup:

                                Comment

                                Working...
                                X