Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кино - филми на историческа тематика

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Според мене много добри са филми като "спасяването на редник райън"
    "Враг пред портите" също ми хареса обаче има едни завъртяни такива там,се дебнат.У-571 беше долу горе добър обаче има някои сцени които просто са ИЗНЕРВЯЩИ.А също исках да в питам за няква поредица руски филми за ВСВ.Незнам как точно се казваха,бяха няколко,адски мащабно направени и помня че единият се казваше "Пробивът".Ако някои се сеща да каже че мнго искамд а ги гледа.Извинявайте ако се повтарям ама сега ме мързи да прочета всички мнения. :nworthy:

    The end of the world came pretty much as we predicted.Atomic spark,struck by human hand raged out of control.Great cities were reduced to dust,burning continents were absorbed by boiling oceans.The spirits of the dead faded in the background radiation that blanked the Earth.

    The 2 minute war - FallOut

    Comment


      delibero написа
      Забравяте "Войната на Харт"
      Това е един от най-глупавите филми който съм гледал за войната


      Иначе от топ 6 не съм гледал само "Железен кръст"
      Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

      Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

      Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

      Comment


        Човек написа
        Действието във филма се развива в последните месеци на руската окупация на Афганистан. Въпросната 9 рота защитава хълм, прикривайки изтеглянето на руска военна колона. Десантчиците се бият храбро до последният човек срещу муджахидините, очаквайки подкрепление.

        Подкрепление не идва, според информацийте за филма жив остава само един от защитниците. Когато той отива при своите, за да разбере защо не е дошло подкреплението, разбира, че войната вече е завършила, а за 9 рота руското командване е ... забравило ...
        Филмът "9та рота" показва, че руското кино се е изравнило с холивудските стандарти за качество. Много добри ефекти и достоверност (е в тактическо отношение от бойните сцени можеше и повече да се иска, но иначе много добре). Гледайте го, заслужава си!
        "Fiercer than Fierceness itself!"

        Comment


          Wellington написа
          Филмът "9та рота" показва, че руското кино се е изравнило с холивудските стандарти за качество.
          ...това трябва ли да ни радва?...
          albireo написа
          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

          Comment


            Imperial написа
            ...това трябва ли да ни радва?...
            Не, само предполага да изпаднем в нирвана.
            Eighteen out of twelve apostles are buried in Spain.

            Comment


              Imperial написа
              ...това трябва ли да ни радва?...
              По принцип трябва, защото през 21 век на мен не ми е приятно да гледам нов филм, направен по кино стандарт от средата на 50те години на 20 век, а руснаците доказват, с няколко от последните си филми,че поне в това отношение са се развили много - напр. Турски габмит, 9та рота, Начной дозор.
              "Fiercer than Fierceness itself!"

              Comment


                Е, това несъмнено радва руското кино - поне във финансово отношение. Но пък холивудските стандарти в качествено отношение... хъм. От упоменатите филми съм гелдал само "Нощна стража" и бих казал, че спокойно можеше да е направен и отвъд океана - трудно се забелязва някаква разлика. И определено струва точно толкова. Но дали това трябва да радва... поне мен - не. Защото това означава, че едва ли ще ми се случи да гледам свестен руски филм (а свестни и дори много хубви съветски филми има).
                От друга страна, киното е преди всичко бизнес, така че ориентираното към печалби кино е нещо нормално. Но пък това би могло да ме радва вероятно само ако бях кинаджия . Защото повечето пари влизащи в съответния сектор едва ли означават и повече качествени филми...

                Comment


                  Аз също съм глеадал само "Нощна стража", за гамбита нямах воля, а ротата възнамерявам да гледам. Според мен стражата е съвсем на нивото на най-лошите холивудски филми. Не само визията му е скучна, но и историята е мноооого тъпа.
                  Ей сега попаднах на някакъв руски сериал и умирам от смях. Заснет е очевидно с модерна техника, но режисурата и операторското изкуство са на нивото на хонконгските филми с Брус Ли. Сценарият е смесица между съветски и американски пропаганден филм с модерни елементи(страшни злодеи със залепени бради).
                  Изобщо "за руското кино"...най-добре "нищо". Ама тя и световната тенденция върви в тази посока така, че какво да се чудим.

                  P.S.
                  В края на епизода се добавят нови комедийни елементи взети от спагети уестърн предшестващ филмите на Брус.
                  Last edited by Ханс; 17-10-2005, 20:44.
                  Eighteen out of twelve apostles are buried in Spain.

                  Comment


                    Според мен стражата е съвсем на нивото на най-лошите холивудски филми. Не само визията му е скучна, но и историята е мноооого тъпа.
                    Е, така е несъмнено - историята е много тъпа. Но така или иначе същото е положението при 99% от филмовата продукция излизащата от Холивуд. Историите хем са невероятно тъпи, безсмислени и неубедителни, хем се повтарят постоянно (всъщност, въртят се четири-пет схеми). Та в това отноешние няма голяма разлика. Визията не е нещо особено, съгласен съм, но все пак сигурно може да се намери нещо руско в нея, естествено, премешано с последните стандарти в областта (дето сигурном ожеш вече да ги срещнеш в редовия телевизионен сериал, дотолкова са общоприети и достъпни). Това, което никак не опрадавада руските сценаристи в тоя случай е, че оригиналът на историята е значително по-добър (без да е оригинален или да е нещо особено сам по себе си) и най-малкото притежава своя вътрешна логика и завършеност, напълно премахнати във филмовия сценарий (нещо, което и в Холивуд успешно успяват да свършат с всяка история от книга, която подхванат).
                    Доколкото съм запознат, с "Гамбита" работата е ябсолютно същата - книжната история, сама по себе си притежаваща поне достойнството на вътрешната логика на събитията, е осакатена и лишена от тази логика, без да е вкарана нова такава. СЪответно, по отношение на историята филмът е много слаб.
                    "Ротата..." сигурно ще я гледам ако ми попадне, но се боя, че ще открия същото (както и при друг съвременен техен "военен" филм - "Звезда", от който имах много съмнителната чест да гледам части).

                    Comment


                      Hans Delbruck написа
                      Линията е не толкова лош филм, но е неоправдано дълъг.
                      Това е много специален филм. След много дълъг период, в който не е снимал, режисьорът Терънс Малик започва снимките на нова продукция. Това е сензация, защото той през последните 20 години е отхвърлил огромно количество най-разнообразни предложения. Веднага се появяват всевъзможни спонсори. Цялата холивудска актьорска гилдия се изсипва при режисьора с предложения да участва във филма, дори и без цент хонорар.

                      Малик има уникалната възможност да решава сам какъв филм ще направи, кои актьори да избере, неограничаван от нищо. Практически той осъществява мечтата на всеки един автор, да получи пълна творческа свобода. Такова нещо става много, много рядко. По принцип продуцентите никога не биха позволили такива ,,своеволия" на друг режисьор.

                      От тук следват и ,,лирическите отклонения" , и философско-религиозната нишка, втъкана в действието, и всичко останало.

                      За мен това е един от най-добрите филми за войната, правени някога. Спомнете си животинският страх в очите на морските пехотинци, които тръгваха да превземат вече опразнените от японците плажове... Не знам кога ще се появи отново такъв филм и къде...
                      Hannibal ante portas.

                      Comment


                        Да, филмът ми хареса много, признавам. Но Ханс е прав, че е твърде дълъг. На мен дължината не ми пречеше, нито провлачеността на дейстивето на моменти. Но все пак са си е недостатък погледнато принципно.

                        Comment


                          По заданию Човека посмотрел в командировке фильм "9 рота", прич¸м от безделья два раза. Наверное кто-то из участников форума уже видел этот фильм, но все же выражу сво¸ мнение.
                          Этот фильм конечно нужно смотреть в кинотеатре. Для того, что бы фильм произв¸л на человека впечатление (вплоть до влажных глаз ) нужно хоть немного иметь отношение к СССР, прич¸м положительное. Или в крайнем случае считать Русских родн¸й , иначе это просто очередной фильм который не хуже Голливудского. "Спасение рядового Райна" похож на этот фильм, но так как я не Американец то в "Спасение..." мне понравились только спецэффекты батальных сцен. А в "9 роте" кроме этого на меня произвели впечатление и другие сцены, разговоры (рекомендую смотреть этот фильм в оригинальном виде), пейзажи, музыка, знакомые артисты...
                          Да и к тому же герои фильма (по фильму) мои ровесники...
                          Короче. Этот фильм интересней "Турецкого гамбита" или "Зеркальных войн". У меня много знакомых было в Афганистане, по их разговорам - очень похоже. Душманы в этом фильме тоже выглядели нормально...

                          По 10 бальной шкале - уверенных 8 баллов.
                          "Россия безразлична к жизни человека и к течению времени. Она безмолвна. Она вечна. Она несокрушима..." Томас КАРЛЕЙЛЬ .

                          Comment


                            Я кажете дали някъде по FTP-тата могат да се намерят стари руски филми за 2СВ?
                            "I'm a fuel injected suicide machine. I am the rocker, I am the roller, I am the out-of-controller!"

                            Comment


                              Приятели, всички споменати филми са добри, освен "Войната на Харт" - казвам го, защото гледам основно военни филми( стойностни, а не Делта форс 87 например) и не очаквах, че нещо може да ме изненада, докато наскоро не ми попадна филма "Чистилище".По мое скромно мнение, никой няма право да говори за хубави военни филми, без да го е гледал!

                              Comment


                                докато наскоро не ми попадна филма "Чистилище".По мое скромно мнение, никой няма право да говори за хубави военни филми, без да го е гледал!
                                Я кажи нещо повече, че не се сещам знам ли го този филм. Какъв е по националност и от коя година?
                                Eighteen out of twelve apostles are buried in Spain.

                                Comment

                                Working...
                                X