Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кино - филми на историческа тематика

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Dinbryan написа
    "Россия молодая". Очень хороший исторический фильм, не про ВСВ но все таки мой любимый -). Его основная ценность как раз в том что показана как эпоха времен реформ Петра 1 так и люди и их быт в эту эпоху. И национальный русский характер -).
    Филмът вървеше навремето - средата на 80 - те години на миналия век - по Първа програма на БТ.
    Днес е 17.05. На тази дата се разиграва драмата във филма "Мемфис Бел" - последната 25 - та мисия на екипажа на В-17 "Мемфис Бел". Версията от 1990г. е римейк на едноименния филм от 40 -те години. В новата версия гъмжи от бъдещи звезди на Холивуд - Матю Модийн, Ерик Столц, Били Зейн, Джон Литгоу.
    SEMPER AGRESSUS

    Comment


      Тази сутрин по ОРТ даваха "Застава в планината" !!! Не бях го гледал от 25 години !
      SEMPER AGRESSUS

      Comment


        Политкомиссар написа
        "Освобождение"
        СССР - Италия - Полша - ГДР
        http://www.kinoexpert.ru/index.asp?comm=4&num=1743
        :fire: :fire: :fire:
        Класика, умирам си по първата серия. Едва ли е много истинна, чак аз се възмущавам на някои моменти, но битките са яки Имайки предвид кога е сниман филма...
        Разбира се Враг пред портата беше с пъти по-зле)))))))))

        Comment


          "Враг пред портата" си е точно това - Враг!!)Доста олигофренски,филм ,Стагон,не знам защо го сравняваш с Освобождение...
          Сънят на разума ражда чудовища

          Comment


            Въпрос на вкус, Ласомбра. Малко по-назад в темата има кратка дискусия около "Враг пред портите". Ако искаш - прочети я.
            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
            Проект 22.06.1941 г.
            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

            Comment


              Гледах "Сталинград" снощи. Оказа се, че съм го следал преди 10-ина години. Като вероятно е било по българската или руската телевизия. Хубав филм. Има забележки, но какво от това...
              А! И още превода беше на jordan_co@hotmail.com. Дори за моя слаб немски беше отчайващо калпав. Например когато в штрафбата им предложиха да отидат на фронта коментара беше ироничното "щедър избор", а го преведоха нещо от сорта "поне имаме някакъв избор".

              Comment


                Снощи гледах Tae Guk Gi, силно препоръчвам. Южнокорейски филм за двама братя повлечени в Корейската война, технически перфектен и освен това с доста драматичен, макар и не холивудски сценарий.
                albireo написа
                ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                Comment


                  Някой гледал ли е филма Black Hawk Down? Много е здрав и доста реалистичен-нищо общо с US военните екшъни в стил Рамбо.Бих казал-драма.

                  Comment


                    Ами Империал то вече ТВВ пусна тема за този филм - http://forum.boinaslava.net/showthread.php?t=6598 сега виждаш ли кой не чете форумите подробно :mhehe: шегувам се разбира се :tup: Наистина този филм излезе ли в България и аз ще го гледам на всяка цена.


                    Иначе Sturmpionier филма съм го гледал и наистина ми хареса, абе голямо меле както би казал Араслан , който се кани да заминава края на август, началото на септември за чуждестранния легион. Поне така ми каза последно не влизал във форума щото нямал време а и вика че ще има много за четене и го мързи :mhehe:
                    Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                    Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                    Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                    Comment


                      Tae Guk Gi го гледах и наистина е невероятен филма, нищо общо с Холивудските бози.

                      Comment


                        Препоръчвам на всеки, който харесва таи тема да гледа филмите "Гласът на вятъра", "Войната на Харт", "Враг пред портите", "Пианистът", макар и малко стари те си струват да се гледат....Вярвам, че ще се харесат на всеки, който харесва филми от този жанр....

                        Ами искам да си намеря хан Аспарух - филма, защото съм го гледал само веднъж, а незнам от къде мога да го взема....

                        Novobranec, сериали за войната са според мен "Ало,ало", и "Приключенията на младия Индиана Джоунс", точно него искам да си изтегля, но не знам от къде...
                        Ако може някой да ми каже ще съм му много благодарен!

                        Всъщност мога да препоръчам още един военен филм: "Hitler rise of evil".
                        Горе - долу става...
                        Last edited by stanislavb; 18-08-2005, 20:18. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
                        По-лесно е да се развърже завързаното, отколкото да се съедини разделеното.
                        --- Цицерон ---

                        Comment


                          Относно филмите си се пообъркал.
                          И то стабилно.
                          3/4 от нещата, които препоръчваш са боклук.
                          Наистина.

                          Comment


                            Препоръчвам ви Cros of iron добър не много филм има го в Арена :rock:

                            Comment


                              Филма май се казваше Iron cros, ако не се лъжа и май наистина бил много добър ставало дума за източния фронт или може би бъркам филма.

                              Иначе stanislavb Манщайн е прав филмите дето препоръчваш са доста тъпички може би донякъде ама само мъничко ми хареса "Гласът на вятъра", а "Пианистът" си го биваше на мен лично той ми хареса.
                              Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                              Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                              Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                              Comment


                                Cross of iron

                                Comment

                                Working...
                                X