Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кино - филми на историческа тематика

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Неделя си пуснах Das Boot. Учудих се доста, че е към 4 часа. Да не би да има две версии?

    Comment


      Да, това което аз си свалих (предполагам, че и при теб е така) е "режисьорска версия" - т.е., не е подрязана.

      Comment


        Сержант Алексей Воронин написа
        Гледах оня ден един руски филм за ВСВ - "Звезда". Гледал ли го е някой? Ако не, гледайте го - велик е.

        Група съветски разузнавачи отиват в тила на немците и доста ги шашардисват. Научиха за готвещо се настъпление, но не можеха да предадат съобщението на своите. Накрая се добраха до една горска колиба с радиостанция, ама надойдоха немци. Руснаците бяха останали 3-4, а ония... То не бяха автоматчици, то не бяха снайперисти, то не бяха полувлекачи... Руснаците добре ги удържаха, докато не дойде един немец с огнепръскачка...
        В крайна сметка руснаците измряха :cry:
        Ама успяха да предадат съобщението по радиото.
        Идеалът оцеля.
        Каузата живее.
        Сълзлива мелодрама си беше филма, нищо велико не видях в него. Добре направен технически, обаче сценария все едно от съветско време.
        albireo написа
        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

        Comment


          Eeee сега пък... Да не изпадаме в подробности

          Comment


            "Най-дългият годеж"
            SEMPER AGRESSUS

            Comment


              HELLCAT написа
              "Най-дългият годеж"
              Да, хубаво беше направен и доста реалистично!
              "Fiercer than Fierceness itself!"

              Comment


                Някой спомня ли си филма"Адското оръжие" или нещо подобно беше заглавието.Български е! действието се развива в България през 1366 година и нашите юнаци се мъчат да вземат тайната за барута от Амедей Савойски-голямо бъхтене падна-мечове, оръдия абе страхотия.
                Та някой спомня ли си този филм?
                То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                Comment


                  Аз ! :rock:
                  SEMPER AGRESSUS

                  Comment


                    Всъщност беше "Дяволското оръжие" и много добре си го спомням, защото преди да го гледам мислех, че ще става въпрос за "арбалета", а то се оказа, че е за барута и аркебузите.
                    "Fiercer than Fierceness itself!"

                    Comment


                      Звезда го гледах наскоро и то на кино, многократните ми неконтрулируеми изблици на бурен смях (от дебилен тип на глас ме позасрамиха не малко пъти това мога да кажа за филма

                      След поредното падане на колене пред имеприализма и капитализма, а именно затриването на всички free. сайтове много от тези велики филми ще се позагубят. Предлагам да спасявате каквото можете на дискове.
                      Между другото я си кажете кой филми имате на ЦД - аз имам само Сталинград и Звяра (The beast of War) защото са ми сред най-любимите ако някой завбъдеще ги иска незабавно можем да ги обменим с някоя p2p програма. Много ми се ще ако някой има "Железния кръст" да го сподели с мене. Бях си го записал на VHS едно време но се унищожи.

                      Освен това ви призовавам към най-активно участие в торент и п2п сайтове с всякъква тематика за да разберат, че няма да получат и една стотинка от парите дето ги нямаме.
                      Ruhm und Ehre der Waffen SS

                      Comment


                        Michael Wittmann написа
                        Звезда го гледах наскоро и то на кино, многократните ми неконтрулируеми изблици на бурен смях (от дебилен тип на глас ме позасрамиха не малко пъти това мога да кажа за филма
                        Е та какво му беше толкова смешно ? :o

                        Comment


                          Наивен и нелеп до някъде...Просто не бях настроен очаквах друго и всеки път като чуех "Звезда, звезда я земля...." сапороводено от многоминутното безмислено реене из облаците не можех да се сдържам

                          Иначе харесвам и такива Руски филми и книги но в случая със Звезда е прекалено. Както например филмите на ужасите са сред най-добрите комедии
                          Ruhm und Ehre der Waffen SS

                          Comment


                            Онази радистка определено беше страшно замлатена.Много ми е любопитно накрая, като и предаваха последното съобщение и тя се разциври, какво разбра от съобщението. Добре че разговорът се е записвал, щото иначе не виждам какво щеше да стане...

                            Comment


                              Wellington написа
                              Всъщност беше "Дяволското оръжие" и много добре си го спомням, защото преди да го гледам мислех, че ще става въпрос за "арбалета", а то се оказа, че е за барута и аркебузите.
                              За същият филм става въпрос.Дали може да се намери на ДВД в България? Това е единственият приключенски исторически филм правен у нас и е доста хубав
                              То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                              Comment


                                HELLCAT написа
                                Виталий, по ОРТ рекламираха един нов руски сериал "Краят на империята" нещо такова май беше. Гледал ли си го ?
                                Дават го в момента по руският Първи канал. Настъплението на руснаците в Източна Прусия по време на Първата световна война. Плюс шпионска история в руският тил. Зрелищна сцена - германски самолети ,,бомбардират" руснаците с нещо като метални стрели (доста тежки и отлично заострени). Бяха хвърлени (с ръце) и няколко истински бомби от пилотите.
                                Hannibal ante portas.

                                Comment

                                Working...
                                X