Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кино - филми на историческа тематика

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Най после излезе и вторият епизод на Човека от Високият Замък. Силен е.
    This is my signature. There are many like it but this one is mine.

    Comment


      Beasts of No Nation / "Безродни Зверове" /



      Филмът е създаден по едноименния роман на Узодинма Иуала и разказва за малко момче, което след като в страната му избухва гражданска война е принудено да се присъедини към група наемници, предвождани от страховит полеви командир. Травмиран от смъртта на баща си, който е убит от милицията, Агу е уязвим за опасния, но бащински характер на новия си командир. С разгарянето на войната, Агу става все по-отчужден от живота, който е водил преди началото на конфликта – живот с приятели от училище, църковни служби и време прекарано със семейството. Въпреки че ясно си спомня тези времена, реалността му продължава да пропада в неописуема бруталност, употреба на наркотици, страх и загуба на идентичност. Връзката му с командира се задълбочава, но става и все по-мрачна, и приятелството с другите войници води до измамно усещане за нормален живот.....
      Last edited by Henry Sinclair; 19-11-2015, 19:46.
      Войната е лека за зрителите...

      Comment


        Amazon написа Виж мнение
        Най после излезе и вторият епизод на Човека от Високият Замък. Силен е.
        Хм, аз го гледах преди почти 2 седмици, но честно казано не помня откъде го дръпнах... Нямам търпение за следващия.

        Иначе сега почнах и книгата.

        Comment


          aiwara написа Виж мнение
          ... Нямам търпение за следващия.
          Готово. Сега погледнах в Амазона. Днес са излезли и 10-те епизода. Довечера май няма да се спи
          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

          Comment


            Amazon написа Виж мнение
            Готово. Сега погледнах в Амазона. Днес са излезли и 10-те епизода. Довечера май няма да се спи
            Изгледах го и много ми хареса. Обаче с една голяма уговорка - не съм чел книгата. Ще ми е интересно да прочета мнението на някой от феновете на книгата за филма. Особено за края - в книгата така ли приключват нещата?
            This is my signature. There are many like it but this one is mine.

            Comment


              Не съм гледал филма, но в книгите на Филип К. Дик, краят никога не е окончателен.
              Какво зората? Ние сме Урук-хай — не спираме да се бием ни денем, ни нощем... Какво зората?

              Comment


                Click image for larger version

Name:	Aferim05.jpg
Views:	1
Size:	57.0 КБ
ID:	548743
                http://www.imdb.com/title/tt4374460/
                Бих предпочел разрезът на животът във Влашко през 1835 г. да е фокусиран върху други аспекти, но и така е забележителен филм с българско участие.
                Какво зората? Ние сме Урук-хай — не спираме да се бием ни денем, ни нощем... Какво зората?

                Comment


                  Drei Unteroffiziere 1939 Трима подофицери.

                  Най-сетне този филм излиза с по-приемливо качество... Интерес за мен са маневрите пресъздадени във филма: отразяване на въздушна атака и танкова атака.

                  Comment is free, but facts are sacred.

                  Comment


                    http://www.imdb.com/title/tt1956017/?ref_=nv_sr_2 - Parade's End - Един страхотен английски минисериал. Особено съм потресен от нивото на актьорската игра и не само на Бенедикт... за него всички си знаем. Лошото е че няма български субтитри.
                    Last edited by boyankolev; 06-01-2016, 13:23.

                    Comment


                      Линка не се отваря. Кой е сериала?
                      "Далеч съм от мисълта си"

                      Comment


                        Spellbreaker написа Виж мнение
                        Линка не се отваря. Кой е сериала?
                        При мен се отваря. Сериала е Parade's End

                        Comment




                          Някой да го е гледал? Или поне да знае къде да се намери? (още не съм търсил, че не съм у нас).

                          Comment


                            Някой да го е гледал? Или поне да знае къде да се намери?
                            http://rutor.info/torrent/409898/var...2014-dvdrip-l1

                            Comment


                              The Dark Knight director Christopher Nolan's next film is reportedly a WWII action thriller based on the legendary Miracle of Dunkirk Nolan is set to

                              Comment


                                Филм за Кербала. Крамер като го гледа, би било добре да коментира.







                                Филм с Христо Шопов разказва за обсадата на кметството в Кербала (ВИДЕО)



                                Една от историите за българското участие в Ирак, която е свързана с най-много легенди, е от пролетта на 2004 г. Тогава група български военни са обсадени в кметството в Кербала. Обсадата продължава няколко дни, но в крайна сметка терористите губят битката. Тази история е в основата българо-полската кинопродукция „Кербала“ с участието на Христо Шопов.
                                „Кербала“ разказва за 4-дневната операция през пролетта на 2004 г., в която полският военен контингент отблъсква атаките на ислямистите срещу кметството. В първата линия на отбрана под полско командване са българските бойци с бронетранспортьори.
                                „Намираме се в Ирак, по време на войната, денят е 3 април 2004 г. Започва въстание на шиитските екстремисти. Т.нар. армия на Махди удря едновременно по няколко града.
                                В центъра на Кербала, при кметството, е една от най-жестоките битки. Сградата на кметството се отбранява от 40 полски и 40 български бойци. Срещу тях - стотици бунтовници.
                                Екстремистите стрелят с автомати, гранатомети и оръдия, а най-големият страх на бойците от контингента е да не им свършат мунициите.
                                Сражението продължава цяла нощ, убити са между 80 и 100 бунтовници. Българи и поляци използват телата на мъртвите врагове за щитове. В цялата схватка леко ранен в лявото рамо е само един от нашите - редник Ненко Петков Котов.
                                В полската военна история се смята, че след края на Втората световна война, битката пред кметството в Кербала по време на войната в Ирак е една от най-труднитe схватки на бойците от Полша и България“, разказва в сайта си Христо Шопов. Той е в ролята на капитан Гетов.
                                “Филмът иде да покаже, че не само историята на Първата и Втората световна война имат своите герои. Много бойци, които сега живеят някъде сред нас, също заслужават това звание. Иде да покаже, че през 2004-та в Ирак с минимално въоръжение извършихме нещо, което много специалисти биха счели за невъзможно. Ние го извършихме с харизма, мъжество и решителност”.
                                Подп. Гжегож Каличак от 17-а Великополска механизирана бригада.
                                През 2004 ръководи отбраната на кметството в Кербала.


                                thorn

                                Средновековните църкви в България

                                Comment

                                Working...
                                X