Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кино - филми на историческа тематика

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Gaijin Entertainment joined the Russian movie project 'Panfilov’s 28 men' - check out the movie's teaser trailer here!Support the “Panfilov’s 28 men” movie -...


    Знам какво да очаквам от съвременните руски военни филми, но все пак...

    Comment


      Мисля, че е по-скоро за тази тема за добри филми, отколкото за другата. Подобен на "Body of Lies" и "Green Zone", евентуално - малко по-реалистичен - Кралството (18+ - доста насилие).
      "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

      Comment


        aiwara написа
        https://www.youtube.com/watch?v=NE-39Mguh1k
        Знам какво да очаквам от съвременните руски военни филми, но все пак...
        А защо, какво представлява филма?


        pnp5q написа
        Кралството (18+ - доста насилие)
        Филмчето на мен ми хареса. Кърваво ... знам ли, нормално кърваво като за този тип истории. Затова пък опит за гледане отвъд завесата
        В известен смисъл приличаше на един друг: Green Zone. Но "Зелената зона" е в пъти по-добър.
        Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
        Проект 22.06.1941 г.
        "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

        Comment


          The Kingdom за мен лично е изненадващо добър филм, роден от некадърен режисьор и посредствени (но известни) актьори. Както каза messire Woland опит да се гледа цялостната картинка и човек, като го гледа от днешната гледна точка се вижда, че са уцелили в много неща.
          Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

          Comment


            Herr Bubikopf написа Виж мнение
            Заповядай - днеска са го пуснали - http://rutor.org/torrent/428781/bitv...abey-licenzija

            И Аз сядам да го гледам -
            Благодаря. И аз днес или утре ще го изгледам
            Има го вече и в Замунда:
            http://mamkamu.blog.bg/
            http://gledam.blogspot.bg/

            Comment


              Здравейте, опитвам се да си спомня един филм-сериал от края на 80-те. Историята се развива по време на 30 год. война в Германия. Това което си спомням е името на главният герой Георг Кресе и че се подвизаваше с високо-технологичен арбалет стрелящ с топчета от английски мрамор. Ще бъда благодарен за всякаква информация.

              Comment


                Natan, и аз съм го хващал като дете, но помня само арбалета с мраморни топчета. Едно бързо търсене го намира в imdb като сериал на име "Rächer, Retter und Rapiere" / The Peasant-General (връзка).

                Comment


                  И на мен този арбалет ми се е набил в главата. Нищо друго не помня от филма.
                  This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                  Comment


                    Естонския ''1944'' http://www.imdb.com/title/tt3213684/?ref_=fn_al_tt_1 (има го в алтернативната замунда). Оттдавна не бях гледал толкова смислово силен филм за ВСВ. Показва войната през погледа на обикновения естонец, избрал страна в конфликта: едните който воюват в естонската ss дивизия, а другите - красноармейци. Една малка Естония може да направи такъв стойностен исторически филм, а нашето съвременно кино продължава да бълва бълва кретении...

                    Comment


                      Не успях да открия, а някъде от този форум намерих за филм относно XVII-ти век, с типичните формации от пиконосци. Май беше за испанец с Холандия или нещо от този род. Някой да ли се сеща за заглавието?
                      "Далеч съм от мисълта си"

                      Comment


                        Spellbreaker написа Виж мнение
                        Не успях да открия, а някъде от този форум намерих за филм относно XVII-ти век, с типичните формации от пиконосци. Май беше за испанец с Холандия или нещо от този род. Някой да ли се сеща за заглавието?
                        Alatriste
                        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                        Comment


                          Благодаря, ако искате- махнете последните три поста
                          "Далеч съм от мисълта си"

                          Comment


                            В момента гледам "Битва за Севастополь" или Несломима / "Незламна" / страхотен филм, главната героиня е руски топ-снайпер с 309 попадения, наричана в западнта преса "Лейди Смърт". Актрисата е много красива, във филма има любов, мнооого кръв,сълзи, типично по руски. Бойните сцени са адски добри,има кораби самолети, ръкопашен бой, вобще...гледайте страхотен е. Вече има и бг-субтитри. Можете да го намерите по тракерите.

                            Click image for larger version

Name:	nezlamna1.jpg
Views:	1
Size:	159.3 КБ
ID:	547764
                            Last edited by Henry Sinclair; 17-05-2015, 10:03.
                            Войната е лека за зрителите...

                            Comment


                              Не е лош. Преходите между сюжетните линии са леко изсмукани от пръстите, та на места доскучава, но иначе се гледа.

                              Comment


                                Реалната история, доколкото схващам, е доста интересна и би трябвало да може да се превърне в добър филм. Тия дни и аз ще проверя доколко са се справили (че при тях е малко като с нашето ново кино - много по-често се разочаровам, отколкото не).

                                Comment

                                Working...
                                X