Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кино - филми на историческа тематика

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Към Динайн този сериал го изгледах целия или по точно 3-те сезона и много ми хареса, до колкото знам е спрян заради някакви неуредици със сценаристите нали имаха по едно време стачка към 2006-2007 год. Мислели поне с един игрален филм да го завършат но така и не се разбират и всичко отива по дяволите. До колкото знам май така и с незавършен край ще осатне това приятно сериалче. А за този град Дедууд е бил истински и може да се поровиш в Inet и ще разбереш малко повече подробности абе всичко е свързано със златната треска тогава.

    П.С. И един филм от мене може и да е споменаван, но си заслужава - The Book Thief / Крадецът на книги - http://zelka.org/details.php?id=386741 Чел съм и книгата и наистина си струва.
    Last edited by Shelenberg; 30-08-2014, 17:47.
    Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

    Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

    Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

    Comment


      Shelenberg написа Виж мнение
      Към Динайн този сериал го изгледах целия или по точно 3-те сезона и много ми хареса, до колкото знам е спрян заради някакви неуредици със сценаристите нали имаха по едно време стачка към 2006-2007 год. Мислели поне с един игрален филм да го завършат но така и не се разбират и всичко отива по дяволите. До колкото знам май така и с незавършен край ще осатне това приятно сериалче. А за този град Дедууд е бил истински и може да се поровиш в Inet и ще разбереш малко повече подробности абе всичко е свързано със златната треска тогава.

      П.С. И един филм от мене може и да е споменаван, но си заслужава - The Book Thief / Крадецът на книги - http://zelka.org/details.php?id=386741 Чел съм и книгата и наистина си струва.
      Крадлата на книги е малко по-точен превод, защото крадецът е момиче. Филма според мен е оценен прекалено високо от гласувалите за него, но всеки си има мнение.

      Comment


        Разбира се, че е истински градът, лобното място на Бил Хикък. И всички основни персонажи са реално съществували, ако ще и сценаристите малко да са поразместили времевите линии на събитията. Не знам какво точно е довело до прекратяването на сериала след 3-ия сезон, но е наистина жалко. По всяка вероятност продължение няма да има, поне не в с този актьорски състав.
        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
        "But I know none, and therefore am no beast."

        (Richard III - William Shakespeare)

        Comment


          Вчера си направих следобеден маратон с целият първи сезон на "The Last Ship". Майкъл Бей трябва да си смени сценаристите и консултантите.............................
          Айде това че хеликоптера на борда на "Верни" беше Ми-24 ОК но това как излъгаха американците радара им с кухненско фолио ми дойде в повече. Очаквам дали ще одобрят втори сезон.
          Click image for larger version

Name:	The-Last-Ship.jpg
Views:	1
Size:	38.0 КБ
ID:	545859

          Comment




            Ratings: 8.2/10 from 14,641 users

            Приятно ме изненада, понеже имах ниски очаквания. Има истински Шърмани и истински(!) Тигър. Ще има такива, които ще мразят филма, ще има и такива, които ще го превъзнасят. За феновете на WoT сигурно ще е благодат - има танкове срещу танкове, танкове срещу ПТ оръдия, танкове срещу пехота, всичко.
            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
            "But I know none, and therefore am no beast."

            (Richard III - William Shakespeare)

            Comment


              Dinain написа Виж мнение


              Ratings: 8.2/10 from 14,641 users

              Приятно ме изненада, понеже имах ниски очаквания. Има истински Шърмани и истински(!) Тигър. Ще има такива, които ще мразят филма, ще има и такива, които ще го превъзнасят. За феновете на WoT сигурно ще е благодат - има танкове срещу танкове, танкове срещу ПТ оръдия, танкове срещу пехота, всичко.
              Този филм си заслужава гледането. Препоръчвам го.

              Comment


                Dinain написа Виж мнение


                Ratings: 8.2/10 from 14,641 users

                Приятно ме изненада, понеже имах ниски очаквания. Има истински Шърмани и истински(!) Тигър. Ще има такива, които ще мразят филма, ще има и такива, които ще го превъзнасят. За феновете на WoT сигурно ще е благодат - има танкове срещу танкове, танкове срещу ПТ оръдия, танкове срещу пехота, всичко.
                Аз го харесах като преживяване, и всичко изглежда реалистично, само дето тактическото поведение на всички във филма е 100% холивудско... и ефектите (не визуалните, а физическото им действие) на някои оръжия се диктуват от сценария, а не от реалността, но как да е. А да, всичко е обилно полято с клишета. Но в крайна сметка бих го гледал пак. И актьорите се справят прекрасно, което си е най-важното.
                albireo написа
                ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                Comment


                  В сравнение с Fury Спасяването на Редник Райън придобива нови исторически стойности за мен! Доста съм разочарован, макар че отидох с ясната идея, че ще бъда разочарован. А че Брад Пит ще умре ми беше ясно още миналата година по това време, когато разбрах за филма. Яко клишета, страхотно пресъздадена техника и мега нереални изпълнения. Но при положение, че 99% от хората, които са го гледали, си нямат и идея за "малките" подробности... не се учудвам, че така са го направили. В крайна сметка милионите валят.

                  Comment


                    Много се оплюва последната битка от тактическа гледна точка, но тя си беше просто задължителна.
                    Само дето не хваща много дикиш с този цял батальон на СС на едно място, предвид, че действието се разбива в самия край на войната - април 1945 г. Мисля си, че само да го бяга ситуицирали малко по-рано, да речем януари-февруари 1945 г. и всичко ще е наред. Но това са бели кахъри.

                    Актьорската игра ми хареса много, ефектите са супер, използването на истинските машини също (четох, че това е първия филм, в който се използва истински, и единствения запазен работещ, танк "Тигър"; всичките танкове са истински, между другото, от британски музей, там е сниман и филма - в Британия). А най-много ми хареса профанщината, защото в не много военни филми я показват, а тя винаги присъства, когато се съберат много мъже на едно място продължително време и липсват жени наоколо.

                    Още:
                    A tank veteran on Fury: 'Very realistic, but it can't show the full horror of war'
                    Bill Betts, now 91, was a radio operator on Sherman tanks during the second world war. He talks about the memories reignited by Fury, which stars Brad Pitt as a Sherman tank commander leading his team through Germany in 1945
                    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                    "But I know none, and therefore am no beast."

                    (Richard III - William Shakespeare)

                    Comment


                      Смятам да го гледам на кино. Дано да си оправдае оценката.

                      Comment


                        Един много силен японски филм - добри актьори, добра компютърна графика - при въздушните битки и самолетоносачите, силна история, изненада ме много приятно...



                        Comment


                          Tankies: Tank Heroes of World War II В този филм от две части, историкът и бивш офицер от Кралския танков полк – Марк Ърбан, разказва историята на шестима забележителни мъже от една танкова част – 5-ти кралски танков полк, известни като „Мръсната петорка”.
                          Използвайки автентични свидетелства на последните оцелели ветерани, заедно с непоказвани досега писма и дневници, Марк Ърбан съживява тяхната история в съкровени детайли. В същото време анализира еволюцията на танковото производство във Великобритания и показва колко изостанало е било то в сравнение с немското.Със забележителни архивни кадри, включително рядко показвани цветни кадри, „Танкисти” поглежда към Втората световна война от различен ъгъл. Много добре направено филмче на BBC. http://www.imdb.com/title/tt2614390/ Има го в колибката.

                          Comment


                            boyankolev написа
                            Един много силен японски филм - добри актьори, добра компютърна графика - при въздушните битки и самолетоносачите, силна история, изненада ме много приятно...
                            Да, наистина е много добър филм. Някак изненадващо. На няколко момента си казвах: аха, е, историята е достатъчно добра да свърши и тук, но хората са я направили някак естествено и добре продължаваща.
                            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                            Проект 22.06.1941 г.
                            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                            Comment


                              Хубав е филма и аз го препоръчвам.
                              A strong toun Rodez hit is,
                              The Castell is strong and fair I wis...


                              блог за средновековна балканска история

                              Comment


                                Отново попаднах на Charlie Wilson's War
                                И по този случай:

                                За съжаление липсва финалът на сцената, който е много цветист.
                                И приказката за Зен учителя:

                                И двете филмчета са на английски. Филмът е исторически, хубав по своему, макар че вероятно не всеки ще го хареса. Независимо обаче дали човек го харесва или не, показва събитията около афганистанската война на СССР и съпътстващите събития в интересна светлина.
                                Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                                Проект 22.06.1941 г.
                                "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                                Comment

                                Working...
                                X