Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кино - филми на историческа тематика

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    boilad написа Виж мнение
    Аз се отказах още в средата на първия сезон.
    Абсолютно същото при мен. Буквално спрях да го гледам от 5-та или 6-та серия нататък. Останалите серии събират прах, така и не ги подхванах. По принцип сериалът е страшно свеж на фона разни безумия, та не знам какво наистина ме накара да не го догледам.
    ...Главният актьор всъщност е доста метросексуален австралийски топ модел. За сериала се е постарал да заприлича на човек иначе...
    Анархист-Диктатор

    Comment


      mokria написа Виж мнение
      Warriors of the rainbow- за планинските диви кланове ,ловци на глави от Тайван по време на японската окупация.Очаквах да науча повече за историята на Тайван ,но пък филма е красив и пълни окото (явно благодарение на добрия оператор)
      For Taiwan — and for Aboriginal communities everywhere — Warriors of the Rainbow: Seediq Bale is a historic event. A sweeping epic about the valiant resistan...

      Comment


        ,, Името на розата" с бг субтитри : http://vbox7.com/play:24406723
        "Най-тежкият грях спрямо ближните ни не е омразата, а безразличието ни към тях. Това е същността на безчовечността."

        Джордж Бърнард Шоу

        Comment


          Песимизъм и обреченост "В тумане" , по едноименния разказ на Васил Биков - един от любимите ми автори за ВСВ . Намирам филма за доста добър . http://www.zamunda.net/previewimg.ph...uanBn#position

          Comment


            Вдигнали са летвата с Викингс 2. Очаквам и плаване към Винланд.
            Войната е лека за зрителите...

            Comment


              CINCO DE MAYO: LA BATALLA

              Click image for larger version

Name:	CincoDeMayo-242x375.jpg
Views:	1
Size:	36.5 КБ
ID:	536990
              1862: Непобедимата френската армия на Наполеон III, в съюз с Англия и Испания, напада Мексико, за да установи Френска монархия заедно с мексиканските консерватори. Целта е чрез завладяването на Мексико да нападне Съединените щати и да се присъедини към Армията на Конфедерацията на Юга в Американската гражданска война. Генерал Игнасио Сарагоса подготвя национална отбрана на Мексико в град Пуебла (Мексико Сити). Армията е неопитна, числено превъзхождана от нападателите, и зле въоръжена. Преди решителната битка се заражда любовта между Хуан и Ситиали, мексиканци, които се присъединят към отбраната в една мисия, която изглежда невъзможна ...

              линк: има и титри...



              Много съм щастлив, очертава се нещо като запата-уестърн ) Дано да е добро !!! В момента свалям и сядам да гледам !!
              Войната е лека за зрителите...

              Comment


                Интересно. Имало е и египтяни.
                "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                "But I know none, and therefore am no beast."

                (Richard III - William Shakespeare)

                Comment


                  Аз гледах "Императорът" - за споровете и решението около това какво да правят с Хирохито (всичко се случва в хода на окупацията). Не е нещо особено, но става. Значително повече ми хареса японския филм ("Japan`s Longest Day", мисля че съм го споменавал в темата) за перипетиите около решението за капитулацията (цялата история бегло се споменава и дори драматизира и в този, даже служи като основен момент в оправдаването на Хирохито (на заден план играят политическите аргументи, разбира се)).

                  Още един, който не е баш исторически, но влиза в категорията (може и да е споменаван по-рано в темата, но да не съм го видял) - "Margin call", общо взето, денонощие и нещо в самото начало на икономическата криза от 2008 г. и какво се случва в една от компаниите, занимаващи се с нещата, които доведоха до кризата. Впечатляващ актьорски състав, хората си вършат перфектно работата, филма ми хареса. Не знам доколко е издържан от гледна точка на финансовите реалии (не разбирам от това), но като художествено произведение е много добър (леко излизаха от образите два-три монолога, но си бяха съвсем на мястото в цялостната картина).

                  Comment


                    CINCO DE MAYO така е представен,се едно съдбата на Съюза се решава не при Гетисбърг, а в Мехико

                    Comment


                      Да!
                      A strong toun Rodez hit is,
                      The Castell is strong and fair I wis...


                      блог за средновековна балканска история

                      Comment


                        gollum написа Виж мнение
                        Още един, който не е баш исторически, но влиза в категорията (може и да е споменаван по-рано в темата, но да не съм го видял) - "Margin call", общо взето, денонощие и нещо в самото начало на икономическата криза от 2008 г. и какво се случва в една от компаниите, занимаващи се с нещата, които доведоха до кризата. Впечатляващ актьорски състав, хората си вършат перфектно работата, филма ми хареса. Не знам доколко е издържан от гледна точка на финансовите реалии (не разбирам от това), но като художествено произведение е много добър (леко излизаха от образите два-три монолога, но си бяха съвсем на мястото в цялостната картина).
                        Това е един от любимите ми филми и си го гледам вече няколко пъти, най-вече заради Джереми Айрънс. Финансовите реалии, как да кажа, според мен не са важни техническите подробности, а цялостната атмосфера на филма, подкрепяща максимата, че каквото не може да се купи с пари, може да се купи с много пари. Когато на карта са заложени милиарди, които могат да се спечелят или загубят за броени часове и минути, е оправдано да се раздадат бонуси или обезщетения от милиони, а над определени суми (индивидуални за всеки човек) всякакви съображения за морал, съвест, законосъобразност и т.н. вече просто изчезват - поне така е при 95% от хората. Донякъде илюстрира защо се стига до такива кризи и защо ще се случват отново и отново (монологът на героя на Джереми Айрънс в края на филма). Подобен филм е Boiler Room.

                        ПП Компанията във филма според мен е алегория за Lehman Brothers, която обяви фалит на 14.09.2008 г. с активи за $639 млрд. и задължения близо $800 млрд. (или 16 пъти колкото БВП на България).
                        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                        "But I know none, and therefore am no beast."

                        (Richard III - William Shakespeare)

                        Comment


                          Относно финансовата криза от септември 2008 г. има едно полудокументално филмче, пресъздадено от гледна точка на тогавашния американски финансов министър. При това доста приятно:

                          Too Big to Fail


                          Има го по сайтовете.

                          ПП
                          Има го и в тубата:
                          Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

                          Comment


                            И едно още по-документално - Inside Job. То най ми харесва.
                            "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                            Comment


                              Rommel (2012)



                              Zamunda.SE - Нещо повече от торент

                              Comment



                                Изключително пипнат в детайли сериал !

                                Comment

                                Working...
                                X