Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кино - филми на историческа тематика

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Препоръчвам на всички да гледат този филм http://www.youtube.com/watch?v=ZL_HxLSkWkw Легенда о советской очереди.

    Comment


      "The Devil's Whore" (2008) в IMDb.

      За теглене - цък.

      Много приятен британски минисериал във вече традиционния четирисериен формат. Въпреки противното заглавие, всъщност проследява драматичната история на английска провинциална благородничка в смутните времена на Чарлс I и Оливър Кромуел. Доминик Уест играе самия Кромуел и се справя отлично - както и целият останал каст. Освен актьорите, си ги бива музиката, снимането и сценарият. Много добра драма.

      Луд на шарено се радва - цивилен блог

      Comment


        gregorianus написа Виж мнение
        "The Devil's Whore" (2008) в IMDb.

        За теглене - цък.

        Много приятен британски минисериал във вече традиционния четирисериен формат. Въпреки противното заглавие, всъщност проследява драматичната история на английска провинциална благородничка в смутните времена на Чарлс I и Оливър Кромуел. Доминик Уест играе самия Кромуел и се справя отлично - както и целият останал каст. Освен актьорите, си ги бива музиката, снимането и сценарият. Много добра драма.

        Много ми си щеше да го гледам, ама без subs... Минаха месеци откак е качен и никой още не се е сетил да пусне някакви надписи.
        Liberte, egalite, fraternite
        Viva la revolution
        Zalmoxis написа
        Имайте предвид, че влизането в Бойна Слава за средния българин е значителен културен шок.
        http://hristoen4ev.blogspot.com/
        dibo написа
        Преценил съм като модератор, че езикът Ви е неподходящ и толкова.
        - това се случва, когато се докладват богопомазани като Тора.

        Comment


          boilad написа Виж мнение
          Много ми си щеше да го гледам, ама без subs... Минаха месеци откак е качен и никой още не се е сетил да пусне някакви надписи.
          Ползвай Гугъл. Субтитри има - на английски, на руски, дори на български.
          Луд на шарено се радва - цивилен блог

          Comment


            1951 написа Виж мнение
            Целият филм

            The Pentagon Wars (1998)





            Много готин филм, мерси. Дори човек да не се интересува от съвременно въоръжение, интересно е да види как се движат нещата.

            Comment


              Кухулин написа Виж мнение
              Много готин филм, мерси. Дори човек да не се интересува от съвременно въоръжение, интересно е да види как се движат нещата.
              Противно на надписа в началото филмът е много далеч от каквато и да е било действителност и трябва да се приема като сатира, а не като документален филм.

              Или по-точно казано, реалното е че реалния полковник Бъртън е искал да правят тестови стрелби по машината, докато тя е заредена с гориво и боеприпаси, докато тестовата организация се е придържала към стрелба по отделни нейни елементи.
              Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

              Comment


                А каква е била надеждността на машината преди доработките?

                Comment


                  На 14.12.1917г. Съвета на народните комисари на Съветска Русия (РСФСР) издава декрет, с който се забранява извършването на покупко-продажба, залог и други сделки с недвижими имоти (включително земя) в градовете. Нарушаващите закона, подлежат на парична глоба или конфискация на имуществото. На 20.08.1918г. е издаден декрет на Всеруския (всерусийския) централен изпълнителен комитет, за отмяна на правото на частна собственост върху недвижимите имоти в градовете на Съветска Русия. По този начин почти напълно (според някои източници напълно) е ликвидирано правото на частна собственост върху жилищата в градовете на Съветска Русия и хората след това живеят основно в така наречените съветски комуналки - жилища( понякога тези жилища са обикновени бараки или подземия) в които на малка площ живеят много хора, които ако са семейство ползват обикновено само една стая, а хора без семейство живеят по няколко души в стая. Живущите в тези комуналки ползват обща тоалетна (и обща баня ако изобщо има такава) и обща кухня и общи коридори, а често и мивките са общи. Поради това тоалетните и кухните се използват по определен от живущите график. Разходите за ток също се делят помежду им, но трябва да се има предвид, че към 1926г. според някои данни само в 10 % от съветските комуналки е имало вода, само в 2-3 % от комуналките е имало канализация и само в около 5 % от комуналките е имало електричество. В СССР понякога в барака от 15 кв.м. са живеели 30 души, ползващи обща тоалетна и обща кухня. Понякога в СССР в барака, в която е било предвидено да живеят 100 души с обща тоалетна и обща кухня, всъщност са живеели 200 души и се налагало някои от тях да спят на смени, защото не е имало кревати за всички в бараката. Ако случайно в някоя комуналка на човек са се падали повече от 8 кв.м, то настанявали и други хора там, а в повечето случаи в комуналките на човек се е падало много по-малко от 8 кв.м. ( в някои години някъде тази норма от 8 кв.м. е била 9кв.м.) Разбира се семействата на висшата партийна номенклатура са живеели при много по-добри условия от обикновените хора и номенклатурчиците от висшата партийна номенклатура обикновено са живеели в квартири от няколко стаи, които се ползвали само от тях и семействата им. В края на 50-те години на 20 век в СССР се опитват да решат жилищния проблем в градовете, но всичко се променя много бавно. Така например в средата на 80 те години на 20 век, според някои данни, все още около 40 % от всички квартири в централните райони на Ленинград са били комуналки, а към 2011г. според някои данни все още около 660 000 души в Санкт Петербург живеят в комуналки. Тъй като, комуналките в СССР не са били частна собственост, то следователно те не могат нито да се продават, нито да се наследяват, нито да се заменят свободно между живущите в различни комуналки. Поради тази причина винаги може да те изгонят от квартирата, защото тя не е твоя и често се е случвало, ако някой от семейството се провини или бъде репресиран по някаква причина, то цялото семейство да бъде изгонено от квартирата. Ако се съмнявате в нещо от написаното или искате да научите повече за живота в съветските комуналки, гледайте този филм http://www.youtube.com/watch?v=9SyZVpTUSbY защото повечето от това, което съм написал по-горе е всъщност изложено във филма от авторите на филма, а в този филм може да видите и чуете и други любопитни неща за живота в тези комуналки. Според мен, този филм трябва да се гледа от всеки и горещо ви го препоръчвам.
                  Last edited by ; 06-04-2013, 21:23.

                  Comment


                    "Malcolm X". Филмът е велик, Дензъл е велик, няма какво повече да добавя. Държа да отбележа, че съм далеч от убежденията на поддръжник на "Черните пантери" или политическите схващания на Тупак, макар че музиката му ме кефи, особено в калифорнийския му период под шапката на Death Row (а мразя музиката на Лил' Уейн или 50 Цента). Т.е. не съм комплексиран, че съм бял или някаква такава глупост (някъде споменах тук какви са ми схващанията по тези "модерни" проблеми). Но толкова по въпроса...
                    A strong toun Rodez hit is,
                    The Castell is strong and fair I wis...


                    блог за средновековна балканска история

                    Comment


                      Филма е велик, наистина.

                      Comment


                        Бях го гледал наскоро. Филма е добър, а Дензъл прави една от ролите си на живота. Филма обаче успя да затвърди негативните ми чувства спрямо личността на Малкълм Екс. Вижда се че през целия период от своето излизане от затвора е бил просто кукла на конци, а пропагандираната непрестанно расова сегрегация ми дойде в повече. Вместо да подобри ситуацията той я влошава, всявайки омраза, да не говоря пък и за религиозната му фанатичност. Не може да се сравнява с личността на Мартин Лутер Кинг, това е човек на който истински се възхищавам и който наистина успява да постигне нещо със своята политическа активност.

                        Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.

                        Comment


                          Lowkey написа Виж мнение
                          Бях го гледал наскоро. Филма е добър, а Дензъл прави една от ролите си на живота. Филма обаче успя да затвърди негативните ми чувства спрямо личността на Малкълм Екс. Вижда се че през целия период от своето излизане от затвора е бил просто кукла на конци, а пропагандираната непрестанно расова сегрегация ми дойде в повече. Вместо да подобри ситуацията той я влошава, всявайки омраза, да не говоря пък и за религиозната му фанатичност.
                          Ем' да, ама това са си проблеми на нашите събратя от другата страна на океана, на нас може да ни изглеждат и абсурдни, и неразбираеми, обаче съм се убедил, че си е точно така. Ако филмът е исторически верен, то той просто представя Малкълм като една търсеща личност, намираща в исляма "контра" на "бялото подтисничество", защо изпитваш негативни чувства към самия него? Мен по-скоро ме подразни черния "Махди"...а сега дарфурците пак "пищят", че са мюсюлмани, като убийците си от джанджауийд, но няма кой да ги пожали...Както и да е, струва ми се, че времето на тази "черна вълна на недоволство" отмина, последният напън беше преди блинк-блинк героите, образно казано . Е, все пак Махмуд Абдур Рауф ми беше любим играч в НБА
                          A strong toun Rodez hit is,
                          The Castell is strong and fair I wis...


                          блог за средновековна балканска история

                          Comment


                            Guy de Mont Ferrand написа Виж мнение
                            "Malcolm X". Филмът е велик, Дензъл е велик, няма какво повече да добавя. Държа да отбележа, че съм далеч от убежденията на поддръжник на "Черните пантери" или политическите схващания на Тупак, макар че музиката му ме кефи, особено в калифорнийския му период под шапката на Death Row (а мразя музиката на Лил' Уейн или 50 Цента). Т.е. не съм комплексиран, че съм бял или някаква такава глупост (някъде споменах тук какви са ми схващанията по тези "модерни" проблеми). Но толкова по въпроса...
                            Като човек, който е чел Макиавели (какво е разбрал е друг въпрос) според мен 2Pac е доста по-ориентиран от повечето американци днес (пълна трагедия като цяло)...

                            А Дензъл ми е сред любимите актьори, освен "Малкълм Екс", на първо време се сещам за "He Got Game", "The Hurricane", "Training Day", "The Manchurian Candidate", "American Gangster" като част от неговите филми, които съм гледал. Всичките горещо ги препоръчвам.

                            Comment


                              Zalmoxis написа Виж мнение
                              А Дензъл ми е сред любимите актьори, освен "Малкълм Екс", на първо време се сещам за "He Got Game", "The Hurricane", "Training Day", "The Manchurian Candidate", "American Gangster" като част от неговите филми, които съм гледал. Всичките горещо ги препоръчвам.
                              Всичките са много готини, нема лабаво при Дензъл

                              А що се отнася до Тупак, не съм казал, че не е ориентиран, но като наследник на "черни пантери" си му е някак си в кръвта да е привърженик на подобни идеологии...друг е въпросът колко им е вярвал. Той си е прагматичен тип, неслучайно го е радвал Макиавели. Нормално е и някои хорица с възгледи, доближаващи се до черен расизъм, да използват името му...Иначе си е супер интелигентен не само сред днешните, а и сред тогавашните американци, те затова си го обичаха много...е, преди затвора и конфликта с Bad boys май повече беше звезда в музиката и киното още преди California Love
                              A strong toun Rodez hit is,
                              The Castell is strong and fair I wis...


                              блог за средновековна балканска история

                              Comment


                                Надявам се, че не повтарям нещо, пуснато вече от някого.
                                Гледах новия "Ромел" (Rommel, немски, 2012).




                                Добра актьорска игра, диалог на ниво и определено се е получила добра драма. Разбира се, ролята на Хитлер винаги може лесно да се окаже карикатурна, особено след изпълнението на Бруно Ганц в "Крахът". За щастие, тук Хитлер присъства, колкото да не е без хич. За историческата достоверност не мога да коментирам. Филмът отнесе доста критики в Германия и Великобритания, защото представя маршала противоречиво. Не е страхотна баталия - по-скоро историята на самия Ромел като личност в последните няколко месеца от живота му. Мисля, че си струваше гледането. Знам, че тук ще има кой да го разкритикува или похвали по отношение на детайлите. Има го в Замунда, разбира се.
                                Луд на шарено се радва - цивилен блог

                                Comment

                                Working...
                                X