Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кино - филми на историческа тематика

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Преди известно време доста се колебах дали да гледам "Агора" и то главно заради участието на Райчъл Уайз в разните там мумии, а друг филм с нея не бях гледал, или поне не ми е направил впечатление. Останах приятно изненадан - философски прения, софистика и това на фона на религиозни сблъсъци.
    "Монгол" ме плени с друго. Той е една красиво разказана приказка. А визията му като цяло, и атмосферата, която създава е просто невероятна.
    Liberte, egalite, fraternite
    Viva la revolution
    Zalmoxis написа
    Имайте предвид, че влизането в Бойна Слава за средния българин е значителен културен шок.
    http://hristoen4ev.blogspot.com/
    dibo написа
    Преценил съм като модератор, че езикът Ви е неподходящ и толкова.
    - това се случва, когато се докладват богопомазани като Тора.

    Comment


      Съгласен съм и за двата. "Агора" мисля че го бяхме обсъждали с Кухулин преди време пак в темата (някъде на 18-19 страница или там). Добър филм, определено. "Монгол" си е приказка и то наистина добре направена приказка.

      Comment


        Мигом почвам да си търся "Битката при Виена". Само не ми харесва, че е на английски. Ако можеше да си е на полски, с английски субтитри, най-добре щеше да ми е.

        Тази монголска "Легенда за десетимата" може би също ще ми хареса. Как вървят субтитрите - на руски?

        "Агора" не беше лош, наистина. А "Монгол" ми е доста любим.
        Луд на шарено се радва - цивилен блог

        Comment


          Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.

          Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.

          Reel 1, Gen. Montgomery and the British 8th Army land at Reggio Calabria. The Italian navy surrenders to the Allies. Gen. Mark Clark and the U.S. 5th Army la...

          "...Ford GPA, ¼-ton, 4x4, Amphibian The GPA achieved its greatest popularity during the war in the East, as 3,500 out of the 12,000 produced from 1942 until ...

          Comment


            Монголският филм наистина не е много за гледане, аз затова се чудих дали в майтапи да не го пусна първоначално. Субтитрите са си на български.
            Какво зората? Ние сме Урук-хай — не спираме да се бием ни денем, ни нощем... Какво зората?

            Comment


              Томек написа Виж мнение
              Монголският филм наистина не е много за гледане, аз затова се чудих дали в майтапи да не го пусна първоначално. Субтитрите са си на български.
              Аз не го изтраях, пълна помия
              A strong toun Rodez hit is,
              The Castell is strong and fair I wis...


              блог за средновековна балканска история

              Comment


                Намерих си една забавна френска дъвка за окото: "La prise de pouvoir par Louis XIV" ("Как Луи XIV пое властта", 1966). Старичък е, лачен е, забавен е. Въпреки че заглавието е като на документална работа, всъщност си е най-обикновен игрален филм. Е, колко да е обикновен като е на Роселини
                Луд на шарено се радва - цивилен блог

                Comment


                  В събота си направих кефа -руснаците за празника дадоха и "Брестката крепост" и "Белия тигър".

                  Comment


                    gregorianus написа Виж мнение
                    Намерих си една забавна френска дъвка за окото: "La prise de pouvoir par Louis XIV" ("Как Луи XIV пое властта", 1966). Старичък е, лачен е, забавен е. Въпреки че заглавието е като на документална работа, всъщност си е най-обикновен игрален филм. Е, колко да е обикновен като е на Роселини
                    Случайно линк?
                    Recalibrating my lack of faith in humanity...

                    https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

                    Comment


                      На скоро пак гледах "Тигърът на седемте морета" с Жерар Баре.
                      Великолепният някога френски флот от времената на Турвил и Дюге-Труен е разпертушинен от революцията. Остатъците му са унищожени от Нелсън при Абукир и Трафалгар.
                      Въпреки това се намира един моряк от Сен Мало, който става "личният корсар" на Наполеон. Робер Сюркуф.
                      Две серии бяха.

                      Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.


                      Comment


                        Случайно линк?
                        http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=1988758

                        Comment


                          gregorianus написа Виж мнение
                          Мигом почвам да си търся "Битката при Виена". Само не ми харесва, че е на английски. Ако можеше да си е на полски, с английски субтитри, най-добре щеше да ми е.
                          Ето го на полски:
                          Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.


                          Не може да се сравни с масовите сцени от преди компютрите като "Ватерлоо" и "Гетисбърг".

                          Най-ме изкефи фразата преди атаката на поляците "страх-то, не стид".

                          Comment


                            Благодаря!
                            Добре бе - почва с мото от Марк Блок
                            (П. П. Нещо не ми се спеше, та се загледах. Тая "Обсада на Виена" е много тъп филм. Същата наивна работа като "Варшавската битка".)





                            И май досега не съм препоръчвал този:



                            Katen-no shiro, "Замък под огнени небеса" (2009). Японски, то се знае. Историята на строежа на кратко просъществувалия огромен замък Адзучи, издигнат по заповед на Ода Нобунага. Игрален, много драматичен. Всичко е страшно многозначително, тича се, плаче се, всички са почтителни, признателни, надминават себе си и отдават всичко за господаря. Има го и по замундските бананови предели. Горещо препоръчвам. Е, не е Куросава, но определено се ядва.
                            Last edited by gregorianus; 26-02-2013, 03:22.
                            Луд на шарено се радва - цивилен блог

                            Comment






                              Гледах първия епизод. Струва ми се много добро, направо са надминали себе си.
                              sigpic

                              Sword song and horn sound

                              Comment




                                Тази вечер гледах втори епизод, опожариха манастира Линдисфарне в Англия.
                                Войната е лека за зрителите...

                                Comment

                                Working...
                                X