Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кино - филми на историческа тематика

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Филмът "Ениджевардарското слънце. По следите на Апостол Войвода 100 години по-късно" разказва за живота на легендарния войвода и защитник на българите в Енид...

    Comment


      Genghis: The Legend of the Ten


      Това е монголската Великолепна седморка (десеторка), с уговорката, че донякъде става и за рублика "Майтапи". На прикачената снимка може да видите, че един от монголските войни използваше ръчен арбалет, а за друг брадвичка тип томахавка беше предпочитано оръжие. Филмът е монголски и предназначен да вдъхва патриотизъм, което за неразбралите дори се казва в прав текст преди да почнат финалните надписи. Костюмите и оръжията бяха добре изработени. Актьорска игра липсваше. Абе става
      Какво зората? Ние сме Урук-хай — не спираме да се бием ни денем, ни нощем... Какво зората?

      Comment



        Zero Dark Thirty.

        Comment


          Lincoln (2012). http://www.imdb.com/title/tt0443272

          Comment


            Kon-Tiki (2012)





            Не е нещо особено, но става за гледане.

            Comment


              Добро е скандинавското кино. )
              Войната е лека за зрителите...

              Comment


                Не е (добър като) книгата, за сметка на това има застъпени елементи от биографията на Тур, които подозирах, но не знаех, кинематографията е екстра обаче, има много красиви сцени . Доста кофти впечатление ми направиха "полинезийските" статисти в началото на филма, нищо общо с реалността нито антропологически, нито културно, какви, по дяволите, бяха тия диваци, малайци, ако не и тайландци на всичкото отгоре, слаб 2 в това отношение... Иначе за визията на Ню Йорк от 40-те год. на 20 век се бяха постарали... Абе в края на краищата филмчето няма как да не събуди романтиката във всеки освен ако не е опериран от подобни чувства.
                A strong toun Rodez hit is,
                The Castell is strong and fair I wis...


                блог за средновековна балканска история

                Comment


                  Томек написа Виж мнение
                  Това е монголската Великолепна седморка (десеторка), с уговорката, че донякъде става и за рублика "Майтапи". На прикачената снимка може да видите, че един от монголските войни използваше ръчен арбалет, а за друг брадвичка тип томахавка беше предпочитано оръжие. Филмът е монголски и предназначен да вдъхва патриотизъм, което за неразбралите дори се казва в прав текст преди да почнат финалните надписи. Костюмите и оръжията бяха добре изработени. Актьорска игра липсваше. Абе става
                  Изключително безидеен crap, с извинение...
                  A strong toun Rodez hit is,
                  The Castell is strong and fair I wis...


                  блог за средновековна балканска история

                  Comment


                    По темата "Кон Тики", Тур има още две много добри книги / респективно плавания /- "Ра" и "Плаване с Тигрис" ) В първата описва прекосяването на Атлантика с египетски тръстиков сал, а във втората - пътуването през Персийския залив до Африканския рог. Може и тях да филмират някой ден.
                    Войната е лека за зрителите...

                    Comment




                      Trinity and Beyond: The Atomic Bomb Movie

                      Един от най-добрите документални филми, които съм гледал. Не заради тематиката, а заради начина по който е направен. А именно - нула глупости и празни расъждения. Само факти.
                      This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                      Comment


                        Vlad Dracul написа Виж мнение
                        По темата "Кон Тики", Тур има още две много добри книги / респективно плавания /- "Ра" и "Плаване с Тигрис" ) В първата описва прекосяването на Атлантика с египетски тръстиков сал, а във втората - пътуването през Персийския залив до Африканския рог. Може и тях да филмират някой ден.
                        Те на практика са филмирани още навремето, Хейердал винаги се е грижел за заснемането на експедициите си. Спомням си, че за мен си беше събитие, когато ги даваха по телевизията през 80-те. Кон-Тики го прави световно известен, но най-интересен на мен винаги ми е бил експериментът му с престоя на Фату Хива (има моменти от него във филма, но много зле пресъздадени). Не знам обаче дали става за филм...
                        A strong toun Rodez hit is,
                        The Castell is strong and fair I wis...


                        блог за средновековна балканска история

                        Comment


                          Аз искам да филмират "Пътешествието Брендан"- със спецефекти за моментите от старинната хроника.
                          "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                          Comment


                            http://www.hyscience.com/Generation%20Kill.jpg
                            "Я знаю, что после смерти на мою могилу нанесут кучу мусора. Но ветер Истории безжалостно развеет ее"
                            И. В. Сталин

                            Comment


                              О, добър е (за Generation Kill), мисля че го обсъждахме в темата за военни филми.

                              Comment


                                "Пътешествието на Брендан" изглежда адски яка тая книга. )) А какво ще кажете за пътуването на принц Хенри Синклер до Нюпорт?
                                Войната е лека за зрителите...

                                Comment

                                Working...
                                X