Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кино - филми на историческа тематика

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts





    Твърде съм разочарован. Джордж Лукас явно е най-надцененият режисьор в Холивуд, всъщност не произвел нищо запомнящо се след "Star Wars" и "Индиана Джоунс".
    Кастът е от абсолютно неизвестни или типизирани до болка актьори. Персонажите са картонени, все едно филмът е на Дисни. Ефектите са прилични, но с бюджет $58 млн., можеше да се постигне много повече. Всъщност Лукас финансирал сам филма си, защото никое голямо студио не се навило за проекта - явно има защо.
    Най-разочароващи са въздушните битки - мимолетни, елементарни, самолетите падат или се взривяват само след 2-3 попадения.

    Два невероятни момента:
    1. Потопяването на немски кораб (нещо от рода на крайцер, макар че беше наречен "destroyer") от един-единствен американски изтребител само с 6x12.7mm картечници. Два захода бяха достатъчни корабът да избухне в пламъци и дим.
    Сякаш Лукас се е опитал да направи копие на "Star wars", но в Италия през 1944 г.
    2. Същият летец стреляйки заходи челно към немски Ме-262, беше уцелен от няколко 30мм снаряда и оставяйки настрана факта, че неговият Мустанг не се разлетя на парчета, уцеленият с 2-3 снаряда пилот живя достатъчно дълго, за да проведе драматичен разговор по радиото.
    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
    "But I know none, and therefore am no beast."

    (Richard III - William Shakespeare)

    Comment


      Една такава "Червена опашка" сме гътнали над Враца 1944-та.Пилотът се спасил с парашут и като се приземил,нашите били шашардисани-пилотът бил черен......
      Вярно е, че сме нямали Кораби и Реактивни 262-ки, но с нашите самальоти сме ги сваляли.
      То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

      Comment


        Всъщност във филма се спомена, че една от ескортните им мисии е била за бомбардировка на Плоещ.
        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
        "But I know none, and therefore am no beast."

        (Richard III - William Shakespeare)

        Comment






          линк

          субтири още няма
          Войната е лека за зрителите...

          Comment






            A chronicle of the Cristeros War (1926-1929), which was touched off by a rebellion against the Mexican government's attempt to secularize the country. http://www.cristiadafilm.com
            Войната е лека за зрителите...

            Comment


              За любители на периода - The Lighthorsemen (1987) - Палестина, битката при Бершееба. Сложих някое и друго кадро с техника, те не са много. А на коне ще се нагледате тъй или иначе.
              Click image for larger version

Name:	shot0070.png
Views:	1
Size:	578.2 КБ
ID:	530687Click image for larger version

Name:	shot4292.png
Views:	1
Size:	578.2 КБ
ID:	530688Click image for larger version

Name:	shot0090.png
Views:	1
Size:	578.2 КБ
ID:	530689
              "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

              Comment


                "Земя на кръв и мед" - претенциозен режисьорски дебют на кака ви Анджелина . Още едно доказателство , че анти/военни филми не могат да се правят от жени . Плоски персонажи , шаблонни насилия и изнасилвания , целящи да шокират със жестокостта си - след което изнасилвача дори не си закопчава гащите , щото не ги е и разкопчавал ... , смешни костюми - сърбските войскари упорито се фръцкаха по ризки насред зима ... Пристрастно представяне само на едната страна на медала ...
                Ако не е скандалното представяне в болезнените региони и рекламата на това представяне , не вярвам да събуди особени чувства ...

                Comment





                  "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                  "But I know none, and therefore am no beast."

                  (Richard III - William Shakespeare)

                  Comment


                    Comment


                      Black Gold (2011)




                      Day of the Falcon French Trailer (formerly known as "Black Gold"). Available on Itunes on February 1st, and in theaters on March 1st, 2013. http://www.dayoft...



                      Хубав филм.

                      Comment


                        Определено . Хареса ми разговора на тема "колко сме изостанали от европейците" в началото на филма.

                        Comment


                          Белый тигр (2012)





                          Правя уговорка, че филмът е до толкова исторически и военен, до колкото се развива на фона на последните месеци на ВСВ.
                          Първите 80 минути са доста приятни. Имаме една почти мистична история за загадъчен германски Tiger, който е боядисан в бяло (и затова му казва Белият тигър) и притежава почти нереални, паранормални възможности - появява се от никъде, унищожава танков батальон и изчезва. За унищожаването му е направен специален Т-34-85 с екипаж от най-добрите танкисти в армията, като командир е назначен по чудо оцелял механик водач, който е виждал Белият тигър. Механик-водачът е придобил мистични възможности да усеща къде е Белия тигър, както и да "говори" с танка си.
                          Последват няколко добре заснети батални сцени и кулминационен двубой между Белият тигър и руския Т-34, в който германската машина е тежко повредена и изчезва в нищото.
                          До тук добре, но последните 20 минути от филма са такъв рязък сюжетен завой, че беше много трудно да хвана авторовия замисъл.
                          Първо имаме почти документално пресъздаване на актът на подписване на безусловна капитулация, след което гледаме лежерна сцена на вечерящите Кайтел, Щумпф и фон Фрйдебург, а след това картина на пленени германски войници.
                          Предпоследната сцена е разговор между механик-водача и друг руски офицер, в който той обяснява, че Белият тигър се е скрил и ще чака 20, 50 и дори 100 години и ще се появи пак, а той щял да го чака. Казах си, добре, ето филм за ужасът на войната, за следите, която тя оставя във войниците и прочие клишета. Да, ама не!
                          Последната сцена на филма ме остави като ударен с мокър парцал!
                          От никъде се появи Хитлер, който води диалог (по-скоро монолог) със скрит събеседник. Хитлер започва да развива теория за това, как Германия не е направила нищо по-различно от това, което цяла Европа винаги тайно е искала - да се избият евреите и да се унищожи дивия съсед на Изток (Русия)....
                          За мен филмът е една зле прикрита пропаганда за това, как Русия пак трябва да се защитава от спящия Бял тигър (Европа), който иска да я унищожи.... Може и аз грешно да съм го разбрал, но посланието беше леко неприятно, поне за мен.

                          Има го в Замундата.
                          Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

                          Comment


                            Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.

                            Останалите серии също може да намерете в Youtube в полето вдясно.

                            Comment


                              Коментар за Белият Тигър:
                              Опитали са се да направят Броненосеца Потьомкин на 21 век, но се е получила рядка боза, в която не само пропагандата не е на ниво, ами трябва грубо и често да се набива в главите на гледащите, но и бойните сцени са скалъпени зле следва спойлер: то не беше 5-6 снаряда от тигъра да рикушират в Т-34-85 отстоящо на не повече от 30 метра, не бяха танкови атаки с танковете на 5 метра един до друг, не бяха битки из селца с руски дачи в последните дни на на войната, ами Т-34-ката, която се сражаваше с Тигъра беше с екипаж от 3ма, като командира и беше нейния механик-водач.
                              Kerls, wollt ihr ewig leben?

                              Comment


                                По описанието на 1951 ми прозвуча като някаква руско-съветска модернизирана версия на "Моби Дик" . Но не изпитах особено желание да го гледам - май ще го пропусна (особено след оценката на Хорхе).
                                аз пък сега си свалих един сравнително древен филм - "Soldier of orange", който звучи интересно и се надявам да си струва. Утре ще добавя впечатления.

                                Comment

                                Working...
                                X