Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кино - филми на историческа тематика

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Сериала за Жуков е качен в Youtube през януари, а е даван по руска телевизия преди това. Може да бъдеш сигурен, че съм гледал всички части. По отношение на слабост към алкохола може да се спори, доколко Жуков е прекалявал с алкохола и аз нямах предвид такива слабости, а имах предвид слабостите характерни за почти всички съветски дейци от онова време, а именно злоупотреби, стремеж към трупане на богатство, което при него се изразява в купуване според него, а според мен присвояване на мебели и какви ли не вещи за дома, прекарвани с вагони от Германия. Много важна отрицателна черта на Жуков е незачитане на човешкия живот, както на войниците, така и на цивилните. Виж и документалния филм, който съм пуснал по-горе.

    Comment


      Стремежа към трупане на богатство при Жуков го е имало , но по онова време е нямало как някой да забогатее и това да остане незабелязано .
      Заплатата на Маршал на СССР тогава е била 650 рубли и е била най-висока в държавата .
      Толкова са вземали единствено членовете на ЦК на ВКП (б)

      Comment


        Темата е по-скоро информационна, в някаква степен е и за обсъждане, но на филми, а не толкова на историческите събития, които те изобразяват (за тези цели си имаме цели раздели на разположение). Предупреждавам, за да не забиете в тази посока.

        Comment


          Съвсем нов .За войната в Южна Осетия 2008 .Екшън,доза романтика и много специални ефекти и то добри

          Comment


            Housedoktor, виж мнение #1863 - там Pkolev споменава за този филм, след това има още няколко мнения по него.

            Comment


              Охота на Берию





              Линк за филма :

              Last edited by Евгени; 24-04-2012, 20:40.

              Comment


                Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.

                Ето един много интересен докуметален филм.
                Last edited by ; 20-04-2012, 19:22.

                Comment


                  Вчера гледах един сравнително нов френски филм (2006), който ми допадна. Тематиката е около войната в Алжир: "Mon colonel". Стабилен, добре направен и интересен (поне за мен, де).

                  Comment


                    Steelman написа Виж мнение
                    http://www.youtube.com/watch?v=UyCFL...eature=related
                    Ето един много интересен докуметален филм.
                    Започнали са да пускат откровено анти–съветски филми в Русия май – "Адмирал" също беше про–монархически. Може да се каже и анти–пролетариатски донякъде.

                    Comment


                      Започнали са да пускат откровено анти–съветски филми в Русия
                      Този тип филми са "започнали" да ги пускат още в самото начало на 90-те. Дори може да се каже, че сега донякъде е обратното - по-малко излизат такива филми. Но като се има предвид основната насока в мисленето на "художествено-творческата интелигенция" (заемам понятието от соцвремената), би било чудно да е иначе. Впрочем, за съвременните власти и двете стават, стига да не влизат в голямо противоречие - нали искат да се изкарат наследници на имперското и от двете епохи (на постиженията, естествено, другото по-добре да го сметем под килима). Крайностите в оценките и мненията са нещо нормално, когато тава въпрос за крайно емоционални хора. Аз лично не бих търсил нищо в подобни произведения, защото добре познавам тези крайности (но пък ако се кефех на някоя от тях, то с удоволствие щях да ги гледам - лично мнение). Както сме разговаряли из форума - то е като махало - през 90-те залитна изключително много в едната посока и това залитане бе "масово" (поне като телевизионна и кино-изява). Съвсем нормално през следващото десетилетие махалото е залитнало в другата крайност. Но тъй като периодът е кратък, имаме представители и на двете крайности, особено в Интернет.

                      Comment


                        Последния филм, който пуснах и който филм коментирате е от 1992 г. Гледал съм целия филм и не мога да се съглася с част от изнесеното, но като цяло филма е доста правдив и си струва гледането макар и след 20 години.

                        Comment


                          Последния филм, който пуснах и който филм коментирате е от 1992 г.
                          Заблудил си се - аз не коментирам конкретния филм, а явлението и то отговарям на Сизариелдор и неговото предположение. Достатъчмно такива филми гледах навремето - около ПЕрестройката и след нея (точно 90-те години) и имам много добра представа за стойността им (за мен - около нулата, защото зад тях стои не желание за изследване и обективност, а емоции и пропаганда, често водени първоначално от благородно възмущение и изненада, но после заминали в крайности). Естестевно, това е личното ми мнение - каквото може да има всеки.

                          Comment


                            Голъме, какво ще кажеш за този филм (отново на Говорухин) от 1990 г., тоест правен е по времето на СССР? http://www.youtube.com/watch?v=oHcBlV4fJUs
                            Всички знаем, че политическите пристрастия на Говорухин през годините са се люшкали в двете крайности, което несъмнено влияе и на творчеството му, но все пак филмите които пускам са документални и всеки може да намери нещо ценно в тях, дори и да не е съгласен с начина по който са трактувани събитията. Аз също не съм съгласен с някои неща от пусканите от мен филми на Говорухин и не съм споделял политическите му пристрастия през нито един период от живота му, но все пак тези филми са сравнително стари и не можем да очакваме кой знае какво от авторите им.
                            Last edited by ; 22-04-2012, 14:41.

                            Comment


                              Ам, щом Голъм твърди така и щом е следял нещата много по–внимателно от мен, би трябвало да е така.

                              Comment


                                Ги, гледал ли си филмите "Бейбарс" и "Султан Бейбарс"? http://www.youtube.com/watch?v=ShKPw...eature=related

                                Comment

                                Working...
                                X