Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кино - филми на историческа тематика

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts



    Хенри IV Наварски

    Режисьор:
    Джо Байер
    В ролите:
    Жулиен Буаселе, Йоахим Крол,
    Андреас Шмит, Армел Дойч и др.

    Франция, 1563 год. Католиците се борят за властта. В подножието на Пиренеите в малкото кралство Навар расте, малкият принц Анри Наварски. Пророка Нострадамус му предрича необичайната съдба: че той ще стане Крал на Франция. Младият Принц Анри изкарва няколко години, във война за вярата. В Париж управлява могъщата Катерина Медичи. Тя е готова на всякаква цена да брани трона за тримата си сина. За да помири католиците с хугенотите, и за възстановяване на мира в страната, тя предлага на Анри-протестанта да се ожени за дъщеря й Марго-католичката.

    http://www.youtube.com/watch?v=eNVtv...eature=related
    Last edited by Henry Sinclair; 12-03-2011, 15:36.
    Войната е лека за зрителите...

    Comment


      Анри.

      Ще се гледа. Навремето го имаше страшничкия, но пък хубав "Кралица Марго", пак за епохата на Анри IV. Гледам, че новият има претенцията да е по романите на Хайнрих Ман. Това само по себе си е обещаващо, но ще видим.

      Ето това е забавен кодош с костюмите от филма: http://www.youtube.com/watch?v=tsUdb...eature=related
      Луд на шарено се радва - цивилен блог

      Comment


        Изглежда обещаващо, да.
        A strong toun Rodez hit is,
        The Castell is strong and fair I wis...


        блог за средновековна балканска история

        Comment


          някакви мнения вече, заслужава ли си свалянето?

          Comment


            Sword Of War / Barbarossa / Барбароса (2009)
            Като гледам обложката приличаща на такава от Heroes 3/4 ме съмнява да е стойностен....защо тези хора при толкова много информация продължават да наблягат на фентъзи дрехи и оръжие??!
            Beausйant

            Comment




              tova mu e orig. poster
              Войната е лека за зрителите...

              Comment


                Филмът за Барбароса е много слаб и детински наивен. Загуба на време.
                Истинската тирания е само тази, която господства несъзнателно над душите, защото е единствената, която не може да се победи. Тиберий, Чингис хан, Наполеон без съмнение са били страховити тирани, но от гроба Мойсей, Буда, Иисус, Мохамед, Лутер са упражнили върху душите деспотизъм с доста по-различна дълбочина.

                Гюстав Льо Бон

                Comment


                  Vlad Dracul написа Виж мнение


                  Хенри IV Наварски

                  Режисьор:
                  Джо Байер
                  В ролите:
                  Жулиен Буаселе, Йоахим Крол,
                  Андреас Шмит, Армел Дойч и др.
                  Уфффффффф. Снощи го дръпнах от Замундата.Две части в един торент.
                  Първата част я изгледах-много сухо. Определено не ми хареса.
                  Лувърът е пред разпадане,мазилка се лющи, кралят на Франция живее като скот.
                  Много ресурс хвърлен на вятъра според мен.
                  Тези дни ще изгледам и втората част.
                  То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                  Comment




                    Филмът е базиран на истински събития, случили се зимата на 1944 г. Отряд от 94-пехотна дивизия е на преден пост в малко градче в околностите на Ненинг, което е стратегическа точка за Съюзниците. Поради студа, снега и виелиците, командването смята, че германците няма да атакуват, но в 04:00 започва атака на 11-та танкова дивизия "Духовете". Изправени пред по-добре въоръжените и с числено превъзходство германци, малката група наблюдатели си проправя път през огъня на врага, за да предупреди основните сили за идващите германци.


                    има го в "джунглата"

                    Comment


                      Кажете някой филм,представящ ВСВ от немска гледна точка.
                      Historia vitae magistra

                      Comment


                        Das Boot, Stalingrad, Cross of Iron - например

                        Comment


                          Parabellum написа Виж мнение
                          Уфффффффф. Снощи го дръпнах от Замундата.Две части в един торент.
                          Първата част я изгледах-много сухо. Определено не ми хареса.
                          Лувърът е пред разпадане,мазилка се лющи, кралят на Франция живее като скот.
                          Много ресурс хвърлен на вятъра според мен.
                          Тези дни ще изгледам и втората част.
                          На мен филмчето ми хареса. Добра актьорска игра.
                          A strong toun Rodez hit is,
                          The Castell is strong and fair I wis...


                          блог за средновековна балканска история

                          Comment


                            Месир Ги, така и така съм любопитен. Ще се доверя на преценката ти.
                            Луд на шарено се радва - цивилен блог

                            Comment


                              В събота (на 26 април 1986)
                              "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                              Comment


                                Иван Асен II написа
                                Кажете някой филм,представящ ВСВ от немска гледна точка.
                                Иван Асене, погледни ето този списък на imdb (връзка) с филми за ВСВ от немска гледна точка (е, реално много от тях не са точно това, но ще намериш и няколко немски (и не само) заглавия, котио са си точно по темата). Освен филмите, споменати от кало (има ги в списъка) бих ти препоръчал "Downfall" (връзка), за мен лично един от най-добрите, които съм гледал, а ако решиш да гледаш "Das boot" по-добре си изтегли мини-сериала от 1985 г. - това е на практика разширена версия на филма, лично на мен много ми допадна. Сред любимите ми е и "Мефисто" (той не представя точно войната като война, но гледам че е в списъка).

                                Comment

                                Working...
                                X