Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кино - филми на историческа тематика

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Kramer написа Виж мнение
    "Тали-Ихантала" не е никак лош.
    Талвисота също.

    Comment


      http://www.kandagarfilm.ru/



      Режисьор: Андрей Кавун
      В Ролите: Александър Балуев, Владимир Машков, Андрей Панин и други
      Година: 2010
      Държава: Русия
      Времетраене: 95 минути
      Описание: 1995 година, Афганистан. Руски товарен самолет принудително каца на летището в столицата на терористите - град Кандахар. Екипажът от пет човека е пленен от талибани. Как да не предадат Родината си, като в замяна им предлагат свобода? Как да не се откажат от вярата си, като им обещават спокоен живот? Как да не изневериш на себе си, ако те заплашва смърт? Отговорът е само един: бягство... На летището ги чака самолет. На пистата има минно поле, изтребители ги дебнат във въздуха, ракети "Стингър" - на земята... Но те нямат друг избор, ако искат да оцелеят.

      ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

      Зелена зона



      одина : 2010
      Жанр : Екшън, Военен, Драма
      Държава : САЩ, Франция, Испания, Великобритания

      Режисьорът Пол Грийнграс („Полет 93”) ни представя един друг поглед, върху събитията от 11 септември. „Green Zone” е базиран по излязлата през 2006 г. книга „Imperial Life in the Emerald city” на журналиста Раджив Чандрасекаран. Историята в нея се развива в зелената зона на Багдад.

      Филмът проследява събитията около хаотичните опити на американците да създадат временно правителство в региона, около двореца на бившия иракски лидер Саддам Хюсеин. Главен офицер Рой Милър (Мат Деймън) е убеден, че Хюсеин е трупал запаси от оръжия за масово унищожаване в иракската пустиня. Не след дълго, разследването го отвежда до сложен заговор за прикриване на този факт.

      Милър осъзнава, че участниците и от двете страни на конфликта са на път да извъртят историята по начин, който ги устройва. Сега, докато офицерът търси отговори, фактите все повече му се изплъзват сред тайни и лъжи, а истината става най-ценното от всички оръжия.

      Дали намирането на тези отговори, ще изиграе главна роля в премахването на диктаторския режим или войната ще ескалира в този регион, който става все по- нестабилен с всеки изминал ден?
      Войната е лека за зрителите...

      Comment


        Най-дългият ден, D Day

        Здравейте,

        Като пълен новобранец във форума, бих искал да кажа, че съм приятно впечатлен от хората, модераторите, подредбата на сайта.

        Кратко да се представя, казвам се Мариан, на 41 г. от София. Киното и историята са ми хоби, а като се съберат двете, се получава документално кино
        Искам да ви представя и нашият първи аматьорски проект, документален филм: "Най-дългият ден, D Day". Този филм няма претенциите да е изчерпателен, да дава с точност всички исторически събития, да противопоставя важни битки от Източния фронт, срещу тези на Съюзниците. Това е само хронологичен поглед на десанта в Нормандия, който чества 65 г. миналата година. Имахме удоволствието да се срещнем с ветерани американци и англичани, както и канадци и французи, от които чухме много интересни неща относно десанта.
        Приемаме всякаква градивна критика, защото с това ще ни помогнете, да избегнем своите грешки. От нас никой не е завършил Академично образование в сферата на киното или актьорското майсторство. Това няма да е единственият ни кино проект.

        Благодаря и успех на всички.

        Ето и линк;



        Поздрави,

        Мариан /един от авторите/

        Comment


          Корица на филм

          Съжалявам за поредният си втори пост, но сега видях, че има възможност, да се прикачи и файл.

          Comment


            Костенурките могат да летят-доста тежък филм. Става въпрос за войната в Ирак

            Comment


              Относително скоро споменах "Лорна Дун" в разговор около маса и на един от пируващите веднага му светнаха очетата. Любим роман, наистина. Като дете случайно попаднах на филм, озаглавен "Лорна Дун" и го изгледах с кеф. Деветдесет и някоя е било. После се оказа, че имаме книгата на български в хубаво издание на онази "Библиотека за деца и юноши", която някога издаваше разни класики като "Винету" и "Черния корсар"
              Мина време, купих си романа и на английски (и трябва да кажа, че наред с "Панаир на суетата", "Лорна Дун" на английски е едно от най-големите удоволствия, които читателят-англофил може да си представи).

              Потърсих си филма по торенти (в "Замунда" и "Наносет" го няма), но има "Лорна Дун" в 16 части в YouTube. Оказва се, че книгата е филмирана много пъти. Първите екранизации са още от 1915 и 1920 г. Неувяхваща класика, това си е.
              Гледал съм две от общо може би седем продукции, правени по романа.

              Като дете явно съм попаднал на филма от 1990 с Клайв Оуен и Шон Бийн (което само по себе си говори доста). Сега в Тубата изгледах по-нова телевизионна продукция на BBC от 2000 или 2001 г. Правен е и в 1976. За '15 и '20 вече казах. Има и още поне две версии, правени между 1920 и 1976, а може и повече да са.

              Препоръчвам и книгата, и последните два филма. Разбира се, историята е приключенска, любовта е красива и невъзможна, страстите са силни и лошковците са много лоши шотландци, както си му е редът. Действието се развива в последните години на Чарлс ²² и първите на Джеймс ²² (чума да тръшне папистите!), а метежът на лорд Монмът в западна Англия е вплетен в сюжета. Самият роман е от Х²Х в. и изобщо работата е адски дебела. Който е запознат, ще разбере и извини ентусиазма ми, а който не е - тутакси да си потърси "Lorna Doone" на R. D. Blackmore в книжен вариант на български или английски и поне два-три от филмите

              Смятам лека-полека да изгледам всички достъпни версии. Ако попадна на онази от 1915, няма да закъснея да се похваля и да дам линк, па дори и само заради куриоза.

              На това отгоре бях забравил, но главният герой като дете учи латински по най-лесния латински автор - Евтропий. Случайно е, разбира се, но като гимназист дипломната ми работа беше преводът именно на Евтропий (да не съм луд да се хващам с Цицерон, даге).

              Саундтракът на BBC-продукцията от 2000-2001 е разкошен. Прекрасна музика.
              Луд на шарено се радва - цивилен блог

              Comment


                Интересни филм. Но аз не знам името му.

                Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.
                http://vseknigi.3dn.ru/publ/19-1-0-186

                Comment


                  Eguo написа Виж мнение
                  Интересни филм. Но аз не знам името му.

                  http://www.youtube.com/watch?v=MxFREawUtc0
                  Вярно интересен,но много бързо говорят и не мога да схвана за какво точно става въпрос.

                  Comment


                    aloha написа Виж мнение
                    Eто нещо и от северните страни Финландия TALI-IHANTALA.
                    Кратко резюме: Филмът изобразява битката при Тали-Ихантала. Битката осуетява опита на Сталин да окупира Финландия, буди съчувствие у съседните държави и обединява Швеция и Естония към Финландия в битката на 50 000 финландски войници срещу 150 000 съветски войници - битка довела в края на краищата до запазване независимостта на Финландия.
                    Изглежда обещаващо.
                    Относителна независимост на една част от Финландия.

                    Comment


                      Eguo написа Виж мнение
                      Интересни филм. Но аз не знам името му.

                      http://www.youtube.com/watch?v=MxFREawUtc0

                      http://arenabg.com/details.php?id=95...27a8e398e5b4e1

                      Comment


                        Зарево над Драва!!!


                        Най-после някой го намери този филм! Толкова години чакане!

                        Comment


                          Един от най-лошите филми на всички времена: Valhalla Rising.
                          Луд на шарено се радва - цивилен блог

                          Comment


                            gregorianus написа Виж мнение
                            Един от най-лошите филми на всички времена: Valhalla Rising.
                            + 1 въпреки нелошите пейзажи.
                            A strong toun Rodez hit is,
                            The Castell is strong and fair I wis...


                            блог за средновековна балканска история

                            Comment


                              Наскоро гледах War and Peace / Война и мир (2007),препоръчвам го на всички.Филма е учудващо приятен с няколко добри режисьорски хрумвания,и е коопродукция на Италия / Франция / Германия / Русия / Полша.В четири части от по 1 ч.и 40 мин. е,а Малкълм Макдауъл просто е невероятен.Ето линк от филма:http://zamunda.net/details.php?id=108996&hit=1
                              Други два филма които гледах неотдавна също си заслужават вниманието.И двата са за Чингис хан.Единият е монолитна коопродукция
                              между Казахстан, Русия, Германия и Монголия,и се казва Mongol / Монгол (2007),а втория The blue wolf / Синият вълк е от същата година,но е Японо-Монголски.Линкове към филмите:

                              Comment


                                hanibal написа Виж мнение
                                Наскоро гледах War and Peace / Война и мир (2007),препоръчвам го на всички.Филма е учудващо приятен с няколко добри режисьорски хрумвания,и е коопродукция на Италия / Франция / Германия / Русия / Полша.В четири части от по 1 ч.и 40 мин. е,а Малкълм Макдауъл просто е невероятен.Ето линк от филма:http://zamunda.net/details.php?id=108996&hit=1
                                А защо не гледа оригинала?
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X