Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нови исторически книги

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Момчета днес във в."24 часа" имаше публикувана кратка статия за книгата "Аз бях лична охрана на Хитлер".
    При същия този Рохус Миш един ден през 2004г. се явил френския журналист Никола Бурсие и по разказите му за времето през които е бил охрана на Хитлер, последните дни на райха и плена му в СССР до 1953г. съставил книгата излязла на пазара през 2006г.
    И пак като някои други подобни книжлета се обещават на читателите "нови разкрития" за последните дни на Хитлер, куп неизвестни досега факти и събития и т.н.
    Само че как този Миш толкова дълго е пазил тези "тайни" в себе си и как при достигането на преклонната си възраст го е осенила идеята да разкаже на непосветените известните само нему загатки от края на райха ми се струва твърде странно .
    Но все пак ще прегледам книжката :1087: .Някой ако вече е успял да я прочете моля да сподели изводите си за нея.

    Comment


      Бих искала да прочета това - Confessions of an Economic Hit Man - Моля ако някой се сдобие с откъсите от двата следващи броя на сп. Съвременник, да се обади.
      Същото - на Amazon.com
      Last edited by pnp5q; 13-06-2007, 09:43.
      "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

      Comment


        Интересно инфо за книга и нейния автор - на Капитал Light
        "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

        Comment


          "Диверсант" на Ото Скорцени. Интересни спомени, въпреки сухия му стил.

          Comment


            Чудя се за кой ли от различните варианти на негови спомени става въпрос . На руски език има преведени поне две (а може и да са три) книги със спомени на Скорцени, като текста се различава както в детайли, така и в съществени неща. Или е имало повече от един Ото Скорцени, заемащ съответната позиция или някой се е занимавал с мистификации.

            Comment


              Скорцени и Шеленберг имат за какво да лъжат. Няма да ги взимам тия книги.

              Comment


                Док Холидей написа
                Скорцени и Шеленберг имат за какво да лъжат.
                За съжаление няма мемоари, в които да не се лъже. Но предполагам че съдържат и частица истина.

                Comment



                  Със сигурност за тази книга тепърва ще се говори.Твърди че въпросното сказание е написано лично от цар Симеон.Дано предизвика дискусия - ръкавицата вече е хвърлена.

                  Comment


                    Obersturmbannführer написа
                    За съжаление няма мемоари, в които да не се лъже. Но предполагам че съдържат и частица истина.
                    Не какви да е лъжи, а откровени лъжи. Бих хванал да чета Шеленберг само за да чуя, че Айхман е примерно ветеринар, а Шеленберг е виждал Химлер само на снимка. Видове лъжи колкото искаш - дали преувеличават някои събития или омаловажават други - за мен е безразлично. спомените на Скорцени и на Шеленберг са просто по-пространни речи на обвиняеми.

                    Comment


                      "Направените от нас наблюдения над словото, етнокултурния контекст и езика му сочат, че може би е дело на книголюбеца Симеон, цар на българите (893-927)"
                      Хм! Ето така се продават книги!

                      "oderint, dvm metvant" (Caivs Cæsar Avgvstvs Germanicvs)
                      It's so easy to be wise. Just think of something stupid to say - and then don't say it.

                      Comment


                        тичам да си я купя

                        Comment


                          "Главният шпионин на Хитлер.Мистерията на Вилхелм Канарис" - автор Ричард Басед;
                          "Айхман в Йерусалим.Репортаж за баналността на злото" - Хана Аренд;
                          "Кехлибарената стая" - Хайнц Конзалик - ще ми е интересно да разбера гледната точка на автора и до къде е стигнал към момента с издирването на това произведение на изкуството.Твърде много хора са се заемали през годините да я издирват но неуспешно.

                          Comment


                            Американски комикс за Македония
                            "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                            Comment


                              "Сказание за железния кръст" - не е толкова лоша но тезата за авторството на цар Симеон малко увисва във въздуха.В най лошия случай обаче книгата е дело на лице от най близкия кръг на Симеон и несъмнено е твъдде важен момент в борбата на "идеологическия" фронт между България и Византия в първата половина на Х век.Главната теза на сказанието - че свети Георги се е превърнал в покровител на българите след приемането на християнството е било крайно неприятна / и неприемлива/ в Константинопол.

                              Comment


                                Свързочните войски на България

                                През 2004 г. излезе от печат от Военно издателство първата монография: "СВЪРЗОЧНИТЕ ВОЙСКИ НА БЪЛГАРИЯ 1878-1944" на Манол Млеченков, с обем 385 стр.
                                В нея е изследван процесът на създаване и развитие на свързочните войски от тяхното създаване до включването на България във ВСВ.
                                През 2006 г. излезе от печат от Военно издателство втората монография: "СВЪРЗОЧНИТЕ ВОЙСКИ НА БЪЛГАРИЯ 1944-1945" на Манол Млеченков, с обем 429 стр.
                                В нея е изследвано участието на свързочните войски на България във ВСВ.

                                Comment

                                Working...
                                X