Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нови исторически книги

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    dibo написа Виж мнение

    BULGARIAN FIGHTER COLOURS 1919-1948 VOL. 2
    Поръчал съм го още миналата година, но засега са ми изпратили само първи том.
    Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
    A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

    Comment


      Nick написа Виж мнение
      Поръчал съм го още миналата година, но засега са ми изпратили само първи том.
      Втори том сега излезе по празниците. Аз го получих днес.
      We don't see things as they are, we see them as we are
      ---Anais Nin----

      Comment


        Току-що проверих поръчката си в Амазон. Пише "Release date: Wednesday, March 4, 2020". Тоест, според тях книгата дори не е излязла от печат?

        Тоята от Амазон ли дойде?
        Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
        A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

        Comment


          Nick написа Виж мнение
          Току-що проверих поръчката си в Амазон. Пише "Release date: Wednesday, March 4, 2020". Тоест, според тях книгата дори не е излязла от печат?

          Тоята от Амазон ли дойде?
          Не, аз си я поръчах директно от линка на издателството по-горе. Има фейсбук група на книгата, където стана ясно, че почнаха да ги разпращат по празниците.



          We don't see things as they are, we see them as we are
          ---Anais Nin----

          Comment




            Залезът на средновековна България
            Христо Матанов
            Корица Мека
            Страници 240
            ISBN 9786191528219
            Тази книга разказва за събития, които повечето от нас приемат за трагични. Посветена е на десетилетията, през които българите и техните държави се сблъскват с прииждащите от Мала Азия тюркски нашественици, а към средата на четиринадесетото столетие стават


            Книгата не е нова, но си струва да се спомене, защото е много добра. Описва падането на българските земи (не само държави) под османска власт и засяга леко периода непосредствено след това. Авторът пише с отличен стил - хем текстът върви леко и увлекателно, хем не се профанизира. Аз лично я прочетох за няма и два дни.
            Основна забележка - трябват хубави карти към подобен род издания. В това имаше само една и тя беше доста компромисна.
            Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

            Comment


              ВЪЗРОЖДЕНСКИЯТ ПЛОВДИВ : ТРАНСФОРМАЦИЯ, ХЕГЕМОНИЯ, НАЦИОНАЛИЗЪМ

              33.00 лв.

              Автор : АНДРЕАС ЛИБЕРАТОС

              Издателство : ИК “ ГУТЕНБЕРГ “

              ISBN : 9786191761616

              Година : 2019

              Корица : мека

              Страници : 752

              Език : български

              We don't see things as they are, we see them as we are
              ---Anais Nin----

              Comment


                ВЪЗРОЖДЕНСКИЯТ ПЛОВДИВ : ТРАНСФОРМАЦИЯ, ХЕГЕМОНИЯ, НАЦИОНАЛИЗЪМ

                33.00 лв.

                Автор : АНДРЕАС ЛИБЕРАТОС

                Издателство : ИК “ ГУТЕНБЕРГ “

                ISBN : 9786191761616

                Година : 2019

                Корица : мека

                Страници : 752

                Език : български

                We don't see things as they are, we see them as we are
                ---Anais Nin----

                Comment


                  Една непретенциозна но доста познавателна и интересна книга за един непретенциозен цар.



                  Константин Тих Асен - Злочестият цар》| Николай Овчаров
                  Няма съмнение, че цар Константин Тих Асен наистина е противоречива и сложна личност. Той е живял в динамична и трудна епоха ...

                  Книгата едва ли е нова, четох я преди 2 години когато бях в отпуска на плажа на морето. Хареса ми. Обикновенно се пишат книги за велики владетели - Симеон Велики и Иван Асен 2 , големи битки при Крум Страшни и Калоян, основатели както Аспарух и Асен 1 , велики събития при Тервел и Борис 1. За Константин Асен Тих малко хоря знаят , това което знаят е че е бил посечен от селския вожд Ивайло. Най многото че е бил инвалид имал жена интригантка византийка. Самото име Тих е не много хубаво за един цар, повече подхожда на монах.
                  Оказва се, че все пак К Асен Тих не е толкова некадърен , правел е дипломатически и военно каквото е могъл. Даже изглежда е бил едър на ръст и доста смел. Щом получава инвалидност по време на лов - значи не е бил някакъв инвалид по рождение. Факта че сам тръгва да се бие с Ивайло също говори за някаква смелост а не малодушие. Нещастен човек, но по негово време България вече залязва и той не е виновен за нещастията на България. Направил е каквото е могъл за държавата си.
                  Attached Files

                  Comment


                    Две нови книги за генерал Жостов от музея в Благоевград
                    Click image for larger version

Name:	Jostov1.jpg
Views:	1
Size:	73.8 КБ
ID:	555634Click image for larger version

Name:	Jostov2.jpg
Views:	1
Size:	56.4 КБ
ID:	555635
                    За връзка с автора:
                    We don't see things as they are, we see them as we are
                    ---Anais Nin----

                    Comment


                      Click image for larger version

Name:	bylgarskata-monarhia.jpg
Views:	1
Size:	51.9 КБ
ID:	555678
                      том 2 от поредицата на Петър Николов-Зиков !! Задължителна...

                      Click image for larger version

Name:	normal_e35ce5d07cf47a260afd5c1cb75d147b1597397194.jpg
Views:	1
Size:	64.1 КБ
ID:	555679
                      настолно четиво за медиевисти ! Задължителна

                      Click image for larger version

Name:	225117_b.jpg
Views:	1
Size:	487.9 КБ
ID:	555680
                      ново от професор Павлов ! Още пари...
                      Last edited by Henry Sinclair; 19-09-2020, 17:49.
                      Войната е лека за зрителите...

                      Comment


                        Макар и темата да е за нови книги, на историческа тема, моля Ви, да допуснете настоящият постинг. От няколко години упорито и безуспешно търся да закупя книгата на Бисер Петров "Окупаторът съюзник. Колаборационизмът в Албания, Сърбия и Гърция по време на Втората световна война". Моля Ви, ако някой от Вас я притежава или има в нарличност 2/ДВА/ броя от тази книга, нека да ми напише лично съобщение, за да се разберем да закупя книгата.

                        Comment


                          Ащапор написа Виж мнение
                          Макар и темата да е за нови книги, на историческа тема, моля Ви, да допуснете настоящият постинг. От няколко години упорито и безуспешно търся да закупя книгата на Бисер Петров "Окупаторът съюзник. Колаборационизмът в Албания, Сърбия и Гърция по време на Втората световна война". Моля Ви, ако някой от Вас я притежава или има в нарличност 2/ДВА/ броя от тази книга, нека да ми напише лично съобщение, за да се разберем да закупя книгата.
                          Имам една броя.

                          Comment


                            Може ли да ми я продадете? Съгласен ли сте? Търся тази книга от ГОДИНИ! БУКВАЛНО ОТ ГОДИНИ!

                            Comment


                              Дано я преведат на български:

                              За мнозина не е известно кои са истанбулските или българите от Цариград, както българи, руси и други славянски народи исторически...


                              Бургаския укрепен пункт по време на Балканската война 1912 – 1913 г.:
                              Изложба и книга за Бургаския укрепен пункт по време на Балканската война 1912 – 1913 г. ще представи Регионаленият исторически...
                              Last edited by dibo; 21-10-2020, 12:39.
                              We don't see things as they are, we see them as we are
                              ---Anais Nin----

                              Comment


                                Деспот Алексий Слав. Владетелят на родопите и Мелник
                                Автор: Стефан Черноколев
                                Раздел: Българско Средновековие
                                Издателство: СамИздат / Неизвестен
                                Народност: българска
                                ISBN: 134679852258
                                първо издание, 2020 год.
                                меки корици, 140 стр.
                                Click image for larger version

Name:	Slav2.jpg
Views:	1
Size:	406.0 КБ
ID:	555849

                                Годината е 1208. Един български благородник, напълно неизвестен дотогава, привлича вниманието на императора на Латинската империя, който решава, че това е точният човек, с когото да се съюзи и дори сроди. Епохата е динамична и изпълнена с неочаквани събития. Българската държава току-що е възстановена. Византийската империя е разрушена под удара на рицарите-кръстоносци. Този благородник се казва Алексий Слав, деспот и самодържец, с когото всички се съобразяват. Това е неговата история, написана с много желание и вдъхновена от фактите на неговия оригинален живот. Книгата проследява събитията от първата половина на 13-ти век и изцяло е изградена върху критичен анализ на все още недостатъчно изследваните първи десетилетия на Второто българско царство, ролята на първото и второ поколение от династията Асеневци, към които принадлежи и деспот Алексий Слав.

                                „Тоя Слав, който заповядваше над яката и почти непристъпна креспост Мелник, беше самодържавен властелин и не се подчиняваше на никого от околните владетели. Понякога той се явяваше съюзник на латинците поради роднинството си с тях, понякога на българите (от Търновското царство), поради съзнанието за племенната си принадлежност, а понякога и на епирския деспот Теодор Комнин. Никога обаче той не се подчиняваше никому, нито пък даваше право комуто и да било да разчита на изключителната му вярност и единомислие" Георги Акрополит
                                Войната е лека за зрителите...

                                Comment

                                Working...
                                X