Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нови исторически книги

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Може просто да са двете в една книга.
    Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

    请您死在地狱般的阵痛
    [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
    きさまはしんでくださいませんか
    [kisamawa shinde kudasaimasenka]

    Comment


      Гудериан на български? Това ще е добра новина, но кое издателство, от германски ли е превода, кой е преводача?

      Comment


        Издателство "Атика"

        Внимание, танкове
        Спомени на войника

        от Хайнц Гудериан


        Хайнц Гудериан е сред най-ярките военачалници през Втората световна война. Кариерата му от лейтенант до генерал-полковник от танковите войски и началник на Генералния щаб на вермахта е изключителна. Името на Гудериан става синоним на блицкрийга – новата военна доктрина на райха. Танковите дивизии на „Бързия Хайнц" са в основата на светкавичните победи на вермахта в Полша и Франция през 1939 и 1940 година.
        В началния период на войната срещу Съветския съюз стремителното настъпление на германските танкови дивизии е главната причина за катастрофата на съветския Западен фронт – най-могъщата групировка на Червената армия. Танковата група на Гудериан има основна заслуга за прословутите „чували", в които вермахтът натиква цели руски групировки край Смоленск, Брянск, Елня и Киев, където са пленени 5 съветски армии.
        Гудериан е от командирите, които винаги водят отпред. Възгледите му за блицкрийга често го вкарват в конфликти с неговите началници и със самия Хитлер, който на два пъти го сваля от длъжност. Но своенравният генерал е обичан от войските и респектира противниците си.
        Спомените на Гудериан са сред най-интересните свидетелства за Втората световна война. Това издание на книгата му е обогатено със 120 уникални снимки от най-драматичния сблъсък на ХХ век.

        Това намерих в интернет. Повече информация - след като разгледам подробно книжката.
        Но разкажи със думи прости на тях, на бъдещите хора, които ще поемат поста ни, че ние храбро сме се борили!

        Comment


          Котел край Елня - малко са се поувлекли но пък книгата звучи интригуващо.Чел съм я на руски в нета но ще си я купя непременно.

          Comment


            Те не бяха ли опитали да направят котел към елня? Заедно с бриянския котел, това не беше ли началната част на Тайфун, ако спомените не ме лъжат руснаците се измъкват.
            Кръвта из нашите гърди
            не е съвсем изляна!
            Народе, цял стани! Иди!
            Че Македония въстана.

            Comment


              Интересно, макар че нещо не вярвам на нашите преводачи. Разбира се резюмето е леко отблъскващо, но книгата все пак трябва да се продава. Иначе аз имам и двете на английски.
              albireo написа
              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

              Comment


                Здравейте,
                някой знае ли нещо за книгата на Божидар Димитров за Балканската война, която ще излезе с в-к 24 часа ? Утре ли ще излезе или друга дата, понеже гледах вчера Памет Българска и не го разбрах дали в понеделник ще излезе с вестника или не.

                Предварително благодаря!
                Имало едно време...

                The only thing that ever really frightened me durring the war was the U-boat peril.
                - W.S.Churchill, The Second World War

                Comment


                  ще излезе в Понеделник
                  а иначе книгата е хубава чете се на 1 дъх
                  А някой да знае за атласите на Стандарт?
                  хубави ли са интересни ли са и откъде да си ги намеря освен с вестника
                  IN VINO VERITAS !!!

                  Comment


                    "Година на война 1877-1878 г.. Дневник на руския кореспондент Т.1 и Т.2" - автор: Василий Немирович - Данченко - http://helikon.bg/?act=books&do=detailed&id=130978 Аз набързо я прегледах в една книжарница и като гледам мисля, че ще е доста добра.
                    Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                    Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                    Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                    Comment


                      Ей сега видях, че това е излязло на български, току що от печат, от издателство РИВА


                      Пингвинче, на други места цената му е около 10-тина долара, тук е 33 лева

                      Comment


                        Добре звучи, обаче цената му е видочка, поне за мен .

                        Comment


                          von Danitz написа
                          Ей сега видях, че това е излязло на български, току що от печат, от издателство РИВА
                          Това издателство вади добри заглавия . Тази си я купувам при първа възможност.
                          A strong toun Rodez hit is,
                          The Castell is strong and fair I wis...


                          блог за средновековна балканска история

                          Comment


                            "Митовете" на Исаев ги имам от Коледа, а много ме изненада, че спомените на Гудериан ги има на български. Дали в "Пингвините" ще ги има? :sm186:

                            Митовете им хвърлих един бегъл поглед, но незнайно защо не ме заинтригуваха особено много и сега книжката събира прах на шкафа. Няма ясна хронологичност, а просто изредени самостоятелни разказчета. Нещата са доста конкретни (което е добре) има цифри, информация за количеството военна техника и т.н., но няма по-задълбочен анализ и ако нямаш представа от събитията, тази книга може тотално да те обърка.
                            I can't continue like this - surviving in the world of nothingness.

                            Comment


                              История на Шотландия от Мишел Дюшен (нека бъда точен - издателство "Рива", цена 24 лв.).

                              Влиза в графата "книги, които нямат еквивалент на български език". Опит да се представи фундамента на шотланската история и култура през ред бурни епохи. Интригуващо четиво, за което ще отделя време - надявам се приятно.

                              Comment


                                "Историята на Първата световна война" от Д. Стивънсън; "Държава&църква - Църква&държава в българската история".
                                SEMPER AGRESSUS

                                Comment

                                Working...
                                X