Съобщение

Collapse
No announcement yet.

The Passion of the Christ

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Дори самият факт, че филмът предизвиква полемика, е белег на това, че все пак е някакво кинематографично явление - дали по-голямо или по малко, само времето ще покаже. Струва си да се види, дори и само с познавателна цел.
    Що се отнася до вярата - струва ми се, че вярващите не биха харесали филма поради огромната доза реализъм.
    "If elections changed anything, they would be forbidden" ~ Kurt Tucholsky

    Comment


      #17
      Хареса ми донякъде ,но дори аз който харесвам кървавите филми смятам ,че в този се прекалява на моменти.....А Шопов играе добре Пилат Понтийски е сина роля за него./.....
      С изпънати напред ръце пулсира в кръв едно сърце пулсира и крещи без глас България е жива в нас.
      На три морета граници ще бием България ще бъде земен рай ,победно знаме гордо ще развеем на хаоса ще сложим край.

      Comment


        #18
        колкото и да е странно гледах филма чак сега. Твърде е добър за да говоря за него. Твърде много ми подейства.

        Comment


          #19
          Напълно съм съгласен с Манщайн. Няма смисъл да се обяснява нещо толкова дълбоко и голямо с думи или разсъждения на малките ни жалки езици и разбирания. Тези които не разбират този филм ще им кажа само, че това е неописуемата болка и доброволна смърт на човек, който е могъл да се спаси във всеки един момент, но не го е направил заради огромната си любов към нас хората. Той се е пожертвал, за да може всички ние да живеем. Това е посланието на цялата Християнска вяра.

          Comment


            #20
            Ако посланието на християнската вяра е да бъдем мазохисти, смятам да пропусна.
            albireo написа
            ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

            Comment


              #21
              Първородният грях, наследство от Адам и Ева има ужасни роследствия върху целият човешки род. Именно неговото изкупление е основната идея заложена в Християнството. В резултат на това падение човечеството попада под сянката на греха и става един вид "заложник" на Сатаната. Преходността на живота е пряко следствие от този процес. Христос обаче, с неговата саможертва изкупва този грях за цялото човечество и по този начин чрез неговото възкръсване три дни по-късно отправя най-голямото послание, такова каквото е било предсказано векове преди това- а именно, че всеки който повярва в Него няма да изчезне, ами ще просъществува завинаги в небесното царство.

              Нека не забравяме, че както се изрази "мазохистичните" елементи във филма не идват от християнската вяра, ами точно от тези които не я приемат- така че, не това е нейното послание.

              Comment


                #22
                Това което ти наричаш "мазохизъм" шефе за някои е духовно извисяване Не става дума само за християнството а и все пак самото християнство произлиза от по древни религии и култове.
                Що се отнася до филма най-много ми направиха еврейският и латинският просто влизаш във филма(да ви кажа писнало ми е от английски а ирландският акцент на Феръл в "Александър" си е жива подигравка).Малко са попрекалили и с паданията на забавен кадър в началото въздействат силно ама по някое време ти става скучно от "тежки" моменти ("Завръщането на краля" NO COMMENT).Maлко изкуствено е поднесена режисиорската позиция "скивайте мъчил се е заради вас грешници".
                ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

                Comment


                  #23
                  Колкото и странно да е-аз токущо също гледах филма. Почити половин години седя у нас без да го пипна и чак днес реших да го пусна. Очаквах много кръв, но това което видях беше напълно поносимо. Филмът много ми хареса. мен ако питате той заслужаваше да вземе всичките Оскари-но все пак да не забравяме, че евреите не биха допуснали това да се случи. Евала на Мел!Хубав филм!
                  То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                  Comment


                    #24
                    Вярно филма не е лош но чак да вземе всички оскари не съм съгласен. А що се отнася до Бог аз лично не вярвам в каквито и да било богове макар че съм кръстен (е когато ме кръстеха бях малък не можех да се противя ) и се водя православен християнин. Тези богове са измислени от много, много отдавна, за да могат царете по-лесно да маниполират народа си. Ще да пример с Жана Д'арк до нейното идване френската армия търпи поражения и след като казва че е изпратена от бог и бог и казал че ще победят армията започва да вярва в нещо и така и се повдига духа. Просто на хората им трябва да вярват в нещо и да си мислят че той ще им помогне рано или късно.
                    Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                    Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                    Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                    Comment

                    Working...
                    X