Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Елена от Троя.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    имам предвид, че на английски "Язон" се чете "Джейсън"
    albireo написа
    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

    Comment


      #17
      не ме разбра.Героят който играеше Орфей беше негър
      То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

      Comment


        #18
        това ясно, просто се бъзиках
        albireo написа
        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

        Comment


          #19
          Гледах наскоро документално филмче за истинската история за Троя. Та според последните разкопки се е установило, че "градът" е бил към 8-10 000 души и населението му се занимавало главно със търговия. Съсед е била мощната Хетска държава, като Троя явно е била неин съюзник. Авторът на филма изказва една доста вероятна теория за нападението на гърците и падането на града. По това време в Гърция(или Елада) бронзът е бил кът, а той е бил често използван, най-вече за оръжия. А пък Троя от своя страна била доста богата и разполагала с ценния метал. Та въпросните елини събрали към 4-5000 бойци и нападнали града(древните автори доста са преувеличавали,а за слабонаселените гръцки територии 50 000 боици, както е във филма е невъзможно да се съберат). Така че, това си е бил най-вероятно чист грабителски поход, а не заради няква си мадама(едва ли всичките тия свирепи бойци ше си дигнат задниците заради мацката на царя). Според мен си е най-достоверната теория за Троянската война.

          Comment


            #20
            Парабелум как не те беше срам да ме сещаш за г****о което бяха и****и Холмарк?!
            ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

            Comment


              #21
              Как могат да прават филми който не са исторически достоверни.Това ме дразни много.
              Pro Deo fide et Paria

              Comment

              Working...
              X