Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Анимационните сериали по Канал 1

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #46
    Да, наистина... Най-забавното на тези "игри" и начина, по който ги играехме беше в това, че сами си измисляхме правилата: от това кой колко здраве, броня, муниции има, та до тактика на бойното поле... но за съжаление май само до тук.
    "Мисля, това което казвам, но неказвам, това което мисля"

    И други затворници
    нека четат пред вратите
    нашата памет остъклена
    с надпис:"Всички отидоха на Фронта!"


    Comment


      #47


      albireo написа
      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

      Comment


        #48


        Супер са го направили тоя Tiger

        Comment


          #49
          аз повече съм фен на тва



          отдавна планирам да взема един комплект вериги и колела за танк ама все няма пари
          albireo написа
          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

          Comment


            #50
            Добро е и това
            В каталозите на Лего които изучавах като бях доста по-малък такива работи нямаше. Има ли в нета още такива неща? Дали Лего са си играли да правят серия за войната както имаше космически пиратски градски рицарски? Спомняте ли си?

            Comment


              #51
              Никога не са го правили. Част от политиката на фирмата е да не прави съвременни оръжия. Най-модерните неща са от американската гражданска война и следват космическите.

              Тези елементи са от Technics серията и дори не са предназначени за такова използване доколкото си спомням. Но нали това е идеята на LEGO, че от всичко можеш да направиш всичко

              Иначе имам от онези планетоходи нa Blacktron с големите колелета, за сега вършат работа като танкове
              albireo написа
              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

              Comment


                #52
                С носталгия си спомням за огромните замъци за рицарите на коне, за "Тексас" както му казвахме с приятелите ми на онова "погранично" укрепление с кули охрана трезор и бандити на карети (каретите ми обираха точките) където можех да си представям че еди кое си човече е Олд Шетърхенд еди кой си индианец е Винету и .н. Много обичах и морските пехотинци, огромните пиратски кораби с по няколко оръдия като "Мародер" които се появиха като бях във трети-четвърти клас, за страхотните каталози с истории и огромни пристанища с кръчми, еднокраки моряци и въобще... Това беше отделен свят за мен макар че може да ви звучи налудничаво. Сега ако имам кашони с Лего не ми се мисли какви работи мога да свърша

                Comment


                  #53
                  А спомняте ли си "Тайнствените златни градове" ?

                  Това и "Вълшебната корона" са ми оставили отпечатък в съзнанието.
                  Тогава бях малък, а и рядко имаше детски :twisted:

                  Мноо време е минало :o

                  Трябва да вземат да ги повторят
                  Bellum Omnium Contra Omnes

                  Comment


                    #54
                    Erich Von Manstein написа
                    С носталгия си спомням за огромните замъци за рицарите на коне, за "Тексас" както му казвахме с приятелите ми на онова "погранично" укрепление с кули охрана трезор и бандити на карети (каретите ми обираха точките) където можех да си представям че еди кое си човече е Олд Шетърхенд еди кой си индианец е Винету и .н. Много обичах и морските пехотинци, огромните пиратски кораби с по няколко оръдия като "Мародер" които се появиха като бях във трети-четвърти клас, за страхотните каталози с истории и огромни пристанища с кръчми, еднокраки моряци и въобще... Това беше отделен свят за мен макар че може да ви звучи налудничаво. Сега ако имам кашони с Лего не ми се мисли какви работи мога да свърша
                    а, това съм го пропуснал
                    най-якия кораб май се казваше Черната Акула и беше четириоръдеен... а мен ме беше яд, понеже си бях за "войниците", а техните корабчета бяха двуоръдейни (май по-стария "испански" беше с три).

                    а от онази серия с американците имам четири войничета и онази карета с оръдието отзаде
                    albireo написа
                    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                    Comment


                      #55
                      А навремето имаше един пиратски шесторъдеен звяр и после чак пуснаха "Мародер" (много ми харесва името)
                      А корабите на войниците са смешни в сравнение с пиратските. Отвсякъде им отстъпват.

                      Между другото току що намерих една жалка останка от каталог на който има по-голям неприятелски кораб - на първата мачта (не знам фок или грот - може би грот) платно на червени ивици и два кръстосани топа с корона ама не е толкова як колкото "Веселия Роджър" :twisted:

                      Comment


                        #56
                        http://library.brickshelf.com/scans/ < тук ги има всички каталози

                        това е страничката за пиратите от каталога за 1993 (цъкни за голяма)

                        albireo написа
                        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                        Comment


                          #57
                          Империал шапка ти свалям!!! За същия каталог говорех! :tup:
                          Ти какво имаш от тези?

                          Аз имам по-малките
                          6261
                          6237
                          6252
                          6266
                          6234

                          Какво не бих дал за 6286!!! Въпреки седемнадесетте си години съм сигурен че ако ми паднат някои от тази серия които нямам ще седна и цял ден ще се занимавам

                          Имаш ли възможност да сложиш още каталози или поне линкове???

                          Comment


                            #58
                            Всъщност от пиратските имам само 6253... едно време не се стараех да събирам определена серия и като вземах нови беше съвсем според настроението Сега гледам само космическите. От тях имам доста, някои по два пъти На Blacktron триосния космически всъдеход примерно х2, на космическа полиция (старата) четириколесния също 2пъти. Star Wars също имам 2-3 и отделно 20 имперски щурмоваци накуп

                            Ще ми се повече рицари да имах, имам само 3-4 от малките, най-голямото беше онова с конника и духчето...
                            albireo написа
                            ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                            Comment


                              #59
                              Духчетата и магьосниците ако ги помниш с едни дълги бели бради целите в синьо бяха култови!!! Култови!

                              Comment


                                #60
                                На мен "пиратската" серия ми беше любимата... Но така и не успяхме с аверите да направим партия тип "Господар и Командир", нали сте забелязали, че има човечета със сини и червени мундири...
                                А.., колко струва ЛЕГО по принцип?!
                                Ерик, чувствай се предизвикан, ти и твоя "Мородър"
                                Vive la Revolution
                                "Мисля, това което казвам, но неказвам, това което мисля"

                                И други затворници
                                нека четат пред вратите
                                нашата памет остъклена
                                с надпис:"Всички отидоха на Фронта!"


                                Comment

                                Working...
                                X