Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Анимационните сериали по Канал 1

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    абсолютен култ
    albireo написа
    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

    Comment


      #17
      Vereshagin написа
      Parabellum написа
      А спомнят ли си нашите "стари" посетители тук руският сериен филм от средата на 80-те години "Гостенка от Бъдещето"? Спомням си, че мацката беше супер! Беше избягала от бъдещето в миналото и в училището им разказваше играта. Преследваха я двама гадняри, които бяха много сладки и пиеха кефир постоянно. Единият се казваше Веселяк У, но на другият му забравих името.
      с "Тримата мускетари" с Боярски,"На бой отиват само старците" и "Бялото слънце на пустинята". Относно чешките и полски филми... еееех "Призраци под виенското колело","Призраци в блока","Тайнствения остров".... и други, други от анимациите наистина яко беше ОЧЗ-то , "Ну погоди" го имахме на ролки дето се пускат през проектор без звук ама дебнехме с баща ми кога до дават по телевизията и на касети записвахме звука и после като се съберем лапетиите от блока опнем чаршафа на вратата в коридора затъмним и гледай... а сега какво? едно голямо нищо
      а за момичето... хе хе тогава половината България на възраст между 9 и 14 години ходеше влюбена в Алиса Селезнева , не съм го казал аз а един приятел. Доколкото си спомням има сайт за нея, стана биоложка или нещо подобно.
      абе хубави времена бяха единствено ще ми липсва компа и интернета ако се върна в миналото :lol:

      Ех златни времена бяха . А тази Алиса беше взела акъла на всичките сополиви тийнейджъри.Ех,младост,младост
      То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

      Comment


        #18
        Ееех, остаряхме. А за "Синьо лято" какво ще кажете? Иначе и аз много се кефих на чешките филмчета. Даже на едно другарче прекорът му е Румборак. А сега малко да ви подразня:аз имам всички серии на "Ну, погоди" на компа, включая и няколко дето са правени през '90-те, ако има човек с бърз нет и място някъде ще му ги дам да ги качи. Относно картуун нет. все пак и там има добри попадения, въпреки че Паурпъф гърл по моему превъзнася безмисленото и ненаказуемо насилие.

        Comment


          #19
          ле ле наистина как можах да забравя да спомена "Синьо лято"
          а "Арабела" определено е гледал всеки уважаващ себе си тинейджър по онова време
          само че каквото и да изброявате защо не споменавате българските детски филми? Определено не са по лоши а даже и по добри от повечето чужди. За мен номер едно от тях си остава "Войната на таралежите" ако някой го има МОЛЯ ВИ дайте гоооо
          позабравил съм го вече а си е ценно нещо класика и половина


          Dark Galaxy ---> GoodKnight

          Comment


            #20
            По "Радио 1" доста често пускат музиката от "Синьо лято". А "Войната на таралежите май скоро я даваха по TV-то, ама не съм сигурен. Какво ще кажете за руския вариант на Мечо Пух, Виний Пух демек, мене много повече ме кефи от разлигавената западна версия, особенно епизода с Петачок и пчелите: Я тучка тучка тучка... :lol: :lol:

            Comment


              #21
              "Тате обеща да ми купи колело,ама друг път"-прослувутата реплика от "Куче в Чекмедже"
              Ами "Васко да Гама от село Рупча", май и него забравихме. Ами "Рицар без Броня", ами "Рицарят на Бялата Дама", "Да обичаш на инат"? Много хубави филмчета имахме навремето за деца.
              То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

              Comment


                #22
                Е да, и бяха точно детски филми, а не като сегашните.

                Comment


                  #23
                  "Да обичаш на инат" май не е с много детска тематика. По-скоро е типа постсоциалистическо кино.
                  "Мисля, това което казвам, но неказвам, това което мисля"

                  И други затворници
                  нека четат пред вратите
                  нашата памет остъклена
                  с надпис:"Всички отидоха на Фронта!"


                  Comment


                    #24
                    "Да обичаш на инат"..хаха.."Радо ти ще ме запомниш мене.." :lol:
                    "На рилеца герой
                    титан калимански,
                    герой от Булаир
                    с гърди от желязо
                    и воля от гранит."

                    Comment


                      #25
                      Като изключим дотук изброените мен много ми харесваха (и още ми харесват) старите анимации на Уолт Дисни. Новите също са яки ама не са много за деца. Шрек например. Пукнах се от смях на тая анимация, обаче това начало дето си бърше задника с страница от приказака си е направо брутално. Или пък Ледена епоха. Като "умира" Диего аз щях да ревна, та камо ли ако бях дете на възраст 5, 6 до 10 години.

                      Колкото до едновремешните не съм гледала много, но на Ну Погоди съм гледала всички серии. Не знам за вас, но аз умирам и за Том и Джери.
                      Едно е да искаш, друго е да можеш, а трето и четвърто е да го направиш...

                      Comment


                        #26
                        За "Шрек" и "Ледена епоха" съм съгласен, а за "Том и Джери" мога да кажа следното, като бях малък на родителите ми не им пукаше много, много за здравето и културата ми и ме оставяха по цял ден да гледам "котката и мишката". В резултат на това сложих очила на 3-4 години, станах "шишко", дете-егоист, антисоциален тип и т.н. Докато за първото се избавих много бързо, то с другите трябваше да се боря още дълго, а с някои и досега.
                        "Мисля, това което казвам, но неказвам, това което мисля"

                        И други затворници
                        нека четат пред вратите
                        нашата памет остъклена
                        с надпис:"Всички отидоха на Фронта!"


                        Comment


                          #27
                          хм, смея да твърдя че днес всички сме антисоциални в доста голяма степен...
                          albireo написа
                          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                          Comment


                            #28
                            Абе и аз като малък гледах Мечето Ръкспин, но наскоро ми попадна пак...мноого, мнооого безумно ми се стори. Лишено от всякакъв смисъл. Единственото готино нещо е ОЧЗ... От старите детски филмчета наистина съжаляван за руските, чешките и българските филми. Между другото доста от филмите, които сте изброили: "Куче в чекмедже", "Да обичаш на инат" ..много далече са от категорията детски.

                            Comment


                              #29
                              Ако се върнем към анимационните - към средата на 80-те се въртеше по кината едно българско филмче "Планета на съкровищата" - също доста добро. И с чувство за хумор направено и нелошо като цяло за времето си.
                              Обаче - голяма част от едновремешните неща вече не са кой знае какво, ако бъдат погледнати от сегашна гледна точка, след като всички сме си изменили вкусовете и погледа към света.
                              Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                              Проект 22.06.1941 г.
                              "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                              Comment


                                #30
                                аааа ОЧ3 копеле Вързвахме си сините връзки отпред на лицето като бандюги и се млатехме по коридорите на даскалото... :lol: естествено всеки с ID card на ОЧЗ със собственоръчно нарисувана "снимка"

                                MAD от кап. Power най се ме кефеше тоя от лошите робота сребристия одрал съм му кожата и подобно на него винаги обирах голяма част от тупаниците Дамм... винаги съм бил от "лошите" :lol:

                                Верешагин за диафильми ли говориш имах цял кашон с какви ли не Ну погоди всички вьпуски...Снежанка и т.н. затваряхме се в кенефа със сестра ми и прожектирахме :lol: много ме е яд, че сега почти всички са унищожени вкл. лампата на апарата. Много чупех мам**** му нищо не съм си запазил :cry: а щеше да е страхотно... поне Правец 8-цата гррррр

                                Трябва да направим тема да видим кой какво си пази примерно скоро намерих на село Зайката си и се спуснах по един баир като придържах "волана" с колене 8)

                                П.С. леле с тоя пост станах hauptsturmfuhrer скоро да не ми се случи нещо... :argh:

                                Довечера ще запе/ия по случая :
                                После 40% vol. :drink2:
                                Черный ворон, что ты вьешься над моею головой.
                                Ты добычи не дождешься, Черный ворон, я не твой.
                                :mhehe:
                                Ruhm und Ehre der Waffen SS

                                Comment

                                Working...
                                X