Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сериали

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Добре играеше мацето, мощна роля. Можеха да го спасят някак, но Мартин е циганин.

    Comment


      Мда - и понеже Майтапи се пълни с тежка техника и леки перверзии, я да си продължим тука:
      Click image for larger version

Name:	Tim-Howard-World-Cup-Humor-Game-Of-Thrones.jpg
Views:	1
Size:	90.7 КБ
ID:	553557
      "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

      Comment


        pnp5q написа Виж мнение
        леки перверзии, я да си продължим тука
        Продължаваме,









        Comment




          Чупиха кантара.

          Comment


            Zalmoxis написа Виж мнение
            !!!
            Кухулин написа Виж мнение
            Мда, направо да не повярва човек, че тая сцена идва от сериал
            How did you go about conceptualizing the opening sequence? We can detect The Godfather, but what were some of your other influences? What were your goals?

            The Godfather definitely had a hand in the conception of this sequence, but I also looked at various James Bond sequences for the explosions of the villain’s lairs. We wanted to make sure that it didn’t feel like a cheap trick to blow up the Sept of Baelor, and at the same time embrace the fact that it was something that people probably saw coming. How could we make it still feel like a shock?

            I imagined a lot of it would be in the cutting, so I set about trying to break each scene I had into small beats, so that I could essentially cut up a scene into satisfying chunks that would go one after the other. That said, with all the planning in the world, when there are that many scenes, it’s a bit like the end of The Return of the Jedi — eventually you’re going to make it up in the edit room. And once we’d shot everything we thought we might need, that’s what we did. Slowly whittling it down until it felt like it was all one scene and of a piece. Then it was all about find a fitting piece of music that could convey the building tension and inevitable sense of something reaching a conclusion.

            Comment


              Кухулин написа Виж мнение
              Продължаваме
              Click image for larger version

Name:	8c3e6d02779330fe903aa70a694f1509.jpg
Views:	1
Size:	32.2 КБ
ID:	553562
              Click image for larger version

Name:	10884edd9b3c2b394abcddddb7d44c46.jpg
Views:	1
Size:	44.8 КБ
ID:	553563
              Click image for larger version

Name:	bf63e022c476e1ca0396e7f6aad94719.jpg
Views:	1
Size:	66.0 КБ
ID:	553564
              Стинг одобряе...
              "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

              Comment




                Comment


                  Click image for larger version

Name:	43-if-Monday-morning-was-a-person-Game-of-thrones-humor.png
Views:	1
Size:	343.2 КБ
ID:	553574
                  "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                  Comment






                    Отдавна ме влечеше да напиша нещо за този сериал. Бях в дилема - от една страна, трябва да разкрия мистерията, която е добра в първите няколко епизода, от друга, няма как да стане дискусия без разкриването й. Реших - майната й на мистерията. Сценарият развинтва фантазията, както е озаглавана една тема.

                    Базиран е на трилогия от три фантастични романчета, които не съм чел. Шаямалан са го привлекли само за пилотния епизод, така че не го бройте. Актьорският състав е доста добър.
                    Историята: следовател Итън Бърк разследва изчезването на партньорката си, което го води до усамотеното планинско градче Уейуърд Пайнс ("странни борове"), заобиколено от високи планини, на пръв поглед изглеждащо райско кътче. На път за градчето претърпява катастрофа и се събужда в местната болница, среща все по-странни персонажи, а все нещо става, което му попречва да си тръгне.
                    Първите епизоди тежко напомнят "Туин Пийкс" (авторът не крие, че е черпил вдъхновение от там) и в по-малка степен "Обратен завой", "1984" и подобни, а колкото повече се разплита мистерията, става по-фантастично и пост-апокалиптично.

                    Оказва се, че градчето е обградено от висока електрифицирана ограда и никой не може да напусне, а навън дебне смъртна заплаха. Всъщност цялата катастрофа е инсценирана, а времето е пренесено 2000 години в бъдещето, когато човечеството е загинало, а в градчето живеят последните оцелели. Злият доктор-милиардер (забравих му името) и сестра му са открили в наше време малък дефект в човешкото ДНК и са изчислили, че хората са обречени на мутация, превръщаща ги в кръвожадни чудовища. Никой не му повярва, освен малка група последователи. Докторът влага всичките си пари в построяването на изкуственото градче, лаборатория и бункер в близките планини, събира "ценни" според него кадри (кои доброволно, кои не) и всички се замразяват, за да излязат след 2000 години, когато по изчисленията му всичко ще е измряло - и да заселят наново Земята. Разбира се, изчисленията са грешни и оркообразни хуманоиди търчат из гората, готови да разкъсат всеки, като единствено оградата и въоръжените пазачи ги спират. Населението на градчето е около 1200 души, в местното училище тече отглеждането на "първото поколение" (т.е. родени, а не размразени) под усилена пропаганда (с тежки елементи на "Хитлер Югенд"), а докторът е местният Велик Кормчия, с негови портрети във всяка къща, а децата заучават неговите мисли и мемоари. В тази обстановка се събужда главния персонаж, който естествено, става бунтар срещу системата, но едновременно с това иска да спаси последните оцелели хора. Има гаден не-хепи енд.

                    Трите книги са покрити в първия сезон на сериала, който е 10 епизода. Практически всички главни герои умират в края му и втори не е бил предвиден. Но предвид успеха, Фокс правят нещо (очаквано) подло, и решават да пуснат втори сезон, в началото на който умират и малкото останали от първия. Просто персонажите вече са съвсем други, мистерия няма и става пост-апокалиптичен сървайвъл.

                    Сега, дупките в сюжета с видими - еволюцията работи много по-бавно от 2000 години, разбира се, но можеха да са и 200,000 години без никакво значение, или да се измисли някакво по-бързотечно решение (вирус, зараза някаква). Де-волюцията в далечното бъдеще беше разглеждана например в "Машината на времето". Второ, твърде е невъзможно хуманоидите, показани в сериала, да съберат такова компактно население (орди), че да застрашат сериозно укрепено селище с 1200 жители, които са добре снаряжени с огнестрелно оръжие и съвременни (за началото на 21 век) технологии. Наричат ги Abbies (от aberration). Абитата все пак са бозайници, раждат и трябва да отглеждат малките с години, докато станат ловци, трябва да ловуват, за да се изхранват (ерго невъзможност за компактно население), нямат друго оръжие освен нокти и зъби и съвсем спокойно могат да бъдат застрелвани. Да не говорим, че нямат козина и е абсурдно как оцеляват зимата в тези планини. Но всичко това можеше да е различно, да са извънземни някакви и готово.
                    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                    "But I know none, and therefore am no beast."

                    (Richard III - William Shakespeare)

                    Comment


                      Гледам това. Завършено, четири сезона. Пишат, че втория бил още по-як от първия - ако насред първия се зачудите. Аз не се чудя (засега) - на седми епизод съм и е добро средство против абстиненцията след ГоТ. Дебело 18+.
                      "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                      Comment




                        Valyrian, mother fucker! Do you speak it?

                        Comment


                          pnp5q написа Виж мнение
                          Гледам това. Завършено, четири сезона. Пишат, че втория бил още по-як от първия - ако насред първия се зачудите. Аз не се чудя (засега) - на седми епизод съм и е добро средство против абстиненцията след ГоТ. Дебело 18+.
                          Стигнах до 6-ти епизод, Доста добро сериалче...ама не дадохаха какво направиха с рокерите.

                          Comment


                            ще дадат, мисля те ми бледнеят вече, вчера свърших 1-ви сезон - малко с гръм и трясък на изпроводяк
                            "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                            Comment


                              3 сезон почва е баси бозавото, едно че софткорът вече омръзва...но пък е лесен начин да пълниш екранно време. Ама обирът на камиона беше чиста проба дебилизъм. Някакво куку с лък се надстрелва с маринки дето имали "9 тура в а-стан", отделно тия льохмани не могат да оцелян НИЩО от има няма 10 метра, с автомат, с колиматор..МАРИНКИ.
                              Винаги ме е отвращавал прекомерният идиотизъм когатото сценариста просто го мързи. 1-2 сезон биваха, ама осещам че 3-ти ще е боза.

                              Comment


                                Чудя се след изпълнението от епизод 1 каква е вероятноста (в реалният живот) Нац Гвардията да изколи цялото племе? и изобщо да не се стигне атаката в епизод 5...след която определено трябва да ги изколят... Бозаво, явно целият сезон ще е тая простота...а оня абориген имаха милион възможности да го гръмнат..дало следващият сезон е по-читав.

                                Comment

                                Working...
                                X