Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Билбо Бегинс (цялата трилогия)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #31
    Червеите са от СтарКрафт - 1 към 1
    Сънят е слаб заместител на кофеина!

    Comment


      #32
      Не съм гледал третата част , но попаднах на остроумно ревю за нея .
      „…само едно дребосъче сред огромния свят.“ Проблемите на „Битката” Ви шамаросват още в първите секунди. Обърнете внимание, че това е единственият филм от трилогията /технически по…

      Click image for larger version

Name:	5.jpg
Views:	1
Size:	157.5 КБ
ID:	547113

      Comment


        #33
        Първата част беше хубава, втората се траеше, но третата е просто противна.
        Съгласен съм с това - покрива се с моята оценка. Макар че аз и за първата част съм на границата, но на фона на следващите наистина е добре.

        Аз пък попаднах на едно забавно "ревю" на третата в стихове (на руски е).

        Comment


          #34
          ValBo написа Виж мнение
          Червеите са от СтарКрафт - 1 към 1
          И аз това си помислих веднага - директно крадене от Старкрафт. Гнусно и напълно излишно.
          Също и за тактиката на джуджетата - правиш стена от щитове и после елфи скачат пред тези щитове - това ще да е някаква революционна тактика.

          В цялата баталия едно нещо не ми се върза - битката върви с променлив успех, докато показват как по-малобройните джуджета, елфи и хора постепенно отстъпват, зрителят остава с впечатлението, че орките надделяват с масовка и работата е отчаяна. Тогава отрядът на Торин решава да предприеме диверсия към вражеския щаб и да убие командирите, следва екшън на лед, ок, но през цялото време очаквах в един момент да покажат какво става през това време с армиите на бойното поле? Обаче не - Азог беше убит и край, битката свърши, без да покажат нищо, се пренасяме към празненствата. Явно презумпцията е, че падне ли лидера, армията му се е разбягала, но поне една сцена да бяха показали с отстъпващи в паника орки. Нищо такова нямаше, сякаш убият ли командира и армията му изчезва магически.

          На мен пък май третата част ми хареса най-много от трите, при все тактическите и анти-физическите глупости. Може би защото се бяха съсредоточили изцяло върху баталията.
          В първата част Радагаст с нацвъканото от птички, гъбите и зайците ми беше в повече, прекалена лигавщина.

          Last edited by Dinain; 05-01-2015, 13:02.
          "No beast so fierce but knows some touch of pity."
          "But I know none, and therefore am no beast."

          (Richard III - William Shakespeare)

          Comment


            #35
            И на мен третата част ми хареса много – екшън от начало до край, това обичам да гледам. Е, колкото повече екшън, толкова повече „странности“ има. Например как Азог замахваше с булавата си и тя го повличаше напред, вместо да я завърти към себе си след удара и да я прибере. Доста се чудех защо не му хрумна да направи това, при положение, че му е толкова тежка. И разни други дреболии имаше, които ми се видяха чудни. Иначе новите герои бяха добре направени и вкарани на място, на мен ми хареса любовната история. Торин и останалите джуджета също бяха както трябва. Само Леголас защо го бяха намесили (освен заради любовния триъгълник) и защо пак беше най-големия супермен, това не разбрах.
            Първата сцена беше буквално много мрачна и нищо не се виждаше, а и не им се получи да вкарат минорно настроение от началото. Това са ми забележките.
            Nydus-ите от старкрафт също много ме зарадваха.
            Да уточня, че съм голям фен на киното и не разбирам много-много от това изкуство. Може би за това точно този филм (третият) ми хареса толкова много. За такова забление съм готов да си плащам и да ходя на кино.

            Comment


              #36
              albireo написа
              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

              Comment


                #37
                Проблемът във филмите на Джаксън е, че той не е истински "фен", а е "фенбой". Т.е. отношението му към материала не стига по-дълбоко от "леле кви са яки тия елфи".
                albireo написа
                ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                Comment


                  #38
                  За мен проблемът е и в отношението към разказването на историята. Ако се намалят с 900% ефектите и екшън сцените (които са баш като излезли от видео-игра), може би ще се получи нещо, което да става. Сега, пиша това, защото някога много отдавна съм чел и съм я харесал. Ако се абстрахирам от това каква история се опитва да разкаже филма (същия проблем в определена степен имам и с "Властелина...", при това, по същия начин - първата част е добре, следващите са прогресивно все по-зле, просто тук всичко това е усилено значително) и погледна на него като само на движещи се картинки, да, става, забавно е. Но ми е трудно да го погледна по този начин. Просто историята е за друго и е по-добре ако е разказана по друг начин. Грубо казано, Билбо е хитър и умен обикновен човек (пардон хобит), който се забърква в авантюра и успява да премине през нея благодарение на съобразителността си, използвайки добре някои от обстоятелствата, като в процеса взема различни решения - някои добри, а други - не. Джуджетата, от своя страна, не са воини-авантюристи от някоя закоравяла наемническа компания (своеобразни фентъзи-ландкнехти), а също обикновени хора (пардон, джуджета), които се опитват да свършат една работа с намерението да не се стига до каквито и да е сериозни сблъсъци. Те не са воини, може би с 2-3 изключения.
                  Във версията на Джаксън той (необяснимо) Билбо внезапно се превръща от домосед, загрижен за съдържанието на килера си във върл-воин, способен да избива 5-6 пъти по-масивни от него орки (професионални воини и грабители), при това, без да има каквато и да е подготовка (и без оглед на физическа и физиологична правдоподобност), за джуджетата няма и да споменавам. Т.е. Джаксън лишава главният герой от всичко, което му е присъщо в историята и за сметка на това го превръща в епичен екшън-герой (същото се случва и с останалите). За мен това е проблем, защото като малък съм харесал именно историята за пътешествието на Билбо Бегинс, а не някаква обща фентъзи екшън история с епични претенции. Т.е. вместо трудно пътешествие с определени несгоди по пътя имаме фентъзи епичен екшън. Което е по-лошо обаче, липсва му някаква особена логика и не създава чувството за нещо реално. А това вече е проблем дори и ако махнем базовата история (познаването й).
                  Но пак казвам - ако се гледа на него просто като начин да се убият забавно 3 (9) часа - няма проблем. Красиви шарени картинки.

                  Comment


                    #39
                    gollum написа Виж мнение
                    Но пак казвам - ако се гледа на него просто като начин да се убият забавно 3 (9) часа - няма проблем. Красиви шарени картинки.
                    Това отвращение за да е забавно трябва да си друсан, пиян или по някакъв друг начин да си в полусъзнание...или по начало К. на интелигентност да ти е едноцифрен. Става и за деца коит в повечето случай покриват критерия.

                    Драконът биваше от всякъде, но само той. В накой цени (от скука) дори ги излових че не са доизкусуруили грима на някой джуджета, применро на плешивото чат пат му липсваха татуировките на темемто.
                    Отделно тия миндили дето са мислили сценария авно и хабер си нямат колко е плътноста на златото. Подлизуркото като си напълни сутиена с монети мъкнеше окомерно към 40 кила....изпъчен. Аз никак не съм дребен , още по-малко слаботелесен, ам абих се зорнал това да го направя. Отделно дори цицорена на Лоло Ферари не би издържал таква тежест.
                    Отделно как за има няма ден джуджетат успяха да прероват всички тия купчини злато за Аркен и да са сигурни че го няма?
                    Само 3 читави неща има в цялата поредица- дракона, Балин и къщата на Билбо. Другото е шитня.

                    Comment


                      #40
                      Dinain написа Виж мнение
                      Също и за тактиката на джуджетата - правиш стена от щитове и после елфи скачат пред тези щитове - това ще да е някаква революционна тактика.
                      Все пак има напредък от бластелина насам. Taм кавалерията като се засили надоло (по МНОГО стръмният) баир и право срещу пиките явно трябваше да мине за някакви много гениално хрумване.

                      Comment


                        #41
                        Това отвращение за да е забавно трябва да си друсан, пиян или по някакъв друг начин да си в полусъзнание...или по начало К. на интелигентност да ти е едноцифрен. Става и за деца коит в повечето случай покриват критерия.
                        или да си навикнал на съвременните екшъни, т.е. да не очакваш нищо повече от хореографски балетни баталии и безсмислена шарения, гръм и трясък. Но както посочих, на мен не ми допада, защото съм, както се изрази Империал, фен.

                        Драконът не беше лош, но твърде огромен, поне според това, което човек би могъл да очаква.
                        Отделно тия миндили дето са мислили сценария авно и хабер си нямат колко е плътноста на златото.
                        Това стана ясно още във втората серия покрай историята със златния изтукан или банята на Смог в разтопено злато (там по съвсем бегли изчисления на око отидоха към 1,5-2 милиона тона злато. Хем всичко това претопено и подготвено за някакви си 3-5 минути екранно време от девет джуджета и един хобит. Човек започва да се замисля за това колко тона злато са вадели годишно от Самотната планина по време на джуджешкото кралство- Няма начин да са били по-малко от 100 милиона тона. А това означава, че златото ще да е било най-често срещания метал в Средната земя, дори не само метал, като се замисля.
                        Впрочем, също толкова забавно беше да наблюдаваш наш Торин как бодро плува по разтопено злато, използвайки за лодка желязно корито. И наш Торин даже не си опари джуджешките длани. Та така, в таз трилогия с убидтелността на случващото се на екрана има сериозен проблем, затова е най-добре човек да зареже каквото и да е мислене в полза на зрелището. На мен не ми се получи, но сигурно това е правилния подход към този епичен балет.

                        Comment


                          #42
                          gollum написа Виж мнение
                          защо орките или Некроманта-Саурон не убиха Гандалф, когато го заловиха?
                          Щот са ги набили, но това било изрязано, разбрах тази вечер.
                          gollum написа Виж мнение
                          Екшънът бе очакван (от първата част - особено препускането на джуджешко-ландскнехтската "рота" през обширните подземни простори на орките), но на моменти бе комично-прекалено (може би точно това е търсено)
                          Ти да видиш!!!

                          Изрязаните сцени от трета част в един клип
                          "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                          Comment


                            #43
                            Добре, че са ги махнали тези сцени. Кавалерийска атака с муфлони, ПРО-катапулти, колесница-текникъл с картечница/арбалет с пълнител... осакатените S&M тролове като бойни машини (идеята е от "300" на Зак Снайдер)
                            Яко е крадено, ама мъжката!
                            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                            "But I know none, and therefore am no beast."

                            (Richard III - William Shakespeare)

                            Comment


                              #44
                              Прекалено кръвнишки /или комично-прекалено както пише Голъм/ беше показана атаката с троловете, скоро и такива филми няма да гледаме.

                              Comment


                                #45
                                "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                                "But I know none, and therefore am no beast."

                                (Richard III - William Shakespeare)

                                Comment

                                Working...
                                X