Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фантастика

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #76
    Да - и аз благодаря за насочването. За съжаление syfy.com не стриймва за България.
    Иначе много ме радва стилистиката на детектива с шапката. Това, което не ме радва, е вечно отворените устенца на Холдън - направо мъжки Здрач. Всеки път, като се заяде с някой персонаж, си мечтая да му захлопнат въздухозаборника. Така де - не стига, че стои жив, само щото "сценариста каза". Чудя се това да не е някакво течение в холивудските актьорски школи.
    "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

    Comment


      #77
      Амазон написа
      Един от най-развинтващите въображението фантастични сериали на които съм попадал.
      Може би сте прави, аз почти не съм гледал фантастични сериали, та може би нямам база за сравнение (последно май съм гледал Firefly преди сума години) - на мен не ми се вижда нищо особено, а на моменти просто е нелеп, поне от НФ гледна точка, затова ми е интересно кое е "развинтващото въображението"? А и цялата тази линия с "горките мирни поясаджии" е толкова банална като идея, а и като представяне, че - бъррр. Дори не са си направили труда някак визуално да различат поясаджиите, от марсианците и земяните (като оставим настрана някакво смешно а ла маорско наречие и татуировките в случая с първите), а би трябвало да са много различни - и като външен вид, и като възможности (при родените в много ниска гравитация (т.е. всички поясаджии и марсианците, макар и с известна разлика между двете категории) всичко ще е различно - от физиологията, та до закърняването на краката при поясаджиите (ненужни в почти отсъстваща гравитация), разликата във възможностите заради различното развитие на мускулите и костната система (например, Хевлок би трябвало да няма проблем да се справи с трима-четиримата поясяджии, които го държаха, въпреки това видимо беше със същите възможности като тях и прочее). Би могло много да се разработи в тази посока, като се представят три различни човешки разновидности. А на практика разлика не се вижда.
      Ноар-детектива с шапката е готин като за някоя кримка,в която действието се развива 30-те, ама в сериала цялата тази линия седи като кръпка - особено пък комбинирана с "борбата с безредици" и легално-нелегалната освободителна организация.

      pnp5q написа
      не стига, че стои жив, само щото "сценариста каза"
      Те цялата групичка "оцеляващи" са така щото "сценариста каза" (но Холдън вярно е най-дразнещ от четиримата). Ясно е, че това е за да се сдобият с "белия си кон", на който после да дойдат и да спасят всички.
      Има и друг забавен момент - всички обясняват как е пълно с пирати, "примамките" със съобщение са обичаен техен метод на действие, а това означава, че кораби би трябвало да изчезват редовно. И, все пак, унищожаването/изчезването на един такъв кораб става "голямо събитие" в стил "Помнете Мейн" и се превръща в основна новина из цялата обитаема част на Слънчевата система. Малко е, хъм.

      А космическото сражение не беше лошо, но тези "фалански" ме озадачиха - какво, въображението им не е могло да стигне много далеч? А и дизайна на корабите е толкова стандартен и не особено логичен... като плюс бих отбелязал представянето на разхерметизацията и общите ефекти на "излагане на вакуума", макар че (ясно защо де) не отиваха достатъчно далеч, да речем, както би трябвало реално да изглеждат телата на избитите миньори в пета серия.

      Обаче за гледане става - иначе нямаше да съм го изгледал до излязлата в момента серия, така че и аз благодаря за насочването. Обаче се замислих дали книгите са също така нелогични на момента, както е в сериала или нещата там са представени и обяснени по-добре. Това като въпрос към ВалБо. Ако е така, ще взема да си ги намеря да им хвърля един поглед. Самата идея, според мен, има голям потенциал - три различни човешки вида и борбата между тях. Дори и без да се включват някакъв тип извънземни видове.

      Comment


        #78
        Сериалите принципно не трябва да се оценяват с критериите, които прилагаме към пълнометражките, еле па към книгите. Достатъчно е да погледнем оценките в ИМДБ, за да усетим фундаменталната разлика

        Comment


          #79
          Хващате се за подробности.
          За разлика от Марсианеца, тук техническите подробности не са основа на книгата, а само подробности


          Файл: ДЖЕЙМСС.А.КОРИ~ЛЕВИАТАНСЕПРОБУЖДА-1.fb2

          Линк за свалянe: http://tranzit.dir.bg/load.php?id=Ac...kT2MJDI2536431

          Ето ви първата книга
          Сънят е слаб заместител на кофеина!

          Comment


            #80
            Благодаря за връзката.
            А за подробностите... не знам, за всекиго е различно. За мен е важно да ми изглежда реалистичен (в смисъл, убедителен) света, който е изграден. ТОва не е само въпрос на технически детайли - още повече, че аз и не разбирам много от тези неща, а на вътрешна логика (точно по тази линия човешките видове поне в сериала "издишат"; същото важи и за основата на конфликта (вода?! - ако са способни да заселят слънчевата система до там, водата/кислородът няма да са им проблем)). Останалото са подробности, които може и да са дразнещи, но могат да се игнорират (да речем, като едва ли не човекът зад властта на цяла планета да се занимава лично да разпитва някакъв пленник). В сериала са малко повечко, за да бъдат само фон. Ясно е защо са там, разбира се, но трябва другото, т.е. драматичната час,т историята, да си струва. Засега е горе-долу, ще видим как ще се развие нататък.

            Comment


              #81
              В първата книга земляните изобщо не са споменати.
              Това е творчество на сценаристите.
              Иначе, жителите на различните места се различават заради гравитацията.
              За съжаление, това във филма е трудно да се покаже.

              П.П. Останалите части ги имах на руски, но съм ги забутал някъде, а сайта от който са свалени не работи.
              Сънят е слаб заместител на кофеина!

              Comment


                #82
                От тук може да бъдат свалени на руски.

                Comment


                  #83
                  gollum написа Виж мнение
                  Може би сте прави, аз почти не съм гледал фантастични сериали, та може би нямам база за сравнение (последно май съм гледал Firefly преди сума години) - на мен не ми се вижда нищо особено, а на моменти просто е нелеп, поне от НФ гледна точка, затова ми е интересно кое е "развинтващото въображението"?
                  Космическите кораби, оборудване, малко космически бит, хабитати, поне за мен това е достатъчно. Нещо като ЛЕГО - строиш си каквото искаш с предоставеният метериал. А тук предоставените видове "кубчета" са по мой вкус. За съжаление сериала не го гледат много хора - има няма 800 000, така че ще е фитка кераф. Съмнявам се да довършат дори първият сезон.

                  О.Т.
                  pnp5q написа Виж мнение
                  За съжаление syfy.com не стриймва за България.
                  Жалко и тъповато. Не е това начина да се бори пиратството. Още повече че рекламите дали ще са в САЩ или в България, все се ракламира McDonald's. Даже в България по-може да хване дикиш, защото българският франчайз продава много прилична храна от която съм унщожавал в сериозни количества. Докато реакцията на нормален организъм след американският McDonald's е все едно си лочил вода от локвата дето се образува около контейнерите за боклук.

                  Който пък иска да чете на български, книгите са издадени от Бард: http://www.bard.bg/authors/?id=614
                  Last edited by Amazon; 10-01-2016, 21:22.
                  This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                  Comment


                    #84
                    Въпрос: къде гледате сериите? Аз директно на сайта на syfy.com. Качеството е супер и почти няма реклами. Не си губете времето да сваляте някакви гигабайти от замундата.
                    Торенти, бе. Тук в БГ интернетът е бърз, май си забравил. Епизод или цял филм (1-2 гигабайта) се сваля за няколко минути. Ниско качество епизод (няколкостотин мб) - за секунди...
                    (а помня, когато едни 20 мб ги дърпахме с часове и трепериш да не прекъсне връзката... )

                    И не внимаваш - писах вече, че е подтвърден втори сезон, и епизодите се увеличават на 13: http://variety.com/2015/tv/news/the-...fy-1201670368/
                    Не знам къде гледаш, пише, че го гледат 1.6 млн. постоянни зрители, а премиерата - 4.5 млн.

                    Последните години си спомням за Firefly, Serenity, Falling Skies и Dark Matter, но всички те са space opera, особено първият беше някаква ужасна боза, а Falling Skies е като евтин "The Walking Dead", но с извънземни.
                    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                    "But I know none, and therefore am no beast."

                    (Richard III - William Shakespeare)

                    Comment


                      #85
                      Falling Skies > Firefly? Господа модератори, забранете му на тоя човек да пише за кино

                      Comment


                        #86
                        Гледай си ти каубои в космоса. Това не е фантастика, а фентъзи.
                        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                        "But I know none, and therefore am no beast."

                        (Richard III - William Shakespeare)

                        Comment


                          #87
                          Firefly е най-добрият ТВ сериал както назад в миналото, така и напред в бъдещето.
                          albireo написа
                          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                          Comment


                            #88
                            Imperial написа Виж мнение
                            Firefly е най-добрият ТВ сериал както назад в миналото, така и напред в бъдещето.
                            Абсолютно. Жалко, че така и не се стигна до продължения.
                            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                            Проект 22.06.1941 г.
                            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                            Comment


                              #89
                              Dinain написа Виж мнение
                              Гледай си ти каубои в космоса. Това не е фантастика, а фентъзи.
                              Май не си гледал много фентъзи от syfy Позяпай малко Dominion и после пак ела да си пишем за Firefly

                              Comment


                                #90
                                messire Woland написа Виж мнение
                                Абсолютно. Жалко, че така и не се стигна до продължения.
                                Толкова южняшки сериал нямаше никакви шансове. То не е ясно как изобщо е излязъл. Беше си откровенна подигравка с "янките".
                                Продължение принципно има - все пак Serenity се явява такова.
                                http://www.bukvite.com

                                Comment

                                Working...
                                X