Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сериозни Филми

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #46
    "Сезонът на канарчетата" - много по-силен е от "Вчера". Който не го е гледал, може да го изтегли от тук: http://free.techno-link.com/PREDATOR...0kanarchetata/

    "Спасителят" - действието се развива по време на войната в Босна.

    "Войната на Харт", "Бяхме войници", "Сталинград".
    За други нещо не се сещам сега.
    scharfschutze ®
    _______________________________________
    Мощта на оръжието се умножава по разума на този, който го използва.

    Comment


      #47
      rambler каза:
      [B]Ти пък защо си мислиш, че хората предпочетат да гледат смислени филми? Напротив - обичат да гледат именно шарени, а Холивуд им ги предлага. Разликата е тази, че филмите на Мосфилм не бяха нито смислени, нито шарен/ с малки изключения като "Бялото слънце на пустинята, например/

      Аз пък предпочитам. Ако не са смислени, трябва да са МНОГО шарени
      albireo написа
      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

      Comment


        #48
        poklon pred svetlata my pamet

        Като LORD OF THE RINGS, например - един добър баланс между "смисленост" и "шареност"
        "If elections changed anything, they would be forbidden" ~ Kurt Tucholsky

        Comment


          #49
          Еххххх, този Lord of the rings. Направо незнам как не ви писна да го хвалите.Възхищавам се на упорството ви.:nworthy: :nworthy: :nworthy:
          Едно е да искаш, друго е да можеш, а трето и четвърто е да го направиш...

          Comment


            #50
            Музика за повдигане на бойния дух



            Сещам се за още два много хубави филма - сериозни, при това може да се каже - исторически:

            "Сбогом, красавице моя" - китайски, ставаше въпрос за съдбата на трима актьори, на фона на Китай от периода между войните до края на Културната революция. Много изпипан и смислен филм.

            "Андрей Рубльов" - един от най-добрите, според мен, филми на Тарковски. Както си личи и от името, става въпрос за живота на известният иконописец.

            А от военните филми (които почти никога не са дотам сериозни) сега се сетих за един много стар съветски филм - "В бой идут одни старики". Беше хубаво направен, доколкото си спомням - ставаше въпрос за едно съветско изтребително подразделение през ВСВ.

            Comment


              #51
              Много добър и любим на н-на брой зрители е "Полет над кукувиче гнездо", по моему добра игра на Джак Никълсън..., а и откуде намериха
              актьр като, този който играе вожда.

              Също така къде могат да се намерят филмите, за които пишете
              "Мисля, това което казвам, но неказвам, това което мисля"

              И други затворници
              нека четат пред вратите
              нашата памет остъклена
              с надпис:"Всички отидоха на Фронта!"


              Comment


                #52
                Част от тях - на видео. Повечето - от време на време ги въртят в "Одеон". В нет-а не знам къде, защото аз съм ограничен откъм трансфер и не свалям филми от там.

                Още два - един от най-любимите ми филми - "Бразилия", предполагам, че почти всички сте го гледали. И още един, който е по в тематиката на "Полет..." - "Пробуждане".

                Comment


                  #53
                  ами на разните free сървъри в Б-я ги има почти всичките които ги няма, ще ги донеса лятото
                  albireo написа
                  ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                  Comment


                    #54
                    Ех, да ги имаше всичките наистина! Но опрделено някои ги няма, все пак... ако можеш, например, да ми намериш "Пет вечери" или пък "Лъвът през зимата"...

                    Comment


                      #55
                      d`za каза:
                      [B]Еххххх, този Lord of the rings. Направо незнам как не ви писна да го хвалите.Възхищавам се на упорството ви.:nworthy: :nworthy: :nworthy:
                      Щото в някои забравени от Бог места филма дойде с огромно закъснение
                      В Русе го пуснаха чак вчера по кината ( а те са общо 2 в целия град). Така, че аз успях да го гледам чак днес за сефте.
                      Давай за жизнь, давай, брат, до конца,
                      Давай за тех, кто с нами был тогда.
                      Давай за жизнь, будь проклята война,
                      Помянем тех, кто с нами был тогда.

                      Comment


                        #56
                        gollum каза:
                        [B] А от военните филми (които почти никога не са дотам сериозни) сега се сетих за един много стар съветски филм - "В бой идут одни старики". Беше хубаво направен, доколкото си спомням - ставаше въпрос за едно съветско изтребително подразделение през ВСВ.
                        По мое мнение "В бой идут одни старики" е най-добрият филм за ВСВ. За целия филм бойните сцени са с продължителност под 5 минути ама филма пак е велик! Даже си свалих от нета и песничката от филма - "Смуглянка" . Истинска класика!
                        Давай за жизнь, давай, брат, до конца,
                        Давай за тех, кто с нами был тогда.
                        Давай за жизнь, будь проклята война,
                        Помянем тех, кто с нами был тогда.

                        Comment


                          #57
                          Сталинград
                          Железния кръст
                          Звяра
                          Апокалипсис сега
                          Уи Уър Солджърс

                          :nworthy:
                          Ruhm und Ehre der Waffen SS

                          Comment


                            #58
                            О, ако "Железен кръст" е този филм, за който се сещам (правен по пиеса и му личи) е наистина много добър филм :tup:
                            А за "Lord of the rings" няма какво да се добави - за мен лично текстовете на Толкин са част от личния ми свят и една толкова добра разработка по тях (че и с достатъчно шарения в нея ) няма как да не ми хареса. Меду другото, миналата нощ гледах режисьорската версия на "Задругата на пръстена" и трябва да кажа, че е трябвало да я поснат в този вид (което е невъзможно, разбира се, предвид продължителността й) - орязали са места, които придават симетрия спрямо другите серии, да не говорим, че съвсем не са без значение за историята. За Олорин бих добавил, че сцената с Фродо и Галадриел е точно такава, каквато трябва да е за да се направи връзката със "Силмерилион" - но за съжаление в кино-версията са я орязали.

                            Comment


                              #59
                              Трябва да гледаш и пълната версия на Двете Кули

                              за съжаление пълната версия (4.5-5 часа!!!) на Завръщането на Краля ще излезе чак ноември :cry:
                              albireo написа
                              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                              Comment


                                #60
                                О, веднага щом тя, безценната, ми падне в ръчичките. А за "Завръщането... " ще почакам, колкото и да ми е неприятно. Но според мен не са рязали където трябва - твърде много съществени неща са махнали.

                                Comment

                                Working...
                                X