Aйди на чирешити - китайскити....
Съобщение
Collapse
No announcement yet.
8.3
Collapse
X
-
bigbeer написа Виж мнениеE не е като да не се очакваше
Не, че не засяга реално, аз нямам кьораво арти в гаража си.Peace Through Strength -- Victory Through Devastation
Comment
-
Аз имам само GWP ама тя е елитна вече и не я играя повече, макар че беше прилично забавна. GWT нямам намерение да купувам. Друго арти не цъкам. Идеята беше да имам едно прилинчно арти за кланови войни, ама не играя такива от повече от година. Иначе моите T10 танкове са много доволни от новината.albireo написа...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...
Comment
-
Imperial написа Виж мнениеАз имам само GWP ама тя е елитна вече и не я играя повече, макар че беше прилично забавна. GWT нямам намерение да купувам. Друго арти не цъкам. Идеята беше да имам едно прилинчно арти за кланови войни, ама не играя такива от повече от година. Иначе моите T10 танкове са много доволни от новината.
Иначе си прав - Т10 тежки танкове отново ще са играеми."Мы летим, ковыляя во мгле, Мы ползем на последнем крыле. Бак пробит, хвост горит и машина летит. На честном слове и на одном крыле..."
Comment
-
"Малки" корекции по пача:
- Там где написано «Проходимость ходовой ХХХ по ХХХ грунтам увеличена на» следует писать «Проходимость ходовой ХХХ по ХХХ грунтам уменьшена на».
- Там где написано «Проходимость ходовой ХХХ по ХХХ грунтам уменьшена на» следует писать «Проходимость ходовой ХХХ по ХХХ грунтам увеличена на».
Кроме этого добавлены отсутствующие изменения:
- Изменены радиусы разрыва фугасных снарядов: немного увеличены у малых калибров, практически без изменений по средним калибрам и уменьшены у больших калибров.
- AMX 105AM: Убрано дополнительно оборудование «улучшенная вентиляция» (снято и убрано на склад).
- Bat Chatillon 155: Убрано дополнительно оборудование «улучшенная вентиляция» (снято и убрано на склад).
Хъхъхъ"Мы летим, ковыляя во мгле, Мы ползем на последнем крыле. Бак пробит, хвост горит и машина летит. На честном слове и на одном крыле..."
Comment
-
Ето и моя скромен обзор на китайската техника. Надявам се, че този път ще стигне времето да направя тест на всички танкове.
Тиър 1
Renault NT-31. Изглежда като уголемен френски FT-17. Топовото му оръдие е същото като на германския Лолтрактор. Има и 13-мм картечница, същата като на FT-17. Рисърча му е такъв, че директно само срещу 150 опит може да се мине на тиър 2 танка. Като цяло незабележимо танкче в тиър 1 – нито е най-бързия, нито най-бронирания, нито най-добре въоръжения...
Тиър 2
Vickers Mk. E Type B (съкратено на VAE Type B) е практически еквивалентен на Т-26 (логично де). Танкът е държи като класически лек тиър 2 танк. Топовият му купол е базовия на Т-26, а топовото оръдие е добрият стар Pom-Pom или 45-мм оръдие от Т-26. Отново с нищо забележима машина, въпреки че наличието на Pom-Pom я вдига леко в очите ми.
Ето една картина за онагледяване на приликите между VAE B и T-26:
Тиър 3
Type 2597 Chi-Ha е първият японски танк в играта. Красиво нарисувана машинка, определено радва очите. Нормален лек танк от тиър 3. Динамиката му е скромна, скоростта също, маневреността и тя. Бронята е 25-мм картон от всякъде, животът (240) в рамките на нормалното за тиър 3. Ако има нещо интересно, то това е оръдието, което дупчи 81-мм. Определено впечатляващо за тоя тиър и до колкото се сещам, това е най-дупчещото танково оръдие на това ниво. Така, че даже и в тиър 5 боеве ще имате шанс да дупчнете нещо. Разбира се, оръдието върви с отвратителна точност и бавно прицелване.
Тиър 4
M5A1 Stuart. Както се казва, исторически правдив М5, а не мелеза между М5 и TD-то М8, който присъства в американското дърво. И двата са чисти скаути, но имат някои разлики, които се определят от факта, че китайския М5 има затворен купол и нормално оръдие, а американският М5 има отворен купол и гаубица. С две думи разликите. Китаеца е малко по-бърз и ускорява малко по-добре, но има с 20 м по-малък обзор. Американецът е доста по-маневрен и сякаш губи по-малко скорост на маневрите. Гаубицата на американския М5 си има своите предимства (уаншотване на артилерии), но като цяло е безполезна срещу тиър 7 и 8 тежки танкове, които често се срещат. Даже срещу Матилда е безполезна. Китайският М5 носи подобреното топово оръдие от Chi-Ha. Това значи чудесна скоростралност (24 изстрела в минута), добро дупчене (81 мм с нормални и 130 мм с подкалибрени) и задоволителна точност и време за прицелване. Лично на мен това оръдие ми звучи по-добре. Та ако нямате американски М5, то китайският М5 може да ви се стори интересен и даже да си го ползвате за скаут. Аз лично имам американски М5 и ще е голяма скука да го изгазвам отново.
Тиър 5
Type T-34. Не се лъжете от думичката „type”! Това си е чист, 100% Т-34. Няма абсолютно никаква съществен разлика между китайския Т-34 и оригиналния Т-34. Разликите, където ги има са козметични и разлики между двата танка практически няма. Няма какво да обяснявам повече, ето картинка:
Last edited by 1951; 03-01-2013, 02:03.Peace Through Strength -- Victory Through Devastation
Comment
-
Ето и впечатленията ми от тиър 6 и 7.
Тиър 6
59-16 е тиър 6 лек. Разучава се от китайския Т-34 и поставя началото на умалените леки Type 59. Машинката е интересна и безинтересна едновременно. Интересна е защото е доста динамичен лек танк с полуавтоматично оръдие и е безинтересен, защото е идеологическо копие на AMX 12, при това, според мен е по-лош от френския танк.
И така бързо сравнение между двата танка. Плюсовете на китаеца – 60 км/ч, добро ускорение, добра маневреност, не губи много скорост на завоите, по-бързо въртящ се купол. Минуси – по-слабо оръдие, по-големи размери, по-малко живот. Равни неща – несъществуваща броня, равно радио и обзор.
Оръдието за мен е наистина голям минус. Дупчи някакви си 85 мм, което даже и за артилериите в един момент може да не е достатъчно. Потенциалът за поражения с един пълнител е 575, докато AMX 12 избълва 810 поражения и дупчи 144 мм броня. Но, не е толкова зле като цяло и мисля, че ще се играе.
Ето сравнението в картинки:
Type 58 e тиър 6 среден. Разучава се от китайския Т-34 и от него тръгват средната и тежката линия. Type 58 е копие на Т-34-85, но явно разработчиците са решили да не правят 1:1 копие, та са разбъзикали леко танка. В резултат китаеца има по-смотано 85-мм оръдие (отстъпва като точност и пробивност, но има по-голямо DPM) . Явно мислейки, че оръдие нърфа е прекален на самия китайски танк са се опитали да дадат малко повече и като живот, и като скорост, и като динамичност и като видимост. Добре си е танка, на мен лично ми хареса, но пак казвам, практически Т-34-85 е и за хора, които са цъкали руската машина тази няма да даде нищо интересно.
Ето картинка за по-добра нагледност:
Тиър 7
WZ-131 е тиър 7 лек. Разучава се от 59-16 и като цяло се явява непремиумната версия на Type 62. Ta WZ-131 е Type 62, но малко по-добър и на мен ми донесе не малко удоволствие от играта. Скоростен, динамичен, маневрен, не много голям, добър обзор, носи вертикален стабилизатор и мощно въоръжение. Така, че предполагам ще може да се играе и като активен скаут, и акто пасивен, и като ерзац среден танк, па и дори ловец на скаутове.
Основните минуси са липсата на каквато и да е броня и тенденцията екипажа да гушва букетчето по-често от необходимото.
WZ-131 има две топови оръдия и за 6 – 7 игри не успях да разбера, кое е по-подходящото от двете. 85-мм е по-точно, прицелва по-бързо и има по-голямо DPM, а 100-мм дупчи повече и има по-голяма алфа. Та това нещо ще се играе доста и с право. Даже аз май ще си го взема.
Т-34-1 е тиър 7 среден. Разучава се от Type 58 и представлява свързващото звено между Т-34 и Type 59. Очаквах, че танкът ще е по-безличен, но се оказа доста интересна машинка. Има много нисък профил, по-нисък е от Крузейдъра (без майтап). Корпусът броня няма, въпреки здравите наклони, но пък куполът е брониран почти по стандартите на Type 59. Животът му е 1050, което автоматично го хвърля на дъното на класацията за тиър 7 средните. Обзорът е добре (370) и радиото е отлично (750).
Интересното при този танк е оръдието. Има най-голяма алфа сред всички тиър 7 средни (250), а DPM-а е около 1650, което е средното за нивото. Дупчи 175 мм, което отстъпва само на дългото оръдие на Пантерата. Абе с две думи, добре е въоръжена машинката. Обаче, оръдието е безумно неточно (0,42) и прицелва бая бавно (2,9), което са най-лошите показатели за нивото. Накратко, танкът за снайпер не става и истината е в близкия брой. Там добрата му динамика си казва думата, но малкото живот и картонена броня го дърпат назад. В една от игрите с него направих без напън 2500 поражения, в друга 2200. Като скорост и маневреност не е кой знае какво, но не е и слаб за нивото си.
Като цяло, интересен танк. Може и да си го взема.
ИС-2 е тиър 7 тежък. Разучава се от Type 58 и кой знае какво за казване тук няма. Танкът е копие на ИС от руското дърво. Оръдията са 1:1, а китаеца са се опитали да го направят малко по-динамичен и с малко повече живот. Освен това китайският танк е с корпус на ИС-2, докато руското изродче е с корпус на ИС-1 и купол и оръдие на ИС-2. Или поне нещо такова разбрах. Не съм навътре в кемафската история. Та, ето и картинката, както казах, няма много за разказване:
Peace Through Strength -- Victory Through Devastation
Comment
-
Ето ги и танковете от тиър 8:
WZ-132 е тиър 8 лек и се разучава само от WZ-131. Като цяло подобрена версия на предходната машина, като остава много, много добри впечатления. На фона на WZ-131 този танк е леко смален, с повече живот, по-бърз (64 км/ч), по-маневрен, с чудесен обзор (400 м), идеално радио и много хубаво, като за скаут, оръдие (198 мм/250 поражения/0,36 точност), бърз купол (48 град/сек). Просто чудно балансиран скаут от висок тиър.
Разбира се, танкът си върви със своите слабости. Броня няма никаква, което е неприятно, особено, когато обираш сплаша на артитата. Тъй като си тиър 8 скаут си абониран за тиър 9/10 боеве, което си има и минуси, и плюсове. Без премиум сметката се върти около нулата.
Та WZ-132 е супер машинка, както и WZ-131, просто въоръжението вече е класно, но и битките в които попадаш са сериозни. Както и предшественика си е многоцелева машина, която може да е активен скаут, пасивен скаут, ловец на скаутове или среден танк за поддръжка. Май ще го взема в перспектива!
Т-34-2 е тиър 8 среден и се разучава само от Т-34-1. Като цяло танкът е огромно разочарование. Безспорно най-слабия тиър 8 среден, а най-тъпото е, че е пълна смешка на фона на Type 59.
Всеки знае, че Type 59 e зле балансиран премиум, тоест силен е колкото стандартен танк от нивото си. Така на теория T-34-2 трябва да е горе-долу равностоен на Type 59. Да, ама не!
Като броня на корпуса отстъпва от всякъде (не само, че е по-тънка, но е и с по-лош наклон), купола е малко по-слаб, но все пак по-слаб. Максималната скорост е по-ниска (50 срещу 56 км/ч), динамиката уж трябва да е малко по-добре, но не се усеща, особено ако на Type 59 ползвате редовно speed governor.
Оръдията са същите с мизерно по-голямо DPM при Т-34-2. Животът е същия (1300). Можеш да сложиш едно 122-мм оръдие от ИС-2, което, като се изключи здравата алфа, не ти дава никакво предимство, даже напротив, отстъпва по всичко на 100-мм-то. Като цяло размерите на Т-34-2 са по-малки, но това е слабо предимство.
С две думи, проблемът на Т-34-2 е слабата броня, която не ти дава възможност да играеш толкова агресивно както Type 59. В същото време нямаш никакво сериозно предимство пред премиум машината, като даже на моменти отстъпваш. Да не говорим, че Type 59 не вижда тиър 10 битка, за разлика от Т-34-2.
Ето една картинка за по-ясно описание:
110 е тиър 8 тежък и се разучава само от ИС-2. За него бая се говори/пише, че е нещо като ИС-3, но не точно. Горе-долу си е така.
Визуално двата танка си приличат много, с тази разлика, че 110 сякаш някой го е издължил на височина. Най-отличителното при китаеца е плугоподобната челна броня на корпуса. Със 120-мм дебелина и интересни ъгли със сигурност ще е трудна за дупчене, въпреки, че има бая голям долен челен лист, а странично част от ъглите започват да се изправят. Освен това има голям люк на механик водача баш под оръдието. Куполът не е лошо брониран, но е далеч от нивото на ИС-3.
Ако за ИС-3 се говори, че е бърз и маневрен за тежък руски, то 110 е още по-бърз и маневрен. Освен това ускорява добре. Ако максималната му скорост бе с 5 - 6 км/ч по-висока, то щеше да се кара почти като среден. Като цяло карането му е приятно.
Оръдието е също приятно, макар и точността и пробивността да е по-смотана от това, на която съм свикнал в тоя тиър. DPM-a от друга страна е супер, доста по-добър от този на ИС-3 и по-добър от този на останалите тиър 8 тежки.
Обзорът е далеч над този на ИС-3, но е по-стандартния 400 м за нивото.
Лично на мен танкчето ми харесва - динамичен, прилично брониран и сеещ поражения.
Ето как стои на фона на ИС-3:
Peace Through Strength -- Victory Through Devastation
Comment
Comment