Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кратки въпроси

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Линията е много лека за игра, аз съм стигнал до РХМ, но Емил наистина се играе с удоволствие. Търси хълмче от което да подадеш оръдието и да стреляш или в краен случай подходящо препятствие.

    Comment


      Здравейте!Искам да задам следния въпрос свързан с картите и по точно с TAKTIKAL TABLET или планшета както аз му казвам!Той е добър начин да обясниш конкретна тактика на съотборник.Особенно е нужен при кланови битки.В момента аз ползвам версия MK3 V03.6 Classic която забелязах че е безполезна за някои карти които бяха драстично променени през последните две години!Въпроса ми е -някой може ли да даде линк за нова версия?Или да споделите някакъв друг начин за комуникация при обясняване тактиките за дадена битка?!Предварително благодаря!

      Comment


        don4o написа Виж мнение
        Здравейте!Искам да задам следния въпрос свързан с картите и по точно с TAKTIKAL TABLET или планшета както аз му казвам!Той е добър начин да обясниш конкретна тактика на съотборник.Особенно е нужен при кланови битки.В момента аз ползвам версия MK3 V03.6 Classic която забелязах че е безполезна за някои карти които бяха драстично променени през последните две години!Въпроса ми е -някой може ли да даде линк за нова версия?Или да споделите някакъв друг начин за комуникация при обясняване тактиките за дадена битка?!Предварително благодаря!
        Никой ли нищо не знае за нови карти!???

        Comment


          Колеги някои има ли идея какво ще се случи след като приключи спортната мисия. М24 Чафе Спорт ще изчезне най-вероятно. Но какво ще се случи с опита натрупан към танка. Мислех си другия вариянт е, да тренирам екипаж и после да си го взема. Но ако опита го прехвърли към свободния ще е по добре общо взето.
          [BGTF] BULGARIAN TANK FORCES

          В гаража:
          Германия: D.W.2, VK 30.01 H, VK 16.02 Leopard
          Великобритания: Alektro, Churchill I
          САЩ: М7, T18, M10 Wolverine, T1 Heavy, Т29, Т32, М103, M18 Hallcat, T28 Prototipe, T30, T110E4
          Русия: KB-1, KB-1C, KB-2, ИС-3, ИС-8, С-51, ИС-7

          Comment


            Аз снощи вземах бонусите, като бях насочил всичкия опит към екипажа. Командира стана с +153%, а останалите с по +98%.

            Comment


              Riosor написа Виж мнение
              Колеги някои има ли идея какво ще се случи след като приключи спортната мисия. М24 Чафе Спорт ще изчезне най-вероятно. Но какво ще се случи с опита натрупан към танка. Мислех си другия вариянт е, да тренирам екипаж и после да си го взема. Но ако опита го прехвърли към свободния ще е по добре общо взето.
              Най скъпото и непрактично действие в играта е да трупаш опит към машина, която няма нужда от него. Качествата на екипажа, променят чувствително поведението на всяко танкче. Извод......

              Comment


                bigbeer написа Виж мнение
                Най скъпото и непрактично действие в играта е да трупаш опит към машина, която няма нужда от него. Качествата на екипажа, променят чувствително поведението на всяко танкче. Извод......
                В случая екипажът е най-ценната награда от тоя евент,5 човека с по поне 1 скил и половина който после може да се преобучат за всяка американска линия без големи загуби.

                Comment


                  bigbeer написа Виж мнение
                  Най скъпото и непрактично действие в играта е да трупаш опит към машина, която няма нужда от него. Качествата на екипажа, променят чувствително поведението на всяко танкче. Извод......
                  Мерси, че ми каза неща който прекрастно знам. Въпроса ми беше друг и явно не си го разбрал.
                  След края на мисията танка ще изчезне, но какво ще стане с опита към танка(безумно е но знам ли .... може да го прехвърлят към свободния опит). Иначе ми е ясно, най-добрата награда е екипижа в случея и 500-те хилки.
                  [BGTF] BULGARIAN TANK FORCES

                  В гаража:
                  Германия: D.W.2, VK 30.01 H, VK 16.02 Leopard
                  Великобритания: Alektro, Churchill I
                  САЩ: М7, T18, M10 Wolverine, T1 Heavy, Т29, Т32, М103, M18 Hallcat, T28 Prototipe, T30, T110E4
                  Русия: KB-1, KB-1C, KB-2, ИС-3, ИС-8, С-51, ИС-7

                  Comment


                    Riosor написа Виж мнение
                    Мерси, че ми каза неща който прекрастно знам. Въпроса ми беше друг и явно не си го разбрал.
                    След края на мисията танка ще изчезне, но какво ще стане с опита към танка(безумно е но знам ли .... може да го прехвърлят към свободния опит). Иначе ми е ясно, най-добрата награда е екипижа в случея и 500-те хилки.
                    Опита събран на танка ще го прехвърлят към американският тиър 1 танк-Т1,както и направиха с МС-1 след края на футболния евент.

                    Comment


                      falcon_bg написа Виж мнение
                      Опита събран на танка ще го прехвърлят към американският тиър 1 танк-Т1,както и направиха с МС-1 след края на футболния евент.
                      Е та това ми беше въпроса. Мерси за отговора. Значи обучение на персонала е вариянта само.
                      Лятото почти не играх и изпуснах футболната мисия.
                      [BGTF] BULGARIAN TANK FORCES

                      В гаража:
                      Германия: D.W.2, VK 30.01 H, VK 16.02 Leopard
                      Великобритания: Alektro, Churchill I
                      САЩ: М7, T18, M10 Wolverine, T1 Heavy, Т29, Т32, М103, M18 Hallcat, T28 Prototipe, T30, T110E4
                      Русия: KB-1, KB-1C, KB-2, ИС-3, ИС-8, С-51, ИС-7

                      Comment


                        Здравейте! Искам да попитам нещо - досега играя все на Marder II, днес отключих Хетцер-а по инерция и го купих без да играя защото нямам време, но след това прочетох че е доста "късоглед" и се защудих дали да не го продам и да продължа с следващия Marder в дървото? Изглежда по подходящ за засади с големия си рейндж и май по-точно оръдие. Какво бихте ме посъветвали?

                        Comment


                          Хатори Ханзо написа Виж мнение
                          Здравейте! Искам да попитам нещо - досега играя все на Marder II, днес отключих Хетцер-а по инерция и го купих без да играя защото нямам време, но след това прочетох че е доста "късоглед" и се защудих дали да не го продам и да продължа с следващия Marder в дървото? Изглежда по подходящ за засади с големия си рейндж и май по-точно оръдие. Какво бихте ме посъветвали?
                          И Hetzer и Marder 38T си имат своя чар. Не съжалявай за Хетцера. Сложи му "фугасницата" ( 105мм оръдие), зареди само осколочно-фугасни снаряди и вършей! На средна и къса дистанция изпаряваш танковете от твоя левъл с един изстрел само, а челната ти броня е доста солидна и трудно се пробива. Мардер 38Т продължава стила на предходния Мардер, който вече си играл. Отличен скорорострелен снайпер.
                          http://worldoftanks.eu/community/acc...lusBulgaricus/

                          Comment


                            След 2 седмици на усилена игра с Хетцера натъкмен с "фугасницата" бях се доста разочаровал от него - бавното презареждане и ниска точност на много често бяха причина да го мръ като мъстия. Вярно, че ниските класове ги вадех с 1 изстрел от играта, но се осещаше че съм доста муден и бавен. Вчера просто за разнообразие взех та купих другото 75мм оръдие за него и изведнъж станах доста по бърз, вместо 1 изстрел правех почти 2, пробивах доста по-добре и вече при среща с 5тиър не се шашках както преди ами си ги и дупчех. 105мм оръдие челно нищо не правеше на по-голямия левел от мен - само 30-50 демидж, а сега 100 от вуле в повечето случай. А и стрелям, имам време да избягам, скатавам, пак сътрелям, въобще немислимо с голямото оръдие. Но иначе веднъж се изкефих и с него на макс - в една игра завърших с 9 унищожени от мен танка - разтекох се от кеф... Явно за всяка жабка си има гьолче

                            Comment


                              Хатори Ханзо написа Виж мнение
                              След 2 седмици на усилена игра с Хетцера натъкмен с "фугасницата" бях се доста разочаровал от него - бавното презареждане и ниска точност на много често бяха причина да го мръ като мъстия. Вярно, че ниските класове ги вадех с 1 изстрел от играта, но се осещаше че съм доста муден и бавен. Вчера просто за разнообразие взех та купих другото 75мм оръдие за него и изведнъж станах доста по бърз, вместо 1 изстрел правех почти 2, пробивах доста по-добре и вече при среща с 5тиър не се шашках както преди ами си ги и дупчех. 105мм оръдие челно нищо не правеше на по-голямия левел от мен - само 30-50 демидж, а сега 100 от вуле в повечето случай. А и стрелям, имам време да избягам, скатавам, пак сътрелям, въобще немислимо с голямото оръдие. Но иначе веднъж се изкефих и с него на макс - в една игра завърших с 9 унищожени от мен танка - разтекох се от кеф... Явно за всяка жабка си има гьолче
                              Въпрос на стил и предпочитания, Друже Лично аз, на всеки танк, на който може да се сложи фугасница от тиър 4 и 5, я слагам без да се замисля. Да, по-неточна и бавно зареждаща е, НО пробие ли, най-често убива с един удар, а когато удариш по-висок тиър танк, макар щетите по него да са по-малки, фугасният снаряд чупи модули и ранява екипажи. Дестройърите като цяло и по-специално немските са ми голямата любов. Не казвам, че съм някакъв Бог с тях, но се справям прилично и ми прави кеф да играя с тях. НАЙ- забавният немски разрушител, когато говорим за употреба на фугасница на ниските тиъри е StuG III Ausf. B - 4 тиър. Няма челната броня на Hetzer, но по- пъргав, по-нисък и изобщо...по- ме кефи Често, когато играя с фугасница на ниските нива, използвам автоприцела. Ще цитирам нещо, което съм писал по този повод в друг форум:
                              Автоматичният прицел в играта, както е известно, се включва с кликване на десен клавиш на мишката при "посочена" и маркирана цел. Така вашият виртуален мерач, докладва, че е прихванал целта и автоматично се прицелва в нея. Целта остава "на прицел" при всяко свое движение, до момента, когато бъде унищожена или излезе извън полето на нашата видимост, тоест изчезне от екрана ни. При повторното и визуално появяване, трябва да я прихванем с десен клик наново.

                              Автоматичният прицел е пренебрегван или отричан от много хора, но аз се сещам за две негови сериозни приложения:



                              1. Лек танк, обикалящ около тромава цел. Аз с леките танкове така и не се научих да играя добре, тъй че, моля някой колега да опише по-подробно това приложение на автоматичният прицел.



                              2. Далечно прицелване с Танков унищожител (дестройър) с голямокалибрено оръдие, заредено с фугасни снаряди.

                              Както знаете, в ниските тиъри ( 3,4,5) има няколко модела танкови унищожители (няма да ги изброявам, защото ме мързи ), въоръжени със 105мм "фугасница". Голямокалибрено оръдие, с ниска точност, малка скорострелност, малко, но достатъчно в ниските тиъри бронепробитие и ОГРОМЕН демидж.

                              Тук именно при стрелба отдалече по чужд засвет и по неподвижна цел, автоматичният прицел върши чудеса! Да, тези оръдия са с ниска точност, но описаният от мен прийом, на база моят опит, в 9 от 10 случая гарантира попадение и то доста често е фатално за противника. Логично е, че тази тактика е най-приложима на открити карти: Ел Халуф, Пясъчната река и т.н. ( пак ме мързи ) Светва ви някаква далечна цел, маркирате я, десен клавиш, мерника се изчаква да се свие до край и ОГИН!

                              Разбира се, този похват може да се използва с всеки вид танк и оръдие, по преценка и според ситуацията.
                              Автоматичният прицел действа при НЕПОДВИЖНА цел, в случаите описани от мен. Имам много игри с нискотиърни фугасни дестроери и много, много пъти съм използвал този похват. Целта трябва да е неподвижна. Снарядът лети към нея по параболична траектория и я удря леко отгоре, така че малкото бронепробитие на фугасният снаряд е напълно достатъчно. Да не забравяме, че в тези тиъри играят много неопитни и зелени играчи, които нямат навика да се движат постоянно. Застават на едно място за дълго време и аз от това се възползвам.
                              http://worldoftanks.eu/community/acc...lusBulgaricus/

                              Comment


                                Несъм го пробвал това с автоматичния прицел, пазя си наточения Хетецер с елитен екипаж и ще се пробвам и така - кой знае може това да е ключа от палатката! Сега го вилнея с Щуг Г - СТРАХОТЕН Е! Рядко завършвам с по-малко от 2 килса при това с нов екипаж на 75% и без допълнителни джажджи по него. Много кеф! Осещам как се привързвам! В една битка имах по мен 6 рекушета от 5 и 6 тиър - оцелях на 10 живот, прибрах 1 ИС2, 2 КБ 1 - чак аз невярвах какво стана в челен бой Един страничен въпрос - аз играя на евро сърварите и сега те се скапаха, има ли начин и да играя и на руските? 2 инсталация ли ми трябва или постоянно да преинсталирам за да сменям клиента?

                                Comment

                                Working...
                                X