Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кратки въпроси

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Нещо не си прочел. Просветлената оптика увеличава обзора с 10%, дори и когато си в движение. До 500 метра ще има да чакаш да се увеличи.

    Comment


      Angelmr написа Виж мнение
      Нещо не си прочел. Просветлената оптика увеличава обзора с 10%, дори и когато си в движение. До 500 метра ще има да чакаш да се увеличи.
      Прав си !Благодаря!

      Comment


        Между другото максималния обзор на танка няма особено значение за тежък танк. Ако си на открито поле, ти и така ще си видим за всички, преди ти да ги видиш. Въпроса е не да сравняваш обзора като цифри, а да заставаш така че по възможност само част от купола да се вижда. Имал съм много случаи в които стрелям от 100 метра някого и той не може да ме види. Не с разрушител, а със среден или тежък танк без специални модули или камуфлаж. За това не мога да разбера това ваше прехласване по обзора. Вярно първия модул който въобще сложих и аз на танк беше просветлена оптика. На стария КВ-3, когато беше тиер 6. В последствие обаче понаучих какво правят модулите. Няма смисъл от тези неща. На открито, когато си острието на атаката, малките средни и разрушителите дебнещи в храстите винаги ще имат по-голямо обзор и ще те видят преди ти тях, просто защото се движиш. Така че никаква оптика няма да помогне, или използваш терена да ги доближиш, или се надстрелваш на купол, или чакаш средните да фланкнат. Челната атака е обречена. А ако защитаваш позиция, просто си подбираш мястото така че да излагаш минимална част от корпуса си да е видима и пак ще имаш по-голям обзор от движещ се тежък танк, дори и той да има оптика, което ти дава първия изстрел. При добра позиция това ти дава не са първи, но и втори и трети безплатен изстрел. Не знам за СТ1, но Т-54-ката рутинно си стреля невидим от храстите по танкове с макснат обзор, без нито един модул подпомагащ камото или обзора.

        Comment


          Имам следния въпрос-искам да извадя на хартия всички карти на които играем!Има ли ги някъде?Ако ги има дайте линк.Благодаря предварително!

          Comment


            Ето ги тук : http://wiki.worldoftanks.com/Maps

            Comment


              'Здравейте!Кое според вас е оптималното оръдие за китайчето WZ-132 ?

              Comment


                firefighter написа Виж мнение
                'Здравейте!Кое според вас е оптималното оръдие за китайчето WZ-132 ?
                Интересен въпрос!

                Аз съм голям фен на машината и я карам от доста време.След последното добавяне на съдържание и промени ролата и в битка беше доста ограничена, т.е. вече не е силата която беше.

                Моят стил на игра с нея беше по-близък до среден танк отколкото до лек, а и доста често стрелях от разстояние.Засилвам се, стигам някъде на предно скрито място и почвама хем да спотвам, хем да стрелям.

                В този вид игра голямото оръдие ми вършеше по-добра работа.Убивам си Е-100 и други дебели железа без проблем.

                Сега обаче този стил на игра е много трудно постижим и все по-често започвам да играя танка като лек, а в тази му роля предпоследното оръдие е доста по-добро.Вече не се налага да се повалят големи железа, но пък трябва бърза стрелба за да се справяш с другите мъници.
                Nobody has three balls but some people have two very good ones!

                Comment


                  Благодаря!Предполагам имаш в предвид 85 милиметровото 64-85TG .... и на мен то повече ми допада за този танк,особено срещу масово използваните касетъчни американци и французи.
                  п.п. Ето и резултата:
                  Click image for larger version

Name:	shot_016.jpg
Views:	1
Size:	418.6 КБ
ID:	539896Click image for larger version

Name:	shot_017.jpg
Views:	1
Size:	372.8 КБ
ID:	539895
                  Last edited by firefighter; 11-04-2014, 22:45.

                  Comment


                    Извинявайте за глупавия въпрос, но ме интересува дали екипаж на КВ-1С или КВ-1 мога да обуча за ИС-3 или трябва този екипаж да е примерно от ИС, за да се получи? Благодаря за разбирането!
                    " Глупости правят умните хора. За останалите е ежедневие." Оскар Уайлд.
                    Колкото повече научавам, много повече откривам, че не знам.
                    Много лесно е да искаш, по-важно е да можеш, а най-добре е да го направиш.

                    Comment


                      Mu3epHuk написа Виж мнение
                      Извинявайте за глупавия въпрос, но ме интересува дали екипаж на КВ-1С или КВ-1 мога да обуча за ИС-3 или трябва този екипаж да е примерно от ИС, за да се получи? Благодаря за разбирането!
                      Всеки руснак може да бъде преобучаван за който и да е руски танк. Това важи за всички нации. В зависимост от това обаче от какъв на какъв танк го преобучава има различни "загуби" в натрупания опит на танкиста. За съжаление точни цифри не знам, нека някой от колегите каже.
                      http://worldoftanks.eu/community/acc...lusBulgaricus/

                      Comment


                        BacillusBulgaricus написа Виж мнение
                        Всеки руснак може да бъде преобучаван за който и да е руски танк. Това важи за всички нации. В зависимост от това обаче от какъв на какъв танк го преобучава има различни "загуби" в натрупания опит на танкиста. За съжаление точни цифри не знам, нека някой от колегите каже.
                        Мисля да ползвам събраното злато покрай промоционалните кодове, смяната на паролите и малкото златце от днес. Просто екипажът на КВ-1С ми е на 68 % от петото умение, а на ИС-3 ми е на 85 % от второто. А и нали няколко дни преобучението е на 50 % злато. Ще ми се да направя екипажа си по-пълноценен и ефективен. Имам още един въпрос за ИС-8. Какви са ви впечатленията от него? Дори ако нямате такъв, все пак сте виждали такива опоненти на бойното поле и знаете дали е посредствен танк или качествата му заслужават уважение. За него четох, че има хубаво оръдие, но корпусът на самия танк е недостатъчно брониран отстрани и отзад (по-чести пробивания и намалено количество рикошети), по-малко точки живот за нивото си и като цяло се играе като среден танк. Та дали си струва да имам и този кашон в гаража? Отключен ми е, но не съм го купил и не съм инвестирал свободен опит за модулите... Затова предпочетох първо да се допитам до вас. Иначе от ИС-3 имам добри впечатления... Благодаря!
                        " Глупости правят умните хора. За останалите е ежедневие." Оскар Уайлд.
                        Колкото повече научавам, много повече откривам, че не знам.
                        Много лесно е да искаш, по-важно е да можеш, а най-добре е да го направиш.

                        Comment


                          Mu3epHuk написа Виж мнение
                          Извинявайте за глупавия въпрос, но ме интересува дали екипаж на КВ-1С или КВ-1 мога да обуча за ИС-3 или трябва този екипаж да е примерно от ИС, за да се получи? Благодаря за разбирането!
                          Не прави това!Екипажа на КВ-1С е от пет човека а на ИС 3 от четири!Разкомплектоваш хубав екипаж!По добре го запази ако вземеш СТ-1 или ИС-7--те са с п; пет души !Не разваляй готова работа!

                          Comment


                            don4o написа Виж мнение
                            Не прави това!Екипажа на КВ-1С е от пет човека а на ИС 3 от четири!Разкомплектоваш хубав екипаж!По добре го запази ако вземеш СТ-1 или ИС-7--те са с п; пет души !Не разваляй готова работа!
                            Просто искам да знам дали командира на моя КВ-1С ако го обуча (ако е възможно изобщо) за ИС-3 (командирът на когото изпълнява функцията на командир и радист) би се получил търсения ефект примерно и да нямам загубени умения. Не успях да прочета никъде дали това прехвърляне е възможно. Имам предвид че ИС и ИС-3 са с един и същ тип командири, докато при КВ-1С има отделно командир и радист. Това ми е питането. И ако изобщо е възможно да се преобучи със злато, какво ще стане с командира и уменията му, защото не съм му обучавал радиоприхващане (то е на радиста ми). То и самото питане звучи леко объркващо, но чисто и просто питам дали командирът от КВ-1С ще вирее на ИС-3 и реално какво ще се случи със специализациите му?
                            " Глупости правят умните хора. За останалите е ежедневие." Оскар Уайлд.
                            Колкото повече научавам, много повече откривам, че не знам.
                            Много лесно е да искаш, по-важно е да можеш, а най-добре е да го направиш.

                            Comment


                              Mu3epHuk написа Виж мнение
                              Просто искам да знам дали командира на моя КВ-1С ако го обуча (ако е възможно изобщо) за ИС-3 (командирът на когото изпълнява функцията на командир и радист) би се получил търсения ефект примерно и да нямам загубени умения. Не успях да прочета никъде дали това прехвърляне е възможно. Имам предвид че ИС и ИС-3 са с един и същ тип командири, докато при КВ-1С има отделно командир и радист. Това ми е питането. И ако изобщо е възможно да се преобучи със злато, какво ще стане с командира и уменията му, защото не съм му обучавал радиоприхващане (то е на радиста ми). То и самото питане звучи леко объркващо, но чисто и просто питам дали командирът от КВ-1С ще вирее на ИС-3 и реално какво ще се случи със специализациите му?
                              Когато прехвърляш екипаж от един тежък танк на друг ще загубиш само 10% от основното умение!От другите умения нищо не губиш!Задължително танковете трябва да са от една нация!Ако прехвърляш екипаж от лек на среден или тежък в каквато и да е комбинация губиш 20% от основното умение!Гореизброеното важи ако не ползваш злато а само сребро!Ако ползваш злато -нищо не губиш!В сребро ще ти струва по 20000 на член от екипажа!За злато не помня точно-някъде 200 за целия екипаж!От КВ-то ще ти остане само радиста като свободен а ИС-3 ще си преобучи другите от екипажа без проблем!

                              Comment


                                Сега ще пробвам да видя какво ще се получи.
                                " Глупости правят умните хора. За останалите е ежедневие." Оскар Уайлд.
                                Колкото повече научавам, много повече откривам, че не знам.
                                Много лесно е да искаш, по-важно е да можеш, а най-добре е да го направиш.

                                Comment

                                Working...
                                X