Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кратки въпроси

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Ъм... що е "кайтване"?
    "Мы летим, ковыляя во мгле, Мы ползем на последнем крыле. Бак пробит, хвост горит и машина летит. На честном слове и на одном крыле..."

    Comment


      Специално при танковете означава вид тактика. Скрит си зад нещо, подаваш се за кратко, стреляш и веднага се дърпаш, с идеята да не получиш снаряд в отговор.

      Comment


        Аха, ясно, мерси. Едно време му казвахме Peek-a-boom
        "Мы летим, ковыляя во мгле, Мы ползем на последнем крыле. Бак пробит, хвост горит и машина летит. На честном слове и на одном крыле..."

        Comment


          Снощи проучих Ис-7. Въпросът ми е какви модули да му сложа?
          Първият ще е дотиквач. Знам че основния му проблем е бавното прицелване, затова вторият ще бъде стабилизатор, а за третия кое е по-добре - вентилатор или подобрен прицел и ако е прицел дава ли това натрупване в бързината на прицелване съвместно със стабилизатора или просто се препокриват?

          Comment


            Стабилизатора ти държи прицела по-свит, т.е почва д априцелва от по-малък кръг, ако толкова държиш на бързото прицелване аз бих сложил него, стабилизатор и жертвам дотиквача за вентилация. поне по моему вентиалцията е задърлжителна за всички машини които могат да я сложат, и винаги я купувам първа.

            Comment


              uzi71 написа Виж мнение
              Снощи проучих Ис-7. Въпросът ми е какви модули да му сложа?
              Първият ще е дотиквач. Знам че основния му проблем е бавното прицелване, затова вторият ще бъде стабилизатор, а за третия кое е по-добре - вентилатор или подобрен прицел и ако е прицел дава ли това натрупване в бързината на прицелване съвместно със стабилизатора или просто се препокриват?
              Ако не се лъжа, подобреният прицел просто дава 10% по-малък кръг на прицела.

              От wotdb.info:

              Название Усиленные приводы наводки
              Описание +10 % скорость сведения
              Дополнительно На деле работает немного иначе просто уменьшая круг сведения на 10% что и делает этот модуль очень полезным. Если любите пострелять издалека то рекомендуется устанавливать, для арты и вовсе обязателен.

              Название Стабилизатор вертикальной наводки Mk2
              Описание Разброс при движении и повороте башни уменьшается на 20% - това според мен означава 20% по-малък кръг по време на движение и въртене на купола.
              Дополнительно Стабилизаторы часто рекомендуют ставить на ст или на другие танки стреляющие на ходу, но как правило опытные игроки со временем меняют их на что то более полезное.

              Мисля, че ефектите от стабилизатора и подобрения прицел се натрупват - т.е. общо ще стане 30% по-малък кръг.

              На моя ИС-7 сложих вентилация, стабилизатор и подобрения прицел. Резултат - стрелбата в движение се подобри страхотно. Това за мен добър е вариант за мобилен бой от средно разстояние.
              Вторият ми вариант е подобрения прицел или стабилизатора да се заменят с дотиквач.
              "Мы летим, ковыляя во мгле, Мы ползем на последнем крыле. Бак пробит, хвост горит и машина летит. На честном слове и на одном крыле..."

              Comment


                мааалко си избързал с покупката сега ще е с -15% цената на десетките! щеше да спестиш за един модул

                Comment


                  Знам за промоцията, затова ще го купувам утра, пък и няма смисъл да пестя - имам към 11млн. сребро, въпреки, че вчера си купих Тигър с 3 модула.

                  Comment


                    От къде да видя дневните си постижения, има ли изобщо такава статистика ?

                    Comment



                      регистрираш се и си я следиш

                      Comment


                        Мерси, регистрирах се

                        Comment


                          vvasman написа Виж мнение
                          От къде да видя дневните си постижения, има ли изобщо такава статистика ?
                          Официално няма.
                          Неофициално - http://forum.worldoftanks.eu/index.p...-tank-wotstat/
                          Също добър вариант е и програмката от http://www.wotstatistics.net/

                          Comment


                            Дайте мнение накъде да тръгна към Т10 танковете
                            За американците - имам М103, но не е много приятен за игра с този грамаден купол дето я го завъртиш, я са те надупчили и Т6 танковете, а характеристиките на 110Е5 май са същите.
                            ТД имам отворен T28 Prot. след дълги мъки с 25/2 - май това е най-неприятната ми машина.
                            Руската линия след Ис-3 как е положението? Имам отворен Ис-8, но гледам не се играе много, а най-вече се играе тежката след КВ-3 (но през КВ-4 за който няма много добри отзиви).
                            За немците - стигнал съм до тигъра и гледам че там никой не се оплаква - със съгурност ще вървя нагоре.
                            ТД почти съм отворил Фердинанда или JgPanthII - кой от тях да взема ?

                            Comment


                              След като най-страховития тиер 9 тежък, може би след Е75, въпроса за лидера е спорен между тези двата, не ти харесва, бих ти препоръчал да не отиваш в по горните тиери и да играеш в ниските, поне докато не откриеш такъв танк, който напълно да пасва на стила ти (може би Е75). Принципно Т110Е5 е много близък до М103, и двата имат най-ефикасните оръдия в играта и принципно бих ти препоръчал този танк пред всичко останали. Но ако той не ти харесва, не знам какво да ти препоръчам.

                              Comment


                                За американците - за мен това е най-добрата линия в играта, през Т1 към Е5.Но е доста специфична за игра въпреки, че не изглежда така.Първо трябва да се одвикне от поставянето под ъгъл, защото тук това е равно на самообиство освен, ако не е под много лек ъгъл.След това трябва да се използва хъл даун винаги даже и на градски карти. Да не говорим, че трябва да се взимат предвид и местата където се застава заради разположението на командирските куполи.
                                На мен всички танкове в линията много ми допаднаха и доста добре ги играя.М103 особено ми беше фаворит, при това го изгриндих с второто оръдие без проблем, това от Е5 не съм го слагал, но си представям какъв звяр ще е с него.Да купола е огромен, боекомплекта също, но номера е да не си показваш страните на купола и дясната страна на шасито, което между другото още Т29 трябва да те е научил.
                                Е5 го започнах трудно главно заради по-добрия хъл-даун и по-добрата подвижност спрямо М103. Правех грешката да заставам както заставах с М103 и така оставях голама част от хъл-дауна неизползван, а с тоя голям командриски купол това много ми тежеше.Щом се научих как да си показвам носа правилно всичко се промени.Другият момент е, че се опитвах прекалено оптимистично да достигам предни позиции и се оказвах сгащен по бели гащи.Щом се научих, че не съм бавен медиум, а подвижен тежък всичко си дойде на мястото.

                                За немците - аз не харесвам тромави машини, обичам динамична игра, подвижните бункери не ми допадат.Танковете не са лоши стига да имаш нерви да ги играеш.Е-100 е много странна машина, от една страна има масивна броня, която само тежи, но срещу можещ играч е напълно безполезна, от друга страна, ако се постараеш да я използваш добре ще затрудниш в известна степен добрите играчи, а за лошите стрелци ще си непробиваем.След като му преместиха купола sideseep-a стана по-труден за сметка на нормалното показване зад ъгъл, но пак си е основна тактика с тая машина.Ще трябва и контрол над купола да научиш, поне да можеш да се пазиш от нуубовете със злато, добрите играчи ще те изчакат да ги погледнеш и тогава ще стрелят.
                                Ако трябва да обобщя за Е-100 - срещу посредствени играчи ще можеш да правиш зверски неща, но има ли някой който знае как да стреля си невероятно сочна мишена.

                                Колкото за немските ТД-та - и двете 8ци са прекрасни, зависи само какво предпочиташ - малко повече броня (Ферди) или по-добра подвижност (пантерата).
                                9ката и 10ката обаче са подвижни бункери, който само нерви ми носеха особено в рандом, където няма кой да те пази от бързи мъници.
                                Nobody has three balls but some people have two very good ones!

                                Comment

                                Working...
                                X