Съобщение

Collapse
No announcement yet.

War Thunder

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Каква е разликата между битка: "щурмовка"; "превъзходство във въздуха", и само "превъзходство" ? Каква тактика се прилага в различните видове битки?

    Comment


      steel_bg_99 написа Виж мнение
      Каква е разликата между битка: "щурмовка"; "превъзходство във въздуха", и само "превъзходство" ? Каква тактика се прилага в различните видове битки?
      Първия режим има за цел унищожаване на наземни цели. Трябва да унищожиш бронираните коли, танковете и наземните бази на противника като запазиш своите. Втория режим е нов и не съм 100% сигурен какво точно означава въздушното превъзходство. По принцип трябва да имате повече самолети в зоната, но има особености, които не съм схванал напълно. Третия режим е битка за летища. Целта е да превземете летища и да ги задържите, като самото превземане се прави или чрез докосване на колелата до пистата, или от собствената наземна техника. Добре е да се знае че наземната техника идва по-късно и ако има нужда техника на летището, не можеш да го превземеш с кацане. Това дава и на бомбардировачите малко работа в този режим.

      Comment


        Благодаря за отговорите.

        Comment


          Angelmr написа Виж мнение
          Втория режим е нов и не съм 100% сигурен какво точно означава въздушното превъзходство. По принцип трябва да имате повече самолети в зоната, но има особености, които не съм схванал напълно.
          Зоната за капване практически е цилиндър, но долния му край не е в земята, а на височина 1000 - 1500 m (зависи от картата). Идеята е да разкараш противника от голямата височина и да го натикаш долу. Когато има само приятелски изтребители в цилиндъра почва капването.
          Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

          Comment


            1. Каква е тактиката при челна атака (самолет срещу самолет) ? Имам чувството, че в 80% от случаите аз губя. Започвам да стрелям някъде от около 800-900 метра от целта, малко над "кръгчето", но ... ме убиват.
            2. Как се избират командирите на отряда (тия с зелените имена), на случаен принцип ли са, или има определени акаунти за тази длъжност?

            Comment


              steel_bg_99 написа Виж мнение
              1. Каква е тактиката при челна атака (самолет срещу самолет) ? Имам чувството, че в 80% от случаите аз губя. Започвам да стрелям някъде от около 800-900 метра от целта, малко над "кръгчето", но ... ме убиват.
              Като цяло не е препоръчително да правиш челни атаки, защото има прекалено много късмет в тях и е почти сигурно, че и твоя самолет ще пострада. И все пак...
              1. Задължително избягвай челни атаки срещи много по-тежко въоръжени самолети. Примерно Ме 410 с четирите си оръдия и четири картечници е нещо, което е абсолютно глупаво да атакуваш челно.
              2. Задължително избягвай челните атаки срещу някой въоръжен с ракети. Като цъкнеш Tab може да видиш дали конкретния самолет има ракети и ако има най-добре измисли нещо друго
              3. Няма смисъл да започваш да стреляш на 800 - 900 метра. Попаденията на такава дистанция са или плод на голям късмет или на много точно прицелване. Лично аз започвам да стрелям някъде на 600 - 700 метра и то на къси серии за да не пада точността и да не прегряват оръжията. Едва на 400 метра си отпускам пръста
              4. Какъвто и да е резултата от стрелбата на 300 нааааааааааааааай-много на 200 метра прекратявай атаката и почвай да маневрираш. Ако продължиш да се сближаваш е много вероятно да се сблъскаш с противника. А дори и да го гръмнеш от тази малка дистанция пак шанса да се шибнеш в трупа му е огромен. И тогава кел файда, както казват комшиите.
              5. Има разни тънки номера, като например леко да маневрираш при сближаването (защото се мести точката, в която се цели противника и става нервно), но тези неща зависят от конкретния самолет и опита ти; друг номер е да не се отклоняваш, даже когато се сближаваш много и да чакаш онази да се мръдне пръв и тогава да го дупчиш по корема или отгоре (зависи как се маневрирал), но това си е изнасилване на късмета

              steel_bg_99 написа Виж мнение
              2. Как се избират командирите на отряда (тия с зелените имена), на случаен принцип ли са, или има определени акаунти за тази длъжност?
              Този зеленият не е командир, а е другия член на твоята двойка. От няколко пача направиха така, че автоматично те връзва с друг играч в двойка (освен ако не си цъкнал, че не искаш или нямаш партньор реален). Има известен смисъл да летите заедно, защото дава разни бонуси, но ако ти се падне нуб е безсмислено.
              Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

              Comment


                По принцип се старая да избягвам челните атаки, но тогава ме атакуват странично, което е доста по-лошо.
                Започвам да стрелям от 800-900 метра понеже съм задал "Сведение оружия" да е 800 метра.
                Да не говорим, че с НУРС-овете не мога да оцеля 5 от 100. Изключение прави само когато бях с "И-153-М62 Жуковского", там почти всяка ракета цели целта.

                Ако видите самолет с пилот "steel_bg_99", моля ви не ме убивайте

                Comment


                  steel_bg_99 написа Виж мнение
                  По принцип се старая да избягвам челните атаки, но тогава ме атакуват странично, което е доста по-лошо.
                  Започвам да стрелям от 800-900 метра понеже съм задал "Сведение оружия" да е 800 метра.
                  Да не говорим, че с НУРС-овете не мога да оцеля 5 от 100. Изключение прави само когато бях с "И-153-М62 Жуковского", там почти всяка ракета цели целта.
                  800 m хич не го препоръчвам... Аз лично летя с 500 на повечето самолети и 400 на някои.

                  А НУРС-овете - чакаш да дойде на 500 метра и гледаш да ги изстреляш максимално бързо всичките.
                  Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

                  Comment


                    Има ли разлика между тази игра и WOT? В смисъл, може ли да си вътре в кокпита на самолета, както е при симулаторите от рода на LockOn, или е WOT с летящи танкчета?
                    This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                    Comment


                      Играта е бая по-реалистична. Има кабини на някои самолети. И на някои от тях има вътрешна светлина и отварящи се люкове.
                      Може да я играеш в лесен (arcade) режим, който пак е х2 по-реалистичен от WoWp, а може и в напълно реалистичен, с излитане от писта, набиране на височина, т.н.
                      в първия режим самолетите имат по-добри характеристики за улеснение, а във втория се гони максимална реалност и няма външна камера
                      има и 3-ти режим, по средата
                      в първия режим игрите продължават по 5-10мин, във втория и третия 30+мин, от които 10-20 летиш за да набереш височина и да стигнеш зоната за бой
                      и най-накрая като стигнеш, може някой, който не си видял в облака над теб, да се спусне и с 1 откос да ти откъсне крило/опашка, и толкоз за тази битка

                      даже ако те влече, може да изключиш автоматичното управление на двигателите, и сам на настройваш колко е отворен радиатора, горивната смес, ъгъл на витлото, т.н.
                      War, war never changes..

                      Comment


                        Благодаря. Нещо такова търсех.
                        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                        Comment


                          1951 написа Виж мнение
                          Като цяло не е препоръчително да правиш челни атаки, защото има прекалено много късмет в тях и е почти сигурно, че и твоя самолет ще пострада. И все пак...
                          1. Задължително избягвай челни атаки срещи много по-тежко въоръжени самолети. Примерно Ме 410 с четирите си оръдия и четири картечници е нещо, което е абсолютно глупаво да атакуваш челно.
                          2. Задължително избягвай челните атаки срещу някой въоръжен с ракети. Като цъкнеш Tab може да видиш дали конкретния самолет има ракети и ако има най-добре измисли нещо друго
                          3. Няма смисъл да започваш да стреляш на 800 - 900 метра. Попаденията на такава дистанция са или плод на голям късмет или на много точно прицелване. Лично аз започвам да стрелям някъде на 600 - 700 метра и то на къси серии за да не пада точността и да не прегряват оръжията. Едва на 400 метра си отпускам пръста
                          4. Какъвто и да е резултата от стрелбата на 300 нааааааааааааааай-много на 200 метра прекратявай атаката и почвай да маневрираш. Ако продължиш да се сближаваш е много вероятно да се сблъскаш с противника. А дори и да го гръмнеш от тази малка дистанция пак шанса да се шибнеш в трупа му е огромен. И тогава кел файда, както казват комшиите.
                          5. Има разни тънки номера, като например леко да маневрираш при сближаването (защото се мести точката, в която се цели противника и става нервно), но тези неща зависят от конкретния самолет и опита ти; друг номер е да не се отклоняваш, даже когато се сближаваш много и да чакаш онази да се мръдне пръв и тогава да го дупчиш по корема или отгоре (зависи как се маневрирал), но това си е изнасилване на късмета

                          Аз съм забелязал, че ако ми се наложи челна атака е добре да стрелям дори от километър и нагоре. Често под 6-700 се отклонявам. Използвам тази тактика с руски самолети (оръдия в носа), но работи прекрасдно и с тъндърболт, или с германските изтребители с повече оръдия, когато се получи да съм обграден от червени в аркадата и знам че съм на секунди от момента в който да ме свалят, безсмислено е да бягам и трябва да нанеса максимална щета за кратко време. Стигал съм до 3 или 4 свалени противника преди да ме довършат. По-рядко мен са ме сваляли без да сваля и един, но и това се е случвало. Понякога дори нарочно блъскам противника, за да отнеса още един с мен в тези ситуации. Имал съм случаи в които със самолет маркиран като унищожен в десетината секунди дадени за скок с парашут, съм унищожавал противник (понякога макар и рядко самолета има някаква управляемост в този период, а нямаш време да маневрираш, просто стреляш по най-близкия).

                          Comment










                            Е тия избиха рибата!!
                            War, war never changes..

                            Comment


                              War, war never changes..

                              Comment


                                Здравейте,
                                нов съм във форума и имам въпрос - струва ли си да отключвам камофлажите в играта или не

                                Comment

                                Working...
                                X