Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Kickstarter

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Kickstarter



    No one can have escaped the chatter about Kickstarter. It's being a collection of remarkable stories of significant fun…


    За мен лично това е едно от най-важните икономическо-социални развития от доста време насам. Това е... заедно с crowdsourcing е капитализъм 2.0, феномен който много ми се иска да бъде не просто интересно нишово явление (каквото е за момента), а предвестник на едно (далечно...) качествено различно икономическо бъдеще. Какво мислите? Струва ми се основната пречка (освен разбира се огромната съществуваща инерция на традиционните методи за създаване на нови продукти) е нуждата от активни и осъзнати консуматори, т.е. консуматори които вземат градивно участие в процеса на създаване на продуктите, от които имат нужда.
    albireo написа
    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

    #2
    Звучи като много добра идея. Но си прав, че поне в началото по-скоро ще върши работа за нишови продукти (защото там можеш да намериш достатъч(но съзнателни консуматори,които хем знаят какво искат, хем са наясно, че за да ги "огрее" трябва доста късмет и поддръжка), които са сравнително "евтини". Между другото, от голяма полза ще е и на практика безплатната реклама в Интернет, която (кампанийно или не) ще си организират различните заинтересовани общности.
    Написаното се отнася основно до компютърните игри, но вероятно може да се разшири значително и в други области (книги, филми и прочее).

    Comment


      #3
      мм, не съм особено сигурен за частта със "сравнително евтините"
      http://www.kickstarter.com/projects/inxile/wasteland-2
      <<..........>>

      Comment


        #4
        И аз, затова и използвах кавички .

        Comment


          #5
          Прочее като си говорим за капитализъм 2.0 - ето нещо, което абсолютно си струва четенето

          albireo написа
          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

          Comment


            #6
            Един пост за реалните пари, които разработчиците получават от кампания в кикстартър.

            Comment

            Working...
            X