Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Conquest of Elysium III и IV

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Вече изклах почти всички, останаха някакви джуджета, които са се развъдили масово (има още много мини и златни жили и какво ли не). Бавно и мъчително ги разчиствам, не са силни, но пускат непрекъснато геройчета да щъкат насам натам. Формирах много полицейски отряди от свинеездачи. Скоро ще ги приключа.
    albireo написа
    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

    Comment


      Имах един друг "забавен" момент... понеже тънех в ресурси, можех да си позволя да формирам "стандартни" армии и типично събирах заедно по един хоролог и един градинар; от доста време не ми се беше падал градинар, та в момента в който се появи за наемане се зарадвах и веднага го купих в една кула, където тъкмо се формираше такава армия с един хоролог. На следващия ход имах малка битка. До тях се появиха и някакви вълци и реших пътьом да ги изнеса и тях. Да обаче нещо не бях преценил кой какво командва и се оказа, че хоролога с армията няма ход и всъщност съм пратил градинаря сам самичък да се бие с вълците. Естествено го изпапкаха на един залък. Представям си колко е бил изумен като е пристигнал на мястото и вместо армията е намерил 3 гладни вълка...

      ...

      Може би заради това изобилие на ресурси отношението ми към хобитите беше по-различно от другите класове... обикновено имам 1-2 главни героя и дори да се появават чираци от време-навреме, рядко купувам повече. При хобитите някак си нещата бяха много по-демократични. Имах много герои, които се чувстваха съвсем равнопоставени. Всеки командваше горе-долу сходни сили. Може би и защото те не могат да се изкачват в клас. Може би в една игра, в която има много малко мини, нещата биха се развили съвсем различно.
      Last edited by Imperial; 27-01-2015, 16:47.
      albireo написа
      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

      Comment


        Пробвах се с Warlock, доста прилично начало, дори изнесох единия ("блед"), който реши да настъпва в моята територия с всичките си командири, тъкмо се приготвях за битка с прилична култистка армия когато 2 от 3те ми заклинателя погинаха внезапно, на пръв поглед от нищо. Погледнах скорошен запис и се оказа че са diseased. Нямам представа как е станало. Доста обезкуражаващо.
        albireo написа
        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

        Comment


          В някое от сраженията са им хвърлили такова заклинание. В СоЕ 3 се случва по-рядко, но в Доминионите това е редовен случай, там си има и съответната иконка, тук се случва по-рядко и не съм виждал да е отбелязано. Може би "бледите" са имали такъв заклинател. Или при сблъсък с демоните - те имат няколко такива - хвърлят болест или отрова.
          Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
          Проект 22.06.1941 г.
          "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

          Comment


            Доста обезкуражаващо.
            Говори ми ти за обезкуражаващо. Миналата седмица се пуснах с демонолог, прекрасен старт, изнесох единия противник, започнах да се развивам добре, понасъбрах няколко града (много кървави жертвоприношения), привиках първия по-силен гад и с основната си армия (началните двама демонолози плюс призования гад-лидер и още 40-тина единици) реших да взема поредния град, охраняван от мъничка армия от 12-единици (копиеносци и стрелци), капитан и два катапулта. И, естествено, първото нещо, което направиха двата катапулта бе да ми утрепят и двамата демонолози. Хубаво, казвам си, случват се такива неща, ще си купя нови. Обаче - ядец. До края на играта (междувременно бях натрупал хиляди кървави жертвоприношения, които просто нямаше за какво да използвам) така и не ми предложи за купуване не само демонолог, но какъвто и да е магически лидер. Така че карах само на капитани с огромни армии от нормални единици, плюс въпросният единствен демонски лорд, който имаше достъп само до малко призоваване - с него не можеш да изчерпя ори месечния си доход.
            Хем си имах и храмове, не е да кажеш, че вероятността за нови магически ръководители е била изключително малка. Човек може да бъде прецакан от генераторана случайни числа. Така съм забелязал, че ми предлага за купуване интересни магически герои само когато нямам достатъчно пари. Мога да събера няколко стотин, за да съм готов и тогава ход след ход няма да ми предлага нищо интересно за купуване.

            Comment


              Прочее, вдъхновен от игри като тази и FTL примерно (т.е. игри където RNG е всевластен и позволява различна епопея при всяка нова игра), съм мислил за такива елементи във форумна игра, но в крайна сметка това е интересно в компютърна игра, защото може да я рестартираш неограничен брой пъти и да си изследваш безкрайните потенциални разклонения, дори да те прецаква често. Докато форумните обикновено са по веднъж и са кратки, т.е. нито имаш възможност за изследване на разклонения, нито имаш някаква защита или алтернатива срещу прецакване.
              albireo написа
              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

              Comment


                Две антични гори една до друга. Едната с няколко вълка, другата с няколко лоса (доста по-корави). Избивам вълците и подпалвам гората. На следващия ход другата пламва и тя.



                Веднъж така обикалях една древна гора и палих всички нормални гори около нея с надеждата да се запали. На третия опит стана.

                ...

                След това се появиха разбира се друидите с някакви несметни пълчища. Засега не са ме нападнали, но определено армийките ми не са в състояние да се справят с тях. За сметка на това изгорих поне 6 древни гори и хинтерландът ми се успокои.
                Last edited by Imperial; 01-02-2015, 02:34.
                albireo написа
                ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                Comment


                  Всъщност почнах нова игра с Warlock, много добре се получи. Първият ми беше земен и общо взето след като го повиших и започна да привиква второто ниво земни единици, играта се заформи. Те са реално танковете на този клас (земните драки са бронирани и с доста здраве и оздравяват, за разлика от първото ниво земни елементи), задължително се комплектуват с въздушен заклинател - той пък има много яки стрелящи единици на второ ниво. За съжаление ИИ-то си е слабовато на "рицар", непрекъснато си разделя армиите и моята основна армия от примерно 180 единици измиташе по 200-300 от нормалните им армии почти без загуби.

                  albireo написа
                  ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                  Comment


                    Два пъти играх срещу варварин и друид. Първият път с Warlock - там друида падна още първите ходове, а след това варварина праща огромна армия след огромна армия, но пък елементалите са доста мощни и накрая клекна.

                    Втората беше по-забавна - с Енчантър.Успях да завладея 3 мини и едно село, когато се появи варварина. Моите армии рядко бяха над 20 единици, но пък и варварските не бяха големи и след кратка борба загуби. На графиката долу аз съм със зелено, варваринът - с червено. След като варваринът падна си казах, че мачът вече е свирен и започнах да прибирам всичко останало празно, без да търся специално друида. В един момент и той се появи - едновременно с няколко големи армии. Тогава, според графиката, е бил поне няколко пъти по-мощен вече и продължи да набира мощ. Вярно, печелех всички битки, но можех да си позволя да поддържам само една армия - всичко останало пазеше столицата. Армията в един момент беше останала само с големи, некротодове и стрелци на задните редове. Затова пък друида загуби всичките си заклинатели в боя и след едни големи сражения (едновременният спад и в двете графики) трябваше да разчита само на наети армии. Тук вече си мислех, че съм загубил - след всеки бой ми се налагаше да изчаквам, докато се събере ресурс да привикам нещо - на картата почти не останаха мои владения, а блата по начало почти нямаше. В един момент обаче се оказа, че и друида му секват силите - армиите му вече не бяха по 100+ единици (срещу моята армия, варираща между 25 и 40 единици), имах и още една от близо 60 единици в столицата, но нямаше как да прехвърля нещо между тях - естествено престанаха да се предлагат лидери
                    И в един момент - бац - оказа се, че след 3 хода с непрекъснати сражения са паднали всичките му лидери и победих, при все че картата беше почти 100% в ръцете на друида и той имаше почти тройно превъзходство ...
                    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                    Проект 22.06.1941 г.
                    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                    Comment


                      Сега правят следващата, четвърта част .

                      Comment


                        Не съм убеден, че новият формат на битките ще е за добро, на третата част точно това ми харесва - битките не натоварват и дори при огромни армии могат да приключат за секунди, нямам представа как ще реализират битки от по 400 единици от всяка от страните без това да отнеме цял ден... Този скрийншот с магьосниците застанали на първа линия на крепостта също ме притеснява леко
                        Всичко останало звучи много добре, ще видим какво ще излезе накрая.
                        <<..........>>

                        Comment


                          О, съмнявам се, че реално нещата с битките много ще се променят, т.е. няма да контролираш единиците тактически. Най-много да можеш да им задаваш поведение като в Доминиънс, но и за това имам известни съмнения. Останалото звучи добре, макар че тези четири допълнителни свята ми звучат като значително усложняване. Ако успеят да ги направят като рядко използвано допълнение, сигурно ще се получи.

                          Comment


                            Conquest of Elysium 4

                            Оказа се че четвъртата част е излязла декемви, не знам как съм я пропуснал, вчера случайно разбрах докато проверявах нещо за предната. Дори е намалена на ˆ15 в момента в steam, та взех че си я купих. Ето малко впечатления след ден игра:

                            - Тактическите битки коренно променят всичко, непробиваеми комбинации от предната част са почти неизползваеми. Въведен е параметър "обсег" на всички атаки, който прави позлването на повече от 2-3 реда стрелци зад предната линия безсмислено, тъй като задните линии нямат обсег до вражеските единици. Маговете както преди са изключително силни, но също имат обсег, тоест ако искаш да позлваш бойните им магии, трябва да са доста напред (магиите имат средно 6-8 обсег), което ги прави и доста по-лесни за убиване.

                            - Вариантът с една мощна единица на предния ред вече не работи, двете армии напредват една към друга всеки ход, ако нямаш нищо с което да спреш лошите по фланговете, те просто ще се врежат в стрелците и задните линии.

                            - Атаките от разстояние вече не удрят само първия ред на вразите, доста често стрелите стигат и до втория и третия, което означава че здрави единици (ентове, големи) в предните линии, няма да направят задните неуязвими. Също така магическите масови атаки хвърлени по първия ред, доста често удрят и собствените ти единици, малко е неприятно когато огнения ти маг изпепели 5-6 вражески едичники но успее да запали и дървените ти големи на предна линия. Въздушният ми маг пък ведъж хвърли chain lightning по първия ред на врага, при което всички последващи удари след първия бяха по мои единици

                            - Призоваването в битка пък е много безумно в момента, призованите единици се появяват непосредствено до нещото което ги е призовало. В общия случай това е маг/демонски лорд на последна линия, а призованите неща обикновено са за първа... ползата от 20 скелета и зомбита зад маговете както се досещате не е голяма, дори пречат.

                            - Нападение над каквото и да е укрепление, било то и малък град, е свързано със значителни загуби, стрелците по стените имат увеличен обсег и доста висока защита (стигаща до 9 в най-добрите крепости), проходът на вратата е тесен и барикадиран, което означава че единиците за близък бой, които не могат да летят или нямат ethereal (за да минат през стените) са до голяма степен безполезни, овен в ролята си на пушечно месо. Без значителна подкрепа от магове или стрелци с магическа атака, добре укрепена крепост е серизоно препядствие. За сметка на това обсадната техника продължава да бие по единиците вместо по крепостта, което я прави доста безсмислена в момента.

                            - Множество подобрения във всяко отношение, 2 или 3 нови класа, допълнителни ритуали за героите (до тук видях още един тип еволюция за некромантите освен вампира и лича - някакъв вид wight и поне 6-7 допълнителни ритуала на енчантъра), в градовете си вече можеш да получиш apprentice не само от твоя клас, но и от неутралните (gold/silver/iron/dark/white wizards, различни видове астролози и анималисти), които после да ъпгрейднеш до пълноправни магове от съответния клас в някоя библиотека. Евентуално би могло да се ъпгрейднат и още веднъж до grandmaster, но иска 3-то ниво библиотека, което подозирам е само тази в столицата. Един път ми се падна и Old wizard, цената му вече е от порядъка на 400-500 злато и нямах толкова в момента, но подозирам че при него ще са вече наистина силните масови магии. Магическата система е доста по-смислена и безумния момент в който трето ниво магьосник три хода подред хвърля 1во ниво магии е избегнат, просто ако прави по-нисък левел магии прави по повече на ход - 3 първо ниво или 2 второ. AI-то на маговете прави доста смислени решения, ако види скупчени гадове ги замерва с масова магия, ако са разпръснати прави няколко единични, при големи сблъсъци на сили веднага се сеща да започне да каства магии обхващащи цялото бойно поле (те отнемат допълнителен ход)

                            - От последния ъпдейт има и редактор за карти, не съм го пробвал но може и да е забавно, въпреки че реално прозиволните карти са голяма част от това което прави играта забавна.

                            Общо взето това е засега, не съм много убеден че цялата промяна около тактическите битки е за добро, но със сигурност прави играта доста различна, като поиграя малко повече предполагам ще си проличи.
                            <<..........>>

                            Comment


                              Deimos написа Виж мнение
                              - Нападение над каквото и да е укрепление, било то и малък град, е свързано със значителни загуби, стрелците по стените имат увеличен обсег и доста висока защита (стигаща до 9 в най-добрите крепости), проходът на вратата е тесен и барикадиран, което означава че единиците за близък бой, които не могат да летят или нямат ethereal (за да минат през стените) са до голяма степен безполезни, овен в ролята си на пушечно месо. Без значителна подкрепа от магове или стрелци с магическа атака, добре укрепена крепост е серизоно препядствие. За сметка на това обсадната техника продължава да бие по единиците вместо по крепостта, което я прави доста безсмислена в момента.
                              С една дума, странстваща мечка вече не може да ти вземе цитаделата в първите няколко хода.
                              albireo написа
                              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                              Comment


                                Изглежда много от нещата около сраженията са взети от серията "Dominions".
                                Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                                Проект 22.06.1941 г.
                                "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                                Comment

                                Working...
                                X